فهرست
یادداشت روز: برگشت راجرز به اول خط پس از ناتوانی در انقلاب
یادداشت روز: برگشت راجرز به اول خط پس از ناتوانی در انقلاب

یادداشت روز: برگشت راجرز به اول خط پس از ناتوانی در انقلاب

لیام تُومِی – سایت گل

 

آی اسپورت- قرمزهای لیورپول سومین شکستشان در 5 بازی ابتدای فصل را در برابر وستهام تجربه کردند و حالا سرمربی ضعف ها را چه در دفاع و چه در حمله بیش از هر زمان دیگری ، حس می کند.

بازی آنطور که برندان راجرز 10 دقیقه ابتدای بازی در آپتون پارک را برنامه ریزی کرده بود پیش رفت تنها با این تفاوت که آن تیم آبی و شرابی پوش حمله ور در زمین لیورپول نبود. پس از بازی تنها سایه تاریک واقعیت بر لیورپول خبر از آن می داد که آن تیم سال گذشته که در کورس قهرمانی بصورت شگفتی انگیزی مبارزه می کرد و معروف بود به سریع گل زدن، اینبار در تله های پیشبینی شده وستهام، کند شده بود.

وستهام تقریبا در اولین حمله اش توانست دروازه قرمزها را باز کند، زمانی که جیمز تامکینز بدون یارگیری توانست در تیر دوم ضربه ایستگاهی استوارت داونینگ را به وینستون رید برساند و لحظه ای بعد دیافرا ساخو آنقدر زمان داشت که بدون فشار با ضربه ای چیپ توپ را بالاتر از دستان سیمون مینیوله در قعر دروازه جای دهد. رحیم استرلینگ نگذاشت بازی از تب و تاب بیوفتد تا زمانیکه مورگان آمالفیتانو تیر خلاص را در لحظات پایانی وارد دروازه لیورپول کرد البته که ضربه کلیدی در کمتر از هشت دقیقه وارد شد. راجرز خود گفت:\" ما اصلا نزدیک به استاندارد هم نبودیم، ما یک شروع کند داشتیم و قبل از اینکه بخود بیاییم 2 گل خورده بودیم. آنها بسته تر از ما بازی کردند. ما پاس های بلند زیادی رد و بدل کردیم. معمولاً، پاس های ما کوتاهتر، چسبیده تر و سریعتر است اما امروز ما اصلا نتوانستیم توپ را با آرامش به چرخش درآوریم\".

بدون شک از تابستان همه این مسئله را می دانستند. رفتن لوئیز سوارز با مصدومیت دانیل استوریج همراه شد و لیورپول دو توپ جنگی خود را که آتش اصلی لیورپول در جدال برای قهرمانی بود را از دست داد.هرچند از وضعیت ضعیف خط دفاعی لیورپول نمی توان گذشت. اشتباهات آنها در ضربات شروع مجدد و در مهار ضدحملات باعث از دست رفتن شش امتیاز در برابر آستون ویلا و وستهام شد. واقعیت این است که لیورپول در فصل گذشته نیز یک تیم معیوب بود که بطور هیجان انگیزی بدلیل داشتن سیستم تهاجمی فوق العاده در کورس قهرمانی با چلسی و منچستر سیتی قرار گرفته بود و بودن رحیم استرلینگ جوان اول لیگ برتر و سوارز و استوریج سرپوشی بر ضعف های دفاعی آنها گذارده بود. ضعف های عقب زمین پارسال نیز جام را از آنها گرفت.


هیچ تیمی در تاریخ لیگ برتر با آمار 50 گل خورده موفق به فتح پریمیر لیگ نشده است. لیورپول پارسال به این آمار رسید و امسال نیز با 8 گل خورده در 5 بازی به نظر می رسد رکورد فصل گذشته خود را بدست بیاورند. با این خط دفاعی شکننده برندن روجرز باز هم شاهد خشک شدن گلهای زده اش خواهد بود.

وضعیت خط دفاع، البته، بهتر خواهد شد چرا که خاویر مانکویلو و دژان لاورِن و آلبرتو مورنو سه نفر از اعضای خط دفاعی از خرید های تابستانی هستند که هنوز به هماهنگی نرسیده اند.  در نبود خط آتش کوبنده پارسال، این پیشرفت برای لیورپول حیاتی به نظر می رسد.

راجرز اعتقاد دارد:\" من همیشه گفته ام ما همواره در حال کار هستیم.  بسیاری از مردم اعتقاد دارند که ما با نتایج پارسال ارضا شده ایم و امسال تنها منچستر سیتی و چلسی مدعیان اصلی کسب جام هستند. به نظر من، هیچ مرز و محدودیتی برای خواسته های ما نیست و ما در لیورپول همیشه در حال پیشرفت هستیم.  امروز ما 3 بازی از 5 بازی را باخته ایم پس حتی ما حق نداریم حتی به شوخی از کسب جام صحبت کنیم تا زمانی که بتوانیم ثباتمان را پیدا کنیم.

آخرین مرتبه ای که لیورپول انقدر بد لیگ را شروع کرد ، اولین فصل مربیگری همین برندن راجرز بود که یک کمپین آزمون خطا در سرمربیگری منتج به کسب مقام هفتمی لیگ در آخرفصل شد. کاملا مشخص است که نمی توان گفت آنها تا این حد پسرفت کرده اند و نتایج درخشان فصل پیش باعث می شود تا امید داشت با هماهنگ شدن تیم تا کریسمس آنها نیم فصل دوم را مثل فصل گذشته سپری خواهند کرد.  اگرچه با رفتن سوارز و تقویت شدن چلسی و سیتی تکرار نتایج قهرمانانه فصل قبل دور از ذهن بنظر می رسد.

قرارگرفتن در جمع چهارتیم نهایی باید اولویت اول آنها باشد.فشار بازی در لیگ قهرمانان و منچستر یونایتد بازسازی شده در تابستان می توانند این هدف را به چالش بکشند. مهمترین ماموریت راجرز اگرچه، تضمین دوباره پیدا کردن ریتم هجومی لیورپول خواهد بود.

 

ترجمه: محمدرضا اسماعیل زاده

 

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-21 20:45:38
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳، ۰۲:۲۰
https://www.sport98.net/reguser.php?action=register&refer=Asghar658
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر