فهرست
ورژن تازه مسلمان: مهندس با اعتماد به نفس پایین
ورژن تازه مسلمان: مهندس با اعتماد به نفس پایین

ورژن تازه مسلمان: مهندس با اعتماد به نفس پایین

آی‌اسپورت- محسن مسلمان از بازیکنی که در دو فصل گذشته محور طراحی برنامه های هجومی و مسئول نظم دادن به پرسپولیس در مرکز زمین بود، به بازیکنی متوسط تبدیل شده است. در لیگ شانزدهم کمتر پیش می آمد برانکو مسلمان را از ترکیب پرسپولیس بیرون بکشد چرا که مهندس تیم با کم ترین نوسان ممکن کارایی خود را نشان می داد. مسلمان حالا از آن بازیکن به بازیکنی تبدیل شده که از ابتدا در ترکیب پرسپولیس قرار نمی گیرد و زمانی هم که بازی می کند پیش از دقیقه 70 تعویض می شود.

حکایت افت مسلمان پیش از اعتراضش به تعویض در دیدار مقابل الهلال عربستان رقم خورده بود. مسلمان در لیگ قهرمانان آسیا بارها تعویض شده بود و حتی در دیدار برگشت مقابل الاهلی عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا زمانی که بشار رسن به جای او وارد ترکیب شد پرسپولیس به بازی برگشت و موفق شد گل های خورده مقابل حریفش را جبران کند.
آنچه مشخص است مهندس پرسپولیس نه تنها کیفیت سابق را ندارد بلکه کیفیت یک بازیکن مفید را هم ندارد و تبدیل به بازیکنی متوسط شده است. چطور می شود بازیکنی با آن پاس های کلیدی معروف و توانایی بالا در دیدن بازیکنان در فضاهای خالی حالا به زحمت پاس کلیدی ارسال کند و با چنین افتی مواجه شود. به نظر می رسد مشکل اصلی این روزهای مسلمان کاهش اعتماد به نفس این بازیکن باشد. مسلمان این روزها به اندازه کافی به خود ایمان ندارد و احساس می کند جایگاه کلیدی اش نزد برانکو ایوانکوویچ را از دست داده است. بازیکنی که با توانایی بالای خود اجازه نداد سروش رفیعی محور طراحی حملات در پرسپولیس شود تا جایی که سروش پرسپولیس را ترک کرد و مسلمان ماند تا همچنان مهندس تیم باشد.
مسلمان برای بازگشت به روزهای اوج نیاز دارد اعتماد به نفس گذشته را به دست آورد و البته برانکو در این میان نقشی اساسی ایفا خواهد کرد. سرمربی پرسپولیس نشان داده در قبال رفتارهای توهین آمیز و یا کم محلی شاگردانش بیشتر از آنکه پدرانه رفتار کند تقابل و واکنش را سیاست کار خود قرار می دهد آن زمان اگر بازیکنی روحیه شکننده ای داشته باشد ممکن است از تیم برانکو محو شود. مسلمان در گذشته نشان داده صاحب چنین کاراکتری نیست اما در چند وقت اخیر خلاف این موضوع ثابت شده و مشخص است که ذهن بازیکنی مانند او آسیب دیده است. مسلمان باید روزهای خوبش را به خاطر بیاورد و به یاد داشته باشد اهالی فوتبال در دو سال گذشته بیش از هر بازیکنی جای او را در تیم کی روش خالی می دانستند که این مسئله حاصل توانایی بالای او و سبک مدرن فوتبالش بوده است.
خبرورزشی
۹۳ ۱  
آی اسپورت
2017-11-21 23:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اصل جنس میزنه خبر ورزشی
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۵۸
سرمربی پرسپولیس نشان داده در قبال رفتارهای توهین آمیز و یا کم محلی شاگردانش بیشتر از آنکه پدرانه رفتار کند تقابل و واکنش را سیاست کار خود قرار می دهد آن زمان اگر بازیکنی روحیه شکننده ای داشته باشد ممکن است از تیم برانکو محو شود.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر