فهرست
قلعه نویی: پروین الگو و بزرگ ماست/ صداقت باعث موفقیت ام شده است/ مدیران فدراسیون کی روش را کنترل نکردند
قلعه نویی: پروین الگو و بزرگ ماست/ صداقت باعث موفقیت ام شده است/ مدیران فدراسیون کی روش را کنترل نکردند

قلعه نویی: پروین الگو و بزرگ ماست/ صداقت باعث موفقیت ام شده است/ مدیران فدراسیون کی روش را کنترل نکردند

آی اسپورت- سرمربی تیم فوتبال استقلال که دل خوشی از برنامه 90 ندارد، امروز گفتگوی نسبتا مفصلی با دوربین برنامه ورزش و مردم انجام داده است. این گفتگو را می توانید در زیر بخوانید: 

چرا نام تان اردشیر است و امیر صدای تان می زنند؟ 

 ما سه برادر هستیم، برادر بزرگم داریوش است که او را احمد صدا می‌زنند. من اردشیر هستم که امیر صدایم می‌کنند و برادر سومم هم بابک است که او را عباس صدا می‌کنند. خدابیامرز پدرم می‌خواست اسم‌های ایرانی در شناسنامه ما باشد. ما اصالتاً اهل قلعه‌نویی که دهاتی در نیشابور است هستیم. ما به دهاتی بودنمان افتخار می‌کنیم.

مربی محبوب شما چه کسی است؟ 

 من در اروپا آرسن ونگر را دوست دارم چون تیمش سرعتی بازی می‌کند.

درباره مقایسه شدن با علی پروین چه فکری می کنید؟ 

 ایشان استاد من است. همه می‌دانند زبان من تلخ است اما واقعاً آقای پروین الگو و بزرگ ماست هر چند که به لحاظ سبکی با هم متفاوت هستیم.

دلیل موفقیت شما در لیگ برتر چیست؟ 

 البته قضاوت بر عهده مردم است. بعد از خدا و اهل بیت صداقت داشتن در کار باعث موفقیت می‌شود که البته همین صداقت به مواردی دیگر تبدیل می‌شود مثل نظم و انضباط در کارها. من برای هر تمرین تیمم 8 ساعت وقت می‌گذارم.

لقب ژنرال از کجا آمد؟ 

 این لقب را کامران منزوی به من داد. من هیچ‌وقت دنبال این لقب‌ها نبودم. یک بازی که بعد از مدت‌ها به استقلال برگشتم با این تیم قهرمان آسیا شدم و در بازی مقابل کشاورز آسیب دیدم. بعد از 11 ماه که برگشتم تیم دسته سه بود. این از افتخارات من است که در استقلال ماندم با وجود اینکه این تیم در دسته سه بود، هر چند که عده‌ای الان می‌گویند که من استقلالی نیستم. نهمی و سیزدهمی استقلال برای ما بوده و هر وقت استقلال پول نداشته‌ هم برای ما بوده است.

از چه مسیری به جایگاه امروزتان رسیدید؟

به اندازه 300 سال سختی کشیده‌ام. از پنجم ابتدایی به دلیل فوت پدرم کار کرده‌ام و همیشه خدا و اهل بیت را در نظر داشته‌ام. بعد از رضایت خدا، رضایت مادرم از همه چیز برایم مهم‌تر بود.

عملکرد کارلوس کی روش را چطور ارزیابی می کنید؟ 

 کی‌روش یک مربی رزومه‌دار است. برای ما زحمت کشیده اما بستر خوبی برایش فراهم نشد. مدیرانی که باید کی‌روش را کنترل می‌کردند کارشان را خوب انجام ندادند. قرارداد و رفتاری که او با ما داشت کاملاً یک‌طرفه بود.

اگر جای تان با خبرنگارها عوض شود چه رفتاری با کی روش خواهید کرد؟ 

 دین ما دین اعتدال است. من تاکنون 9 عمل برای استقلال انجام داده‌ام و داماد دار هستم اما وقتی برادرم به خانه ما بیاید پایم را جلویش دراز نمی‌کنم. افراط و تفریط است که ما را به این روز انداخته.

  ۱۲  
آی اسپورت
2014-09-19 16:12:53
نظر دهید

۱۲ نظر
mohsen
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۱۱
متاسفم واست آقا... خودت خسته نشدی این همه منت گذاشتی؟؟؟ پرسپولیسیا این همه از دسته سوم رفتن ما ، نهمی و سیزدهمی نگفتن که تو گفتی. امیدوارم یه روز بیاد که دست تو و امثال تو از استقلالم و این فوتبال کوتاه شه.
-
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۱۸
٩ تا عملو از کجا آورد؟
هادی یونایتد
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۲۲
سلام سایت خیلی خوبی دارید
ولی من بیشتر با گوشی میام و نمی تونم خوب خبرهاتونو بخونم
اگه سایتتون لینک rss داره به ایمیلم بفرستید
ممنون از سایت خوبتون
Amir
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۴۰
به امید آزادی استقلال از دست این آقا و دار ودسته اش
سپاهان
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۵۵
ژنرال بی ستاره......کیسه حموم پاره
ش
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۲۲
محسن جان برای تو امثال تو باید یادآوری کنه اسطوره هارو بشناسی.چقدر شما استقلالی نما ها هستین فقط بازی های مجیدی یادتونه و اسطورتون فقط فرهاده؟انگار استقلالی نبوده و با آمدن مجیدی به وجود امده.استقلال خیلی اسطوره داشته یکیش فرهاد خان مجیدی هست
محمد
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۰۹
درود بر امیر کبیر
Alireza
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۰۷
صداقت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خراب مورینیو
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۳۶
امیدوارم راه داش علی منصوریان رو بره امیرخان .... حل توی تیم و به دور از حاشیه های بیرونی .... راهی به دور از سرنوشت شوم لابی !!! ....راهی به دور از سیاسی کاری ... به دور از امثال بابک ها و روباه ها و هدایتی ها .... یک مربی خالص !
-
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۲۰
فکر کنم با عمل بواسیر و باد فتق شده ۹ تا عمل
-
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳، ۰۲:۵۸
همه حرفهای گروهبان قند علی بسیار بسیار دوغ است
-
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳، ۰۴:۴۵
یکی از عمل هاش هم وازکتومی بوده حتما
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر