فهرست
گزارش روز: درخشان به کدام دلیل برگه تعهد مضاعف را امضا کرد؟
گزارش روز: درخشان به کدام دلیل برگه تعهد مضاعف را امضا کرد؟

گزارش روز: درخشان به کدام دلیل برگه تعهد مضاعف را امضا کرد؟

آی اسپورت- به گزارش آی اسپورت و به نقل از خبر ورزشی، در سایت سازمان لیگ ‌برتر فرمی منتشر شده به نام فرم تعهد حُسن انجام کار سرمربی! به بخش‌هایی از این تعهدنامه توجه کنید:
ب: از معرفی و پذیرش و یا اصرار به عقد قرارداد و ثبت قرارداد بازیکنانی که جنبه فنی و قابلیت و کارایی فنی و سایر موارد در راستای صرفه و صلاح باشگاه و بیت‌المال را نداشته باشد، خودداری نموده، بدیهی است کشف هرگونه فساد در کلیه موارد مشمول زمان نبوده و می‌بایست در مراجع قضایی پاسخگو باشم. 
 

ج: از قبول بازیکنان به واسطه دلال، خبرنگار و افراد غیرمجاز و فاقد مجوز از سوی فدراسیون فوتبال به‌طور جدی اجتناب نمایم و...

الف: از هرگونه رفتار شائبه‌برانگیز اعم از تماس یا ارتباطات خارج از عرف و مقررات جاری فدراسیون فوتبال و باشگاه با مربیان، بازیکنان و کادرفنی و سرمربی تیم‌های رقیب جداً اجتناب و گزارش نمایم.
 

این تعهدنامه بخش‌های دیگری هم دارد که در همه موارد مربی متعهد می‌شود که خلاف نکند! صدالبته ترتیب و ادبیات این فرم نیز دقیقاً به همین شکل است که می‌بینید، ‌یعنی اول ب و بعد به بند ج و در نهایت به الف می‌رسید! اما اصل حرف‌؛ 
شنیده بودیم که کسی می‌خواهد در جایی استخدام شود گواهی عدم سوء پیشینه می‌برد اما نشنیده بودیم که متعهد شود خلاف نکند و فلان کار را انجام ندهد چون اصل بر اعتماد است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. 

ظاهراً به حمید درخشان به هنگام امضای این تعهدنامه گفته شده که این فرم را همه مربیان امضا کرده‌اند اما بعید به نظر می‌رسد این فرم جلوی مربیانی چون سرمربی استقلال، حسین فرکی، علی دایی، اسکوچیچ، مجید جلالی و... گذاشته شود. 

بیشتر عبارت این تعهدنامه توهین است و بیشتر خطاب به مربی‌ای است که تخلفی مرتکب شده و متعهد می‌شود که دیگر خلاف نکند. مثل قدیم که ناظم مدرسه از بچه‌های بازیگوش تعهدنامه می‌گرفت. 
بخش‌هایی از این تعهدنامه هم حرفه‌ای نیست. به دفعات پیش آمده مربی از بین 35 بازیکنی که به خدمت می‌گیرد، یکی دو بازیکن و شاید هم بیشتر فاقد کیفیت باشند و بعد از چند ماه آنها را در لیست فروش می‌گذارد. آیا اینجا باید مربی را به خاطر جذب این دو، سه بازیکن مورد موأخذه قرار داد و اذعان کرد که فساد کرده؟

هیچ‌کس مخالف پاکی در فوتبال نیست اما اصل باید بر اعتماد باشد مگر اینکه مربی مرتکب تخلف شود. مربی‌ای هم که تخلف می‌کند بی‌شک باید از سوی رکن‌های قضایی فدراسیون فوتبال با محرومیت یا جریمه نقدی مواجه شود و باز هم دلیل بر اخذ این تعهدنامه نیست، چون به ‌فرد متخلف و مجرم در هیچ حرفه‌ای اعتماد مجدد نمی‌شود. 

البته گفته شد حمید درخشان فرم تعهدنامه مضاعف را امضا کرده است. احتمالاً در فرم تعهدنامه مضاعف مواردی از قبیل عدم عبور از چراغ قرمز هم گنجانده شده و شاید هم مربی موظف باشد که رأس ساعت 9 آشغال‌های منزل را در سطل زباله سر کوچه قرار دهد!وگرنه به سایر موارد در همین فرم تعهد، پرداخته‌اند و چیزی برای فرم مضاعف باقی نگذاشته‌اند. 

  ۳  
آی اسپورت
2014-09-22 19:13:33
نظر دهید

۳ نظر
سپهر
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۲۵
واقعا که ،سرمربی استقلال اسم نداره؟؟؟؟؟؟؟ این خبرورزشی هم شورشو درآورده
-
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۴۵
از شاهین بوشهر چه خبر؟
-
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۲۳
فدراسیونً که لجن و کثافت سر تا پاشو گرفته و آبروى ایران و تو کره برده ، چرا اول به پرسنل خودش نمیگه که اگه یه خانم تو خارج از کشور دیدى مثل وحشیا بهش حمله نکنى تا آبروى ٨٠ میلیون ایرانى رو نبرى... اونوقت یه آدم کثیف مثل آیت اللهى باید بیاد بگه که اتفاق مهمى نیفتاده تو کره... ننگ باد به این فدراسیون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر