فهرست
جنگ تمام عیار در میانه میدان؛ فتح فرمانده‌ها
جنگ تمام عیار در میانه میدان؛ فتح فرمانده‌ها

جنگ تمام عیار در میانه میدان؛ فتح فرمانده‌ها

آی اسپورت - زیبایی فوتبال به گل‌هایش است. ده‌ها نفر دور هم می‌آیند و همه تمهیدات اندیشیده می‌شود برای به ثمررسیدن گل. به همین دلیل است که مهاجمان نقش ویژه‌ای را در فوتبال ایفا می‌کنند. البته این معادله یک سوی دیگر هم دارد. بازیکنانی که قرار است مقابل مهاجم بایستند و مانع از گل‌زدن او شوند. در چند سال اخیر بازیکنان یک پست نقش بیشتری نسبت به بقیه در فوتبال ایران پیدا کرده‌اند. هافبک دفاعی‌ها که وزنه خاصی برای تیم‌هایشان محسوب می‌شوند. نگاهی به لیست بهترین بازیکنان انتخاب شده در لیگ برتر ایران در سال های گذشته نشان می‌دهد که آنها آنقدر درخشیده‌اند که حتی بتوانند جوایز فردی فوتبال هم که در آن کمتر به چشم می‌آیند را هم از آن خود کنند.

پیش از دو دوره انتخاب طارمی به عنوان بهترین بازیکن لیگ آندرانیک تیموریان و قاسم حدادی‌فر بازیکنانی بودند که این عنوان را بدست آوردند. فصل گذشته هم احمد نورالهی از پرسپولیس در نمرات سایت ۹۰ به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد. البته نوراللهی، در پست‌های متنوعی به میدان رفت و بازی‌های زیادی هافبک کناری بود. همچنین بازیکنی مانند امید ابراهیمی از بمب‌های نقل و انتقالاتی این فصل محسوب می‌شود که خبر جدایی‌اش از الاهلی و احتمال بازگشتش به ایران سروصدای زیادی در میان تیم‌های لیگ برتری به راه انداخته است.

لیگ نوزدهم را شاید بتوان لیگ هافبک‌دفاعی‌ها دانست. برگ برنده با تیمی است که فرمانده باهوش‌تر و جنگنده قویتری در میانه میدان دارد تا با تصرف قلب میدان برتری را به تیمش هدیه بدهد. تیم‌های مدعی قهرمانی همه بازیکنانی با این خصوصیت دارند اما این که کدام یک می‌تواند گوی سبقت را از بقیه برباید با شروع لیگ مشخص خواهد شد.

پرسپولیس با احمد نورالهی و کمال کامیابی‌نیا که یکی یا هر دویشان در میدان قرار خواهند گرفت مدعی اصلی لیگ است. استقلال علی کریمی را به عنوان یکی از ستاره‌هایش حفظ کرد و فرشید باقری آماده را هم در اختیار دارد و مسعود ریگی را هم اضافه کرده تا دغدغه‌ای در قلب میدانش نداشته باشد. سپاهان، مهدی کیانی را به عنوان یکی از بهترین و باتجربه‌ترین‌ هافبک دفاعی‌ها در اختیار دارد. تراکتور با اکبرایمانی و رضا اسدی، تجربه و جوانی و کیفیت را توامان به خدمت گرفته است. اکبر صادقی، کاپیتان پدیده یکی از بهترین‌های پدیده است که عصای دست یحیی گل‌محمدی در زمین به حساب می‌آید. اگرچه جدایی مسعود ریگی کار او را سخت خواهد کرد اما صادقی می‌تواند به همراه زامهران با بقیه هافبک‌های لیگ رقابت کند. حدادی‌فر و بوحمدان از ذوب‌آهن هم از بهترین‌های لیگ هستند که یکی از نقاط قوت تیم منصوریان محسوب می‌شوند.

جنگ فرماندهان لیگ، یکی از جذابترین اتفاقات این فصل است. فرمانده‌هانی که به سلاح قدرت و تجربه مجهز شده‌اند و هیچ کدام حاضر به کوتاه آمدن نیستند. حضور امید ابراهیمی در لیگ برتر می‌تواند این جنگ را جذابتر و کفه ترازو را به نفع تیمی که او را در اختیار دارد سنگین‌تر کند اما این نبرد، بدون امید هم چیزی کم ندارد.

نود

۱    
آی اسپورت
2019-08-20 00:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر