فهرست
دو سال محرومیت برای بازیکن دوپینگی لیگ برتر/ فردا، فرصت نهایی اعتراض به استیناف
دو سال محرومیت برای بازیکن دوپینگی لیگ برتر/ فردا، فرصت نهایی اعتراض به استیناف

دو سال محرومیت برای بازیکن دوپینگی لیگ برتر/ فردا، فرصت نهایی اعتراض به استیناف

آی اسپورت-  حکم اولیه بازیکن دوپینگی رقابت های لیگ برتر ایران صادر شده است  و او تا فردا فرصت اعتراض به استیناف را خواهد داشت.  به گزارش آی اسپورت و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، احمد هاشمیان در خصوص بازیکن دوپینگی اینگونه اظهارنظر کرده است: 

دو سال محرومیت

حکم کمیته انضباطی این بازیکن، روز چهارشنبه ابلاغ شده و بر اساس حکم اولیه، وی به مدت دو سال از تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم است. طبق آیین نامه، این بازیکن تا پایان وقت اداری فردا (یکشنبه 30 شهریور ماه) مهلت دارد تا درخواست استیناف خود را ارائه کند و چنانچه درخواستی از طرف وی ارائه نشود، حکم کمیته انضباطی، قطعی تلقی می شود و مشخصات کامل بازیکن از طریق سایت رسمی فدراسیون و رسانه های های عمومی اعلام خواهد شد.

فرصت یک هفته ای استینافر

طبق قوانین اگر بازیکن درخواست استیناف خود را ارائه کند به مدت یک هفته از درخواست خود، مهلت دارد تا اسناد، مدارک و دلایل کافی به کمیته استیناف ارائه کند و پس از بررسی درخواست بازیکن از سوی کمیته استیناف، رای نهایی اعلام خواهد شد.

شانس تغییر حکم کم است 

 تجربه نشان می دهد به طور معمول در احکام دوپینگ، درخواستهای استیناف معمولا موفقیت آمیز نبوده و علت این است که کلیه اقدامات لازم با حساسیت بالا در کمیسیون بدوی انجام و به همین خاطر با دقت برای صدور احکام انضباطی به این موضوع رسیدگی می شود، شانس اینکه بازیکن، مورد جدیدی را در استیناف مطرح کند که در حکم تاثیری داشته باشد کم است اما بازیکن و یا هر فردی که تحت تاثیر رای قرار می گیرد، حق دارد که درخواست استیناف کند.

تست های لیگ برتری 

حدود 40 نمونه تست کنترل دوپینگ از بازیکنان لیگ برتری گرفته شده و منتظر پاسخ آزمایشگاه هستیم که معمولا بین سه تا یک ماه طول میکشد تا آزمایشگاه مربوطه نتایج را به کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اعلام کند.

تمرکز روی آموزش

برنامه های آموزشی ما ادامه دار خواهد بود و دلیل آن این است که موضوع آموزش و فرهنگ سازی، یکی از رکن های اصلی مبارزه با دوپینگ است. صرفا انجام نمونه گیری از بازیکنان کافی نیست تا از پدیده شوم دوپینگ جلوگیری شود. بر همین اساس در بحث آموزش تلاش های مضاعفی خواهیم داشت تا با اجرای برنامه های مدون و فرهنگ سازی بتوانیم این پدیده شوم را در میان ورزشکاران از بین ببریم.

تکلیف الزامی

 ما طبق تقاضای باشگاهها و هیاتهای استانی نسبت به اعزام مدرسین خود اقدام می کنیم تا دوره های آموزشی را برگزار کنیم. در واقع برگزاری دوره های آموزشی مبانی مبارزه با دوپینگ توسط هیاتهای فوتبال یک تکلیف الزامی است و همانطور که در سالهای گذشته هیاتهای فوتبال این همکاری را با ما داشته اند امیدوار هستیم امسال نیز این روند ادامه دار باشد و به تدریج با برنامه ریزی دقیق در مراکز استانها حاضر شویم و دوره هایی مختلفی را در این رابطه برگزار کنیم.

چهره به چهره

 آمادگی خود را برای باشگاهها به منظور آموزش چهره به چهره اعلام کرده ایم و نکته حائز اهمیت این است که تمامی هزینه های مربوط به اعزام مدرسین را فدراسیون فوتبال تقبل کرده و برای متقاضیان هزینه ای از طرف باشگاهها و هیاتها پرداخت نمی شود. برهمین اساس از مخاطبین می خواهم که با جدیت با این موضوع برخورد کنند و بحث آموزش را دست کم نگیرند. زمانی در امر دوپینگ موفق هستیم که فرهنگ سازی کرده و از مسیر تغییر باورها و تصورات ورزشکاران در بحث استفاده از داروهای ممنوعه حرکت کنیم و تا زمانی که باورهای ذهنی تغییر نکند امر مبارزه با دوپینگ به سرانجام مطلوب نخواهد رسید.

     
آی اسپورت
2014-09-20 20:02:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر