فهرست
پیش بازی سایپا - پدیده: اقا معلم به دنبال دومین شکست پدیده
پیش بازی سایپا - پدیده: اقا معلم به دنبال دومین شکست پدیده

پیش بازی سایپا - پدیده: اقا معلم به دنبال دومین شکست پدیده

آی اسپورت- در چارچوب چهاردهمین دوره ی لیگ برتر فوتبال کشور، تیم فوتبال سایپای کرج  در ورزشگاه انقلاب این شهر میزبان پدیده ی خراسان خواهد بود.
این اولین بازی رسمی دو تیم خواهد بود و این در حالیست که هر دو تیم با شرایطی تقریبا برابر مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. این دو تیم پیش از شروع لیگ برتر، در یک دیدار تدارکاتی در ورزشگاه ثامن مشهد به مصاف هم رفته بودند که این دیدار با نتیجه ی یک بر یک مساوی به پایان رسیده بود. برای پدیده ، میلان یووانویچ مدافع پیش تاخته ی این تیم و برای سایپا، مهدی سید صالحی در لحظات پایانی بازی گلزنی کرده بودند.
هر دو تیم ، امسال عملکرد قابل قبولی در لیگ از خود به نمایش گذاشته اند و در 8 هفته گذشته با 3 برد، 4 تساوی و 1 شکست و با کسب 13 امتیاز و بر حسب تفاضل در رده ها پنجم و ششم جدول رقابت ها قرار دارند. پیروزی و کسب 3 امتیاز در این دیدار برای هر کدام از این دو تیم و با توجه به توقف احتمالی سپاهان و فولاد، یکی از ین دو تیم را در رتبه ی سوم جدول قرار دهد.
 
پدیده ای ها 10 گله زده و 4 گله خورده دارند و در آن سوی میدان حریف کرجی با 7 گله زده و 4 گله خورده از تفاضل گل کمتری نسبت به رقیب مشهدی خود بهره می برد. این در حالیست که پدیده ای ها تا کنون فقط 1 بار در طول جریان بازی دروازه ی خودشان را باز شده دیده اند. و اولین شکست این تیم نیز هفته یگذشته در مشهد مقال سپاهان اصفهان رقم خورد، تک شکست سایپا نیز در هفته ی چهارم مقابل استقلال تهران رقم خورده بود.
 
سایپا، کاوه رضایی و محمد رضا اخباری را به دلیل حضور در تیم ملی امید در اختیار ندارد، همینطور پدیده ای ها ، محمد نژاد مهدی از پدیده های این فصل لیگ برتر کشور و مدافع وسط صربستانی الاصل خود، میلان یووانویچ را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهند داشت.
همچنین محمدرضا ناصحی از پدیده و ابراهیم شکوری، بابک حاتمی و حامد شیری از سایپا از بازیکنان 2 اخطاره ی رقابت ها هستند که در آستانه ی محرومیت به سر می برند.
 
این دو تیم تا این جای کار، رقابت با 2 حریف مشترک را به پایان رسانده اند که پدیده، در مقابل نفت مسجد سلیمان با 3 گل به پیروزی رسیده بود و در مقابل ملوان با تساوی بدون گل متوقف شده بود. همینطور سایپا بعد از تساوی صفر صفر مقابل نفت مسجد سلیمان در مقابل ملوان با دو گل به پیروزی رسیده بود.
 
صحبت های پیش از بازی مربیان دو تیم نیز به شرح زیر می باشد.
 علیرضا مرزبان ، سرمربی پدیده خراسان : 
بازی با سایپا که قهرمانی لیگ در کارنامه‌اش دارد، سخت است/با خرج کمتر نمی‌توان به پیروزی رسید
سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان گفت: بازی با سایپا، تیمی که قهرمانی لیگ در کارنامه‌اش دارد سخت خواهد بود اما انتظار یک بازی تاکتیکی از سوی هر دو تیم می‌رود.

علیرضا مرزبان در خصوص دیدار این هفته تیمش مقابل سایپا در کرج گفت: شرایط ما به گونه‌ای است که هفته قبل بازی‌مان را باخته‌ایم اما ما اثرات مثبت این باخت را به دست می‌آوریم و این اثرات شامل تمرکز بالای ما، اتحاد تیمی و کیفیت نهایی است. اگر بازیکنان بخواهند به این تفکر برسند که غیرقابل شکست هستیم و با خرج کمتری بخواهند به پیروزی برسند باید بدانند که چنین موضوعی اتفاق نخواهد افتاد. تفکرات بازیکنان ما خوب است و با هم متحد هستند و من به آنها اعتقاد دارم.

وی ادامه داد: سایپا هم تیم خوبی است که در کارنامه‌اش قهرمانی در لیگ هم وجود دارد و ساختار خوبی دارد که نشان دادند بی‌جهت دارای چنین ساختاری نشدند. کادر فنی این تیم هم کادر خوب و مجربی است و به نظرم روز جمعه بازی زیبایی شاهد خواهیم بود چرا که هر دو تیم تاکتیکی بازی می‌کنند.

سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان درباره اینکه گفته می‌شود سایپا با تفکرات جلالی دفاعی به میدان خواهد آمد، اظهار داشت: سیستم دفاعی در فوتبال روز دنیا یک سیستم روشن است و هر تیمی سعی می‌کند دفاع تیمی را خوب رعایت کرده و فضاها را ببندد و این یک موضوع صد درصد فنی و علمی است و ربطی به دفاعی بودن تفکرات مربی ندارد و قطعاً‌ هر مربی خودش تشخیص می‌دهد که چطور تیمش را به میدان بفرستد.

وی در پایان درباره اینکه برای سه امتیاز به کرج می‌آیند و یا به تساوی هم راضی هستند، گفت: در بازی با سپاهان خوب نبودیم و باختیم و اگر خوب بازی نمی‌کردیم و می‌باختیم جای نگرانی داشت اما تیم ما کیفیت خوبی دارد پس برای گرفتن نتیجه در هر بازی به میدان می‌رویم
مجید جلالی ، سرمربی سایپای البرز
\"برنده بازی با پدیده ما هستیم\"

مجیدجلالی چندهفته‌ای است که خوب نتیجه می‌گیرد. بدون شک این مهم دلایلی دارد که سرمربی سایپا آن را اینطور توضیح می‌دهد: «کار تیم همیشه قدم به قدم جلو می‌رود. وقتی مجموعه تیم و باشگاه هماهنگ باشند و صبوری در کار باشد، پیشرفت حاصل خواهد شد. وقتی بازیکنان نسبت به پیشرفت شوق نشان می‌دهند برای من راضی کننده است.» حالا او با همین روحیه تیمی می‌خواهد مقابل پدیده قرار بگیرد تیمی که به‌نظر می‌رسد شناخت خوبی از آن دارد: «پدیده یکی از تیم‌های خوب لیگ است که فوتبال را زیبا بازی می‌کند. با توجه به شناختی که از تیم خودم دارم، مطمئنا بازی ما مقابل این تیم یکی از بازی‌های زیبای لیگ خواهد شد، ان‌شاءا... سایپا برنده بازی خواهد بود.» اما جلالی همچنان از بعضی منتقدان دلخور است. او در این باره می‌گوید: «همیشه انتقاد وجود دارد. همیشه افرادی هستند که شما هیچ وقت نمی‌توانید آنها را متقاعد کنید. حتی اگر در دنیا بهترین باشی، باز هم افرادی هستند که انتقاد کنند. این افراد در همه جا و برای همه هستند. یعنی اگر گواردیولا هم که باشی، باز هم از عملکرد تو متقاعد نمی‌شوند و بعضی‌ها انتقاد می‌کنند، من که دیگر جای خود را دارم. همواره سعی می‌کنم تا جایی که می‌توانم بهترین عملکرد را داشته باشیم و به حاشیه‌ها کاری نداشته باشم. منتقدان همیشه هستند و شما نمی‌توانید همه را با خود همراه کنید. کسانی که نقطه مقابل شما هستند، وقتی می‌برید به حساب عوامل و چیزهایی غیر از شما می‌گذارند اما وقتی شکست می‌خورید به حساب بی‌کفایتی شما می‌نویسند

     
آی اسپورت
2014-09-19 13:57:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر