فهرست
پرسپولیس با چه سیستمی در دربی بازی می‌کند؟
پرسپولیس با چه سیستمی در دربی بازی می‌کند؟

پرسپولیس با چه سیستمی در دربی بازی می‌کند؟

آی اسپورت - پرسپولیس امسال با دو سیستم متفاوت ۲-۴-۴ لوزی و خطی بازی کرده و آمار به سود سیستم لوزی است. باید دید برانکو در خصوص بازی دربی چه تصمیمی را اتخاذ می‌کند و با کدام سیستم مقابل استقلال حاضر می‌شود.

۲-۴-۴ لوزی؛ هر ۴۶.۶ دقیقه یک گل

پرسپولیس لیگ هجدهم را با ۲-۴-۴ خطی آغاز کرد اما یک حادثه در هفته دوم، سرخ‌پوشان را ناگریز کرد تا دقایقی به سیستم ۲-۴-۴ لوزی روی بیاورند و شاید نمایش بهتر پرسپولیس در این سیستم بود که با گذشت زمان، برانکو را مجاب کرد تا به سیستم مورد علاقه و قدیمی خود یعنی ۲-۴-۴ لوزی برگردد. پرسپولیس در دیدار مقابل فولاد خوزستان درورزشگاه آزادی، هفته دوم فصل جاری در دقیقه ۱۴ و با مصدومیت کمال کامیابی‌نیا و خروج این بازیکن از زمین مسابقه به اجبار تغییر سیستم داد و از سیستم ۲-۴-۴ خطی به سیستم ۲-۴-۴ لوزی روی آورد، در نهایت در ۷۴ دقیقه باقی مانده، سرخپوشان ۳ بار به گل رسیدند و با یک نتیجه پرگل، تیم اهوازی را از پیش رو برداشتند.

پرسپولیس برانکو استارت بازی با ۲-۴-۴ لوزی را از لیگ قهرمانان آسیا و دیدار رفت مقابل الدحیل زد؛ سرخ‌پوشان در حالی که در قطر میهمان تیم قدرتمند الدحیل بودند با لوزی معروف و با تک هافبک دفاعی (کمال کامیابی‌نیا) بازی کردند و با باخت یک بر صفر این کشور را ترک کردند. در ادامه لیگ برتر و در هفته ششم این رقابت‌ها شاگردان برانکو با ۲-۴-۴ لوزی به مصاف رقبا رفته و در این هفته با نتیجه ۱-۲ نساجی مازندران را از پیش رو برداشتند. سرخ‌پوشان در دیدار برگشت مقابل الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا موفق شدند این تیم را با نتیجه ۱-۳ در ورزشگاه آزادی از پیش رو بردارند اما بردهای پرسپولیس با لوزی معروف به همین جا تمام نشد و این تیم در هفته هفتم لیگ برتر با نتیجه یک بر صفر، تیم سپیدرود را از پیش رو برداشت.

۲-۴-۴ خطی؛ هر ۱۸۷ دقیقه یک گل

پرسپولیس هفته اول لیگ هجدهم با یک گل و با سیستم خطی تیم پدیده را در مشهد پشت سر گذاشت، سرخ‌ها در ۱۴ دقیقه ابتدای هفته دوم مقابل فولاد با همین سیستم به تساوی بدون گل رسیدند. هفته‌های سوم و چهارم برای پرسپولیسی‌ها با ۲-۴-۴ خطی و بدون گل زده مقابل تیم‌های استقلال خوزستان و نفت مسجد سلیمان به پایان رسید. سرخ‌پوشان در حالی هفته پنجم در مقابل تیم صنعت نفت آبادان به تساوی ۱-۱ دست یافتند که هنوز هم با سیستم خطی بازی می‌کردند و این آخرین بازی خطی پرسپولیس در فصل جاری بود.

جمع‌بندی

از ابتدای فصل تاکنون تیم پرسپولیس در مجموع لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا در ۹ بازی به مصاف رقبا رفته؛ سرخ‌ها در ۳۷۴ دقیقه‌ای که با سیستم ۲-۴-۴ خطی مقابل حریفان قرار گرفته‌اند یک برد و ۳ تساوی کسب کرده، ۲ گل زده و یک گل هم دریافت کرده‌اند یعنی به طور میانگین هر ۱۸۷ دقیقه یکبار موفق به گلزنی شده‌اند.

اما حاصل ۴۳۶ دقیقه‌ای که تیم پرسپولیس با سیستم ۲-۴-۴ لوزی مقابل حریفان صف‌آرایی کرده ۴برد، یک باخت، ۹ گل زده و ۳ گل خورده بوده است؛ یعنی سرخ‌پوشان با این سیستم بازی به طور میانگین ۴۶.۶ دقیقه یکبار گلزنی کرده‌اند. حالا باید دید پرسپولیس برانکو با کدام سیستم ۲-۴-۴ در دربی ۸۸ حاضر می‌شود؛ خطی یا لوزی؟ هرچند تمام آمار و ارقام خوب و موفقیت‌ها مربوط به زمانی است که سرخ‌پوشان با سیستم ۲-۴-۴ لوزی بازی کرده‌اند.

مدال

۸    
آی اسپورت
2018-09-26 14:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر