فهرست
۵نکته از برد لیورپول؛ پایان طلسم «کلود پل»
۵نکته از برد لیورپول؛ پایان طلسم «کلود پل»

۵نکته از برد لیورپول؛ پایان طلسم «کلود پل»

آی‌اسپورت - محمد صلاح دوباره ناجی یورگن کلوپ و لک‌لک‌ها شد و با دوگل دیدار امشب برابر لستر کاری کرد که لیورپول در جایگاه حیاتی چهارم قرار بگیرد و فعلا بالاتر از تاتنهام و آرسنال خیالش از صعود به لیگ قهرمانان اروپا آسوده باشد.

صلاح،‌ تنها شانس لیورپول برای سهمیه اروپا

تا قبل از اینکه محمد صلاح گل‌های 16 و 17 خود را در لیگ جزیره بزند، لیورپول یورگن کلوپ به کودکی بی‌آزار شبیه بود که تصمیم گرفته بود در یک مسابقه دیگر هم قربانی گل جیمی واردی شود. اما کامبک یک‌نفره محمد صلاح، حالا لیورپول را به رتبه چهارم و بالاتر از تاتنهام رسانده است؛ اولین جمله‌های محمد صلاح بعد از آمدن به بندر لیورپول را که یادتان نرفته؛ «می‌خواهم با لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا بازی کنم.» ظاهرا صلاح تصمیمش را برای حضور در اروپا گرفته و یورگن کلوپ هم در جریان نیست.

رکورد عجیب واردی؛ 22گل به غول‌های جزیره

گل جیمی واردی به لیورپول، 22امین گل او به «big six»  فوتبال جزیره از آگوست سال 2014 است. هیچ مهاجمی در تاریخ لیگ برتر انگلیس نتوانسته این تعداد گل را در برابر 6باشگاه بزرگ جزیره بزند و جیمی واردی با گلش به لیورپول، جاودانه شد. جیمی واردی در این مدت 7گل به لیورپول، 3گل به یونایتد، 3گل به من‌سیتی، 5گل به آرسنال، 2گل به تاتنهام و 2گل به چلسی زده است.

85میلیون یوروی ناچیز

روزی که خبر انتقال 85میلیون یورویی ویرجیل فان‌دایک به لیورپول رسانه‌ای شد، خیلی از روزنامه‌های لیورپولی این انتقال را جزو 20کلاه‌برداری بزرگ دنیا دسته‌بندی می‌کردند. اما ضعف خط‌دفاع و اشتباهات تمام‌نشدنی دژان لورن و جوزپ ماتیپ، کاری کرده تا همه منتظر آمدن ستاره هلندی به لیورپول باشند. ستاره‌ای که اگر بتواند معضل دفاعی لک‌لک‌ها را حل کند، 85میلیون یورویی که بابت او پرداخت شد، ناچیز به نظر خواهد آمد.

امره‌جان-میلنر؛ شدنی نیست

قبل از مصدومیت آدام لالانا، یورگن کلوپ او را بهترین بازیکن تکنیکی جزیره خوانده بود. احتمالا نه به این دلیل که واقعا فانتزی‌ترین بازیکن جزیره است، بلکه به این خاطر که زوج امره جان و جیمز میلنر، در صورت مصدومیت لالانا باید کنار هم قرار بگیرند و هر وقت این دو هافبک آلمانی و انگلیسی کنار هم بوده‌اند،‌ لیورپول خالی از خلاقیت و پاس‌های تعیین‌کننده در خط‌میانی بوده است. بازگشت لالانا، می‌تواند پایانی بر فاجعه حضور همزمان میلنر –جان باشد.

پایان طلسم «کلود پل»

کلود پل، سرمربی لسترسیتی با رکورد عجیبی پا به آنفیلد گذاشته بود. 6مسابقه برابر لیورپول و بدون شکست ماندن. کلود پل همیشه با تیم‌هایش – لیون، نیس، ساوتهمپتون- برابر لیورپول سرخم نکرده بود، اما در دیدار امشب بالاخره ظلسم شکست نخوردنسرمربی 56ساله فرانسوی باطل شد.

۵    
آی اسپورت
2017-12-30 21:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر