فهرست

قطر میزبان جام جهانی 2022 نخواهد بود

آی اسپورت- به گفته‌ی تئو سوانتسیگر از اعضای کمیته‌ی اجرایی فیفا، جام جهانی 2022 به دلیل هوای داغ شبه‌جزیره‌ی عربی، در قطر برگزار نخواهد شد. رئیس سابق فدراسیون فوتبال آلمان بر این عقیده است که اگر چه قطر در نظر دارد تا سیستم‌های خنک‌کننده را در ورزشگاه‌ها پیاده‌سازی کند، هیچ تضمینی علیه مشکلات سلامتی احتمالی برای هواداران وجود ندارد و از این رو، پیشنهاد ارایه‌شده برای میزبانی این رویداد غیرواقع‌گرایانه است.

«به‌شخصه فکر می‌کنم که سر آخر، جام جهانی 2022 در قطر برگزار نخواهد شد. پزشکان می‌گویند که نمی‌توانند مسوولیت برگزاری یک جام جهانی تحت این شرایط را بپذیرند. شاید قطری‌ها قادر باشند ورزشگاه‌ها را خنک کنند، اما یک جام جهانی فقط در آن‌جا برگزار نمی‌شود. هواداران از سراسر دنیا سفر می‌کنند و به آن‌جا می‌آیند، و دادستان‌های دولتی نخستین مورد منجر به تهدید جانی را مورد تحقیق و بررسی قرار خواهند داد. این چیزی نیست که اعضای کمیته‌ی اجرایی فیفا بخواهند پاسخگوی آن باشند.»

با این حال یک مقام رسمی فیفا اعلام کرد که سوانتسیگر از طرف بقیه‌ی اعضای کمیته صحبت نکرده و از اظهار نظر روی دیدگاه این عضو آلمانی خودداری کرد. دلیا فیشر سخنگوی فیفا به رویترز گفت: «او یک عقیده‌ی شخصی را بیان می‌کرد و خودش نیز به‌صراحت این را گفت. ما روی یک عقیده‌ی شخصی اظهار نظر نخواهیم کرد.» بلاتر پیش از این اعتراف کرده بود که اعطای میزبانی به قطر یک اشتباه بوده و برگزارکنندگان در حال بررسی جابه‌جایی این تورنمنت به ماه‌های زمستان هستند.

  ۲  
آی اسپورت
2014-09-22 22:01:09
نظر دهید
۲ نظر
-
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۲۴
ایول ، تو رو خدا به این عرب هـاى بى مخ ثابت کنید که با پول نمیشه هـر غلطى کرد ، کلى کارگر از هـمه جاى دنیا بدون در نظر گرفتن کوچیکترین حقوق اولیه دارن تو قطر جون میدن و خیلى هـاشون مردن ، اونوقت این احمق هـا هـى از کارهـاى مزخرفشون تعریف مى کنن ، خدا خر شناخت که بهـش شاخ نداد
علی.آبادان
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۰۸
خداکنه که چنین شود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر