فهرست
راشفورد، ستاره ای نوظهور
راشفورد، ستاره ای نوظهور

راشفورد، ستاره ای نوظهور

آی اسپورت- مارکوس راشفور عاشق بازی های اول است. او که در اولین بازی برای یونایتد مقابل میتیلند به میدان رفت و دو گل زد، کارش را توفانی در باشگاهش آغاز کرد و حالا برای بازی های انتخابی جام جهانی انگیزه فوق العاده ای دارد. این بازیکن 18 ساله در حال حاضر در حال شکل گرفتن و تبدیل شدن به یک ستاره برای سال های پیش روی انگلیس است.

همان زمان که فان گال راشفورد را به تیمش آورد و در بازی مقابل ملوانان دانمارکی به او بازی داد و با مارسیال تعویضش کرد، خیلی از کارشناسان این حدس را می زدند که این بازیکن در ادامه یکی از ستاره های باشگاهی و ملی شود.

او که آن شب 2 گل زد، بعد از آن دو گل دیگر هم زد و گل های بعدی مقابل آرسنال و 3 روز بعد زده شد. رکورد فوق العاده اش تا دربی منچستر هم کشیده شد. راشفورد همچنین در دیدار زیر 21 ساله های انگلیس، زمانی که برای اولین بار به میدان رفت هت تریک کرد. اما مشکل در زمان سم آلاردایس این بود که او به بازیکنانی معتقد بود که حتما به طور مداوم در تیم های باشگاهی شان به میدان بروند و بازی کنند. مشکل زمانی بیشتر شد که راشفورد 2 بازی اول یونایتد در رقابت های این فصل لیگ برتر انگلیس را از دست داد. البته وقتی بعد از مصدومیت به بازی ها بازگشت در بازی مقابل هال سیتی گل زد و تیمش را پیش انداخت. البته که او هنوز با راشفورد لیگ قبل فرق دارد، اما نشانه هایی از پیشرفت در او دیده شده و می توان این انتظار را داشت که در آینده ای نه چندان دور همان جوان با انگیزه و انرژی را با لباس یونایتد در زمین ببینیم.

او در ترکیب مورینیو هم خیلی زود همان قدر مهم شد که در تیم فان گال بود. اوایل سوالات زیادی درباره او می شد و خیلی ها فکر می کردند این موضوع ممکن است در اعتماد به نفسش تاثیر بگذارد. اما او بدون توجه به این مسائل و با اعتماد به نفس هرچه بهتر به کارش ادامه داد و اعتماد مورینیو را هم جلب کرد.

حالا جدال بعدی برای این مهاجم این است که تاثیرگذاری اش را در تیم گرث سواثگیت هم نشان دهد و همان آزمون های موفقی که در باشگاه گذراند را در تیم ملی انگلیس هم بگذارند. اگر او موفق شود در انگلیس هم خودی نشان دهد می توان مطمئن بود که او یکی از بازیکنان آینده دار فوتبال انگلیس است.

آخرین بازیکنی که در دوران نوجوانی در تیم ملی انگلیس همه را به وجد آورده بود بازیکنی به نام وین رونی است. اما این روزها کار برای این بازیکن در تیم ملی سخت شده و انتظار نمی رود که در بازی های انتخابی جام جهانی هم درخشش ویژه ای از او ببینیم. حتی شک هایی درباره حضورش در ترکیب هم وجود دارد. اگر ساوثگیت به راشفورد در بازی های پیش روی انگلیس بازی کامل بدهد به پایان رونی در تیم ملی نزدیک تر هم می شویم، حتی اگر عملکرد این بازیکن جوان مانند عملکرد باشگاهی اش نباشد.

البته کار برای این بازیکن 18 ساله هم سخت است. مخصوصا که او خیلی سریع از بازیکنی که هیچ کس حتی نامش را هم نشنیده بود تبدیل شد به بازیکن ثابت و ستاره درخشان یونایتد که حالا در تیم ملی هم انتظار زیادی از او دارند و باید با فشار خیلی زیاد و در تورنمنت های مختلف به زمین مسابقه برود. تجربه ثابت کرده که راشفورد فعلا انقدر جوان است که حتی فشار را هم احساس نمی کند و کارش را به بهترین شکل ادامه می دهد. اگر او به همین شکل ادامه دهد انگلیسی ها باید خوشحال باشند که چنین ستاره ای برایشان در حال متولد شدن است.

۳    
آی اسپورت
2016-10-08 16:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر