فهرست
خصوصی‌سازی مشکل استقلال و پرسپولیس را حل می‌کند؟
خصوصی‌سازی مشکل استقلال و پرسپولیس را حل می‌کند؟

خصوصی‌سازی مشکل استقلال و پرسپولیس را حل می‌کند؟

آی اسپورت - وضعیت حال حاضر باشگاه استقلال و پرسپولیس دست‌کمی از فدراسیون فوتبال ندارد. دو باشگاهی که احسان قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با برنامه شب های فوتبالی گفت مدیران دولتی آن مانند مسئولان فدراسیون فوتبال تا جایی که توانسته‌اند بدهی از خود به جا گذاشته‌اند و ثبت کرده‌اند، دو باشگاهی که گفته می‌شود ماه‌های آخری است که دولتی هستند و خصوصی‌سازی‌شان در مراحل آخر است.

آن‌طور که وزارت ورزش وعده داده و مسعود سلطانی‌فر هم 10دی بر آن تاکید کرده، قرار است این دو باشگاه دولتی به بخش خصوصی واگذار شوند. سرخابی‌ها در شرایطی قرار است از زیر سایه حمایت‌های دولت پس از چند دهه که وعده آن داده می‌شود جدا شوند که ماجرای توقیف ساختمان‌های‌شان به دلیل طلب شستا از فدراسیون فوتبال، وضعیت آشفته این دو باشگاه دولتی را نمایان می‌سازد. این دو تیم با وجود اینکه جزو دو باشگاه بزرگ ایران هستند، اما ساختمانی به نام خود ندارند.

وقتی یک باشگاه از داشتن امکانات اولیه مانند ساختمان اختصاصی محروم است و فکری به حال آن در بخش زیرساخت و امکانات نشده است چنین مدیریتی سبب شده هم استقلال و هم پرسپولیس صف طلبکاران‌شان هر سال طولانی‌تر شود. حال در این شرایط، استقلال و پرسپولیس هم مانند فدراسیون فوتبال که منتظر انتخاب رئیس جدید این فدراسیون است به نظر می‌رسد باید برای تغییرات اساسی و بیرون آمدن از این وضعیت تا مشخص شدن مالکان جدید و نهایی شدن پروسه خصوصی‌سازی‌شان منتظر بمانند تا مدیران جدید این تیم‌ها بتوانند وضعیت آنها را سر و سامان بدهند.

  ۱  
آی اسپورت
2021-01-03 23:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سیروس
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹، ۰۴:۲۴
خیر حل نمیکند، چون در شرایط موجود، هرکس که توان خریدن برند این دو باشگاه را داشته باشد فقط بدنبال یافتن راهی ست برای فرار از "مالیات بر درآمد!". قبل از این هم این راه امتحان شده است. افرادی بوده اند که سعی در خریدن این دو باشگاه کردند اما نتوانستند. بعدا سعی کردن که بنوع دیگری وارد این آشفته بازار فوتبال گردند و با بازی با آبروی چندین فوتبالیست مطرح این مملکت، در نهایت راه بجائی (در مورد فوتبال) نبردند، اما قطعا از معافیتهای مالیاتی بسیاری استفاده کردند! حسین هدایتی و داستان تیم کهکشانی استیل آذین در گذشته، و داستان آقای زنوزی و تیم تراکتور سازی در حال حاضر هیچ چیز نبود و نیست بجز بازی با احساسات هواداران فوتبال! آقایان سرمایه گذاری می کنند تا ضرر کنند! ضرر یک باشگاه فوتبال منوط به شکست است! باتوجه به شرایط کنونی، خصوصی سازی این دو تیم و سپردن سرنوشت این دو تیم به افرادی امثال هدایتی و زنوزی چیزی نخواهد بود بجز نابودی این قطب تاثیرگذار در فوتبال ایران! اگر واقعا میخواهند این دو باشگاه را خصوصی کنند، اینها را به صاحبان حقیقی آن یعنی وارثان علی عبده و خسروانی برگردانند!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر