فهرست
تفاوت رئال لوپتگی با زیدان؛ یک کهکشان
تفاوت رئال لوپتگی با زیدان؛ یک کهکشان

تفاوت رئال لوپتگی با زیدان؛ یک کهکشان

آی‌اسپورت- رئال مادرید پس از ناکامی بزرگ در سوپرکاپ اروپا نیاز به یک شروع خوب در لالیگا داشت تا از تلخی دوران پسا زیدان و پسا رونالدو کاسته شود. رئال به هدف خود دست یافت و توانست در دیداری یک طرفه ختافه را با دو گل شکست دهد. نتیجه پایانی به درستی بیانگر اتفاقات درون زمین نبود چرا که رئال شایستگی پیروزی با گل‌های بیشتری را داشت. این تیم از ابتدا تا انتهای بازی روی حریف خود مسلط بود و نشان‌های خوبی نیز از خود به جا گذاشت.

عادت داشتیم که رئال مادرید زیدان را تیمی با نوسان‌های زیاد در طول یک مسابقه ببینیم. تیمی که گاهی شانس نیز به کمکش می‌آمد تا بر حریفان غلبه کند. برخی مواقع حتی موقعیت‌های یک تیم متوسط در برنابئو به قدری زیاد بود که باورکردنی به نظر نمی‌رسید اما رئال لوپتگی در بازی با ختافه تیمی کاملا متفاوت نشان داد.

مالکیت مطلق توپ و میدان

رئال لوپتگی آشکارا علاقه زیادی به توپ دارد. بازی روز گذشته نشانه واضحی از این مساله بود. رئال ۷۸ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت. آخرین بار که رئال در یک بازی چنین سلطه‌ای بر حریف خود داشت، به ۱۲ فوریه ۲۰۱۲ و برابر لوانته برمی‌گشت. با لوپتگی، رئال مادرید فوتبال مالکانه را بهتر از زمان زیدان ارائه می‌دهد.

انسجام دفاعی بیشتر

یک خبر خوب دیگر از بازی دیشب، کلین‌شیت رئال بود. کهکشانی‌ها بالاخره در یک بازی گلی دریافت نکردند و البته خطر چندانی هم روی دروازه ناواس ایجاد نشد. سیستم دفاعی لوپتگی کاملا جواب داد به طوری که ختافه تنها یک شوت داخل چارچوب داشت.

چرخش بهتر توپ در زمین

ختافه برای قطع پاس‌کاری رئالی‌ها بارها و بارها مجبور به خطا کردن شد. بازیکنان ختافه عاجز در گرفتن توپ، چاره‌ای جز خطا نمی‌دیدند. بازیکنان رئال به خوبی توپ را در زمین به چرخش در می‌آوردند و شاهد ۷۹۳ پاس از این تیم بودیم در مقابل ۲۲۲ پاس ختافه. ۹۱ درصد پاس‌های بازیکنان رئال نیز درست بود و از این حیث تونی کروس با دقت ۹۸ درصدی در صدر قرار گرفت. این بهترین رکورد تاریخ یک بازیکن رئال محسوب می‌شود.

تحول خیره کننده گرت بیل

بیل چالش پر کردن جای خالی رونالدو را در بازی با ختافه به خوبی پشت سر گذاشت. او که فصل گذشته را با دو گل در فینال لیگ قهرمانان و به بهترین شکل ممکن به اتمام رساند، به روند رو به رشد خود ادامه داد و پس از رفتن رونالدو به نظر آزادتر از گذشته در زمین است. بیل برابر ختافه بازیکنی سریع، متعهد، کشنده در خط حمله و بسیار در خدمت تیم نشان داد. او نشان داد که می‌تواند رهبر رئال در غیاب رونالدو باشد.

بیل گل دوم و تمام کننده بازی را نیز به ثمر رساند تا برای سومین فصل متوالی در بازی افتتاحیه رئال در لالیگا گل‌زنی کرده باشد.

ناچو، سبایوس و آسنسیو

به نظر می‌رسد که لوپتگی چشم بسته به آسنسیو و سبایوس اطمینان دارد چرا که هر دو کاملا با فلسفه فوتبالی او مطابقت دارند. این دومین بار متوالی بود که آسنسیو از ابتدا برای رئال بازی می‌کرد و با یک خط جلوتر در فاز تهاجمی از بهترین‌های رئال برابر ختافه بود. برابر اتلتیکو نیز تعویض عجیب او کاملا به ضرر رئال تمام شد.

سبایوس نیز که در دوران زیدان بازیکنی فراموش شده بود، با لوپتگی به روزهای اوج خود بازگشته و درون زمین بازیکنی پخته و با اعتماد به نفس نشان داد. به نظر می‌رسد که او نقشی پررنگ در رئال این فصل خواهد داشت.

نمی‌توان از بازی خوب رئال گفت و از ناچو حرفی نزد. برابر ختافه، مدافع همه‌کاره رئال، جانشین واران پر اشتباه (در سوپرکاپ) شده بود و نمایشی فوق‌العاده را از او شاهد بودیم. عمل‌کرد ناچو استثنایی بود و شاید بیشتر از فصول گذشته او را در ترکیب ثابت ببینیم.

 

ورزش سه

۳    
آی اسپورت
2018-08-20 22:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر