فهرست
سوال روز: قرص مخفی در جوراب مسی
سوال روز: قرص مخفی در جوراب مسی

سوال روز: قرص مخفی در جوراب مسی

 مسی شب گذشته توانست یکی از سه گل بارسا را به المپیاکوس بزند؛ ولی نکته قابل توجه در مورد او فقط به این گل بر نمی‌گردد.‌دقایق ابتدایی بازی بود که مسی پس از خطایی که در مرکز زمین رویش صورت گرفت بلند شد و از جوراب پای چپ خود چیزی بیرون آورد و خورد. دوربین ها این صحنه را شکار کردند؛ ولی مشخص نبود که مسی دقیقا چه چیزی در جوراب و بالای ساق بند خود پنهان کرده بود.

 به ادعای رادیو کاتالونیا، مسی قرص گلوکز را در جوراب خود مخفی کرده بود و طبق توصیه پزشک بارسا قبل از دقیقه 15 که عضلات در وضعیت حساس تر و شکننده تری از لحاظ مصدومیت قرار دارند، او باید آن را مصرف می کرد.

 البته این اولین بار نیست که مسی از قرص گلوکز در هنگام بازی استفاده می کند. ارنستو والورده، سرمربی بارسا در نشست خبری پس از بازی در پاسخ به سوالی در همین مورد گفت: «نمی‌دانم مسی دقیقا از چه چیزی استفاده کرد؛ ولی اگر او یک قرص گلوکز خورد و یک گل زد، امیدوارم در بازی‌های بعدی یک قرص اضافی هم با خود همراه داشته باشد.»

گلوکزآمین نوعی مکمل است که در ترمیم غضروف‌های آسیب دیده کمک شایانی می کند. گلوکزآمین را به عبارتی پدر بزرگ مکمل‌های غذایی ضروری برای مفاصل بدن می نامند. این ماده در اثر ضدالتهابی مستقیم کمی دارد و هیچ گونه خاصیت فوری ضد درد ندارد و فقط به ترمیم و بازسازی غضروف مفاصل بدن کمک می کند.

 

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2017-10-19 17:39:00
نظر دهید

۱ نظر
غلطنامه
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۳۹
قرص گلوکز برای افت فشاره اونی که شما اشتباه ترجمه کردین گلوکزامین هست که برای ترمیم مفاصله.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر