فهرست
الکسیس ستاره دوباره ومبلی
الکسیس ستاره دوباره ومبلی

الکسیس ستاره دوباره ومبلی

آی‌اسپورت – الکسیس سانچز عاشق سفر به ومبلی است. ضربه‌ی سری که او روی ارسال عالی پل پوگبا به تور دروازه‌ی تاتنهام چسباند و یونایتد را در راه پیروزی در این دیدار و رسیدن به فینال اف‌ای کاپ قرار داد، هشتمین گلِ او در هشت بازی در این استادیوم (بازی‌های ملی و باشگاهی) بود. الکسیس که با پیراهن آرسنال دو بار فاتح جام حذفی شده، یک ماه دیگر فرصت بازگشت به ومبلی و بالا بردن قدیمی‌ترین جام تاریخ فوتبال را دارد.

حریف یونایتد در فینال چه چلسی باشد و چه ساوتهمپتون، تاریخ نشان داده چندان عاقلانه نیست ضد الکسیس در ومبلی شرط‌بندی کنیم. قهرمانی اف‌ای کاپ برای یونایتد فرصتی ایجاد خواهد کرد تا این فصل را با حس و روحیه‌ای مثبت به پایان ببرند. برای الکسیس اما همین دیدار نیمه نهایی مقابل اسپرز نقطه‌ی عطفی را که برای شروع زندگی در اولدترافورد نیاز داشت فراهم کرد.

انتقال الکسیس از آرسنال به یونایتد سر و صدای زیادی در انگلیس به پا کرد. اما سه ماه اول حضور ستاره‌ی تیم ملی شیلی در منچستر بیش از آن که جواب‌هایی که یونایتدی‌ها دنبالش بودند را فراهم سازد، سوالات بیشتری پیش رو کشید. آیا الکسیس از اوجش فاصله گرفته بود؟ آیا بدنش افت کرده بود؟ اصلا چرا باید گزینه‌ای قطعی در ترکیب اصلی تیم باشد؟

نمایش الکسیس مقابل سوانزی و منچستر سیتی که همراه با یک گل و سه پاس گل بود نشان داد او کم کم دارد به محیط جدیدش عادت می‌کند و بدل به همان ستاره‌ای می‌شود که یونایتدی‌ها دنبالش بودند. اما عملکرد ناامیدکننده‌ی او در شکست خانگی مقابل وست بروم باعث شد تا مورینیو در بازی وسط هفته‌ی پیش در زمین بورنموس او را نیمکت‌نشین کند و دوباره شک و تردیدها درباره‌ی شماره‌ی 7 جدید یونایتد بالا بگیرد.

در غیاب الکسیس در ترکیب اصلی آنتونی مارسیال و مارکوس رشفورد در پیروزی 0-2 مقابل بورنموس نمایشی تاثیرگذار داشتند و با توجه به اینکه او در 13 بازی فقط 2 گل برای یونایتد زده بود، خیلی از هواداران ترجیح می‌دادند او مقابل تاتنهام هم نیمکت‌نشین باشد. در عوض اما الکسیس به ترکیب اصلی بازگشت و با ضربه‌ی سر خودش، از آن ضرباتی که انگار بازیکن روی هوا معلق می‌ماند، بازی را به تساوی کشید و از این لحظه به بعد هم اعتماد به نفس خودش و هم تیمش بالاتر رفت و در نهایت به پیروزی آن‌ها و رسیدنشان به فینال اف‌ای کاپ منجر شد.

الکسیس روی گل دوم و پیروزی‌بخش یونایتد هم تاثیری مهم داشت و با قدرت بدنی خودش کیران تریپیه را کنار زد و با اینکه روملو لوکاکو موفق نشد پاسش را درست کنترل کند، اما این آندر هررا بود که از راه رسید و با ضربه‌ای دقیق کار را تمام کرد. الکسیس در این بازی وقتی توپ دست حریف بود هم یک لحظه دست از تلاش بر نمی‌داشت و مدام بازیکنان تاتنهام را دنبال می‌کرد و روی پایشان تکل می‌زد. بی جهت نبود که وقتی او در وقت‌های تلف شده تعویض شد زمین را خیس عرق ترک کرد و با تشویق ایستاده‌ی تماشاگران یونایتد روبرو شد.

از منظر ژوزه مورینیو هم الکسیس پیغامش را درست دریافت کرده بود: «من به الکسیس همون چیزی را میگم که به پل پوگبا دو هفته پیش گفتم. من از بازیکنانم انتظار ندارم هر بازی بهترین بازیکن زمین باشن. من ازشون انتظار ندارم هر بازی گل بزنن. من ازشون انتظار ندارم هر بازی بی نقص باشن. چیزی که ازشون انتظار دارم اما اینه که نمایششون همیشه در سطحی بالا باشه و از اون پایین‌تر نیان.»

مورینیو در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی مقابل تاتنهام در این باره ادامه داد: «این سطح درست انجام دادن کارهای پایه‌ای در فوتبال است. اگر این وظایف اولیه را درست انجام بدین در بعضی بازی‌ها استعدادتون به یک باره باعث تغییر نتیجه میشه. خیلی هم خوب. ولی من از الکسیس انتظار ندارم در بازی بعد هم گل بزنه و بهترین بازیکن زمین باشه. چیزی که ازش انتظار دارم تداوم در سطح بازیشه.»

رسیدن به این تداوم حالا چالش اصلیِ پیش روی الکسیس است. اما او قطعا بهترین زمان برای شروع اثبات خودش در یونایتد را انتخاب کرد. مورینیو و شاگردانش پیش از اینکه به فکر فینال جام حذفی باشند باید خودشان را برای جدال هفته‌ی آینده با آرسنال در لیگ آماده کنند، جدالی که با توجه به فرمی که از الکسیس مقابل تاتنهام دیدیم، برای تیم سابقش با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

۲    
آی اسپورت
2018-04-22 09:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر