فهرست
ریویوی نیم‌فصل؛ پدیده/ شگفتی ساز
ریویوی نیم‌فصل؛ پدیده/ شگفتی ساز

ریویوی نیم‌فصل؛ پدیده/ شگفتی ساز

 آی‌اسپورت- مدیران پدیده مشهد پس از پایان فصل قبل با رضا مهاجری سرمربیخودقطع همکاری کردند و با یحیی گل محمدی مربی جوان از نسل جدید مربیان فوتبال ایران به توافق رسیدند  یحییکه خود را در نفت تهران و ذوب آهن به اثبات رسانده بود و نشان داده بود که مربی با دانشی است،   این انتظار از او میرفت که تیم خوبی را با پدیده مهیای لیگ برتر بکند . محمد قاضی،محمدرضاخانزاده،معین عباسیان،شهاب گردان و محسن یوسفی پنجبازیکن نام آشنا و باتجربه این تیم ، در ابتدای فصل از این باشگاه جدا شدند ، ولی با این وجود،  اسکلت این تیمبرای لیگ هجدهم حفظ شد فرشادهاشمی ،محمدآقاجانپور ،محمدقاسمی نژاد ، مسعود ریگی و یونس شاکری جذب این تیمشدند.

اتفاق ویژه:  ورزشگاه تازه تاسیس ومدرن امامرضا (ع) در مشهد که دیدارهای خانگی پدیده در این ورزشگاه برگزار میشود  موجب شده است که حمایت خوبی از اینتیمبشود وهمینامر باعث شد که پدیده بعداز تیم پرسپولیس با پنج برد بهترین تیمداخل خانه باشد.

عملکردپدیدهدر هفته اول در مشهد در دیداری که خوب هم ظاهر شد مغلوب پرسپولیس شد و فصل را با شکست آغاز کرد.پس از شکست در هفته اول پدیده موفق شد پنج برد متوالی بدست آورد که بهترین عملکرد این تیم است. تیمگل محمدی ، رکورد بیشترین پیروزی را در لیگ برتر بدست آورده است ودر ۱۲هفته ابتدایی با۹برد،دو مساوی و یک شکست جدی ترین گزینه قهرمانی برای نیم فصل شناخته می‌شد، ولی در سه هفته آخر نتوانست امتیازات لازم را جمع آوری کند تا با یک شکست و دو مساوی باعث شود که صدر را بهسپاهان بدهد.

ضعف: پدیده در مقابل تیم های بالا نشینجدول عملکرد خوبی از خود نشان نداد. ُسرخپوشان مشهد مقابل سپاهان و پرسپولیس مغلوب شدند وبا استقلال و تراکتورسازی به تساویرسیدند. در تیم فصل ابتدایی مشکلات مالی بسیار پدیده تا جایی پیش رفت، که حتی یحیی مجبور به استعفا هم شد، اما مسئولین تیم با استعفای اوموافقت نکردند و با قولِ مساعد کردن شرایط ، او را راضی به بازگشت به این تیم کردند.

قوتتیم یحیی در لیگ امسال بازی های خوب و تماشاگرپسندی به اجرا می‌گذارد. فوتبال هجومی ومالکانه این تیم باعث شده که همه از تماشای بازی های این تیم لذت ببرند.سرعت انتقال و گردش توپ بالا،کارهای ترکیبی و ضدحملات سریع و ویرانگر ویژگیهای پدیده یحیی است و شاگردان او سعی در اجرای فوتبال مدرن در لیگبرتر را دارند.خلعتبری که از خطر سازترین بازیکنان در این دوره از لیگ است ، در کنارامین قاسمی نژاد و اکبر صادقی، سه بازیکنی که بالای ۳۰سال هم سن دارند در این فصل ستاره های پدیده بوده اندیحیی گل محمدی در ابتدای فصل روی بدنسازی تیمش کار کرده و این امر به خوبی در بازی های این تیم مشهود بود واز نظر میزان دوندگیِ بازیکنان، پدیده بهترین آمار را داراست. هیچ تیمی مانند پدیده درلحظات پایانی دیدار خطرناکنیست و آنها در چند بازی ، در آخرین لحظات نتیجه را تغییر دادند و امتیازات کامل دیدار را به اندوخته های خود افزودند.

پیش بینی: پدیده مانند بسیاری از تیمها که در نیم فصل اول خوب ظاهر میشوند ولی  در نیم فصل دومعملکرد ضعیف تری از خود به نمایش میگذارند، دچار افت میشود و نمیتواند با دیگر رقبا بهرقابت برای قهرمانی بپردازد. پدیده در جامحذفی همحضور دارد و یحیی که که در جامحذفی هم عملکرد خوبی داشته است ، به دنبال تصاحب این جام است و منتظر شناخت حریفشان از بینپرسپولیس یا سپید رود هستپدیدهبرای اینکه دست بهکاری بزرگ بزند و روز آخر مسابقات به عنوان قهرمان بازی ها شناخته شوند باید خود را برای نبردهای بزرگ آمادهکنند ودر مقابل تیمهای بزرگ بهتر نتیجه بگیرد.

۶    
آی اسپورت
2018-12-26 00:03:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر