فهرست
گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- بیست و دو و چهل و شش دقیقه اخرین روز تابستان، تازه ترین قسمت نود آغاز می شود. این جور وقت ها معمولا می پرسند: ساعت جدید یا قدیم؟! 

 

- عادل قول می دهد دفعه بعد حول و حوش 22:30 در خدمت مخاطب ها باشند. این دفعه بعد بالاخره کی می رسد؟ 

 

- سوال نظرسنجی امشب نود، به تیم ملی امید مربوط است تا فردوسی پور این بار دیگر به «سکوت کی روشی» در مورد نتایج فاجعه بار امید متهم نشود. لحن عادل به هنگام خواندن گزینه ها، جالب توجه است. بازیکنان از نگاه او فقط به فکر مدل مو بوده اند و فدراسیون که گزینه دوم است بیخیال بوده و کادر فنی هم از نگاه او هیچ چیز به تیم اضافه نکرده اند. «همه موارد» انتخاب بهتری بود. اگر بود. 

 

جوگیر می شویم! 

-هنوز به بخش فاخر و فوتبالیِ تقویم 90 نرسیده ایم اما هفته دفاع مقدس سوژه برنامه است. کلیپ مربوطه با نریشن احساسی فردوسی پور روی انتن می رود. طبق انتظار آخرِ کارِ ستایش از سردارهای شجاع، چند تا کنایه برای فوتبالیست های امروز کنار گذاشته اند. تصویر ماشین پورش هم پخش می شود. علیرضا نورمحمدی همین امروز تاکید کرده بود که ماشین اش هنوز سند ندارد! 

 

- بانوان ایرانی کولاک کرده اند در اینچئون. عادل تاکید دارد. کاش بیژن خراسانی هم روی خط برنامه حاضر شود. مخاطبان شبکه سه در همین یکی دو ساعت اخیر دلتنگ او شده اند. 

 

-«موبایلش یکهو ناپدید شده!». این واکنش فردوسی پور است به فردی که قرار بوده روی خط برنامه حاضر شود و ناگهان پشیمان شده است. 

 

-خوب بود که بد بازی کردیم و باختیم، بد می شد که خوب بازی می کردیم و می باختیم. علیرضا مرزبان این هفته ها در جمله سازی، موفق تر از کسب نتیجه عمل می کند! 

 

مهران مدیری در نود 

 

-نود درجه امشب، طولانی تر از همیشه است و البته بخش های بامزه زیادی دارد. از لالایی خواندن برای کی روش تا چسباندن مایلی کهن به نامِ فیلم «فریاد زیر آب» که خواننده محبوب این مربی را در خود داشت. قهوه تلخ مهران مدیری بالاخره از تلویزیون پخش می شود. سکانسِ معروف رقص در همان قسمت های ابتدایی توسط نودی ها به شادی بعد از گل محمد نوری متصل می شود. 

 

 

- کنار حمید استیلی انگار باید همیشه یک مربی احساساتی وجود داشته باشد. علی لطیفی بین دو نیمه دیدار با پرسپولیس توسط دوربین نود شکار شده است. او برای بازیکنانش قسم می خورد که اگر دیگر گل نخوردند برنده بازی خواهند شد. آن ها گل نمی خورند اما نمی برند. به همین سادگی!

-

- فردوسی پور بارها تاکید کرده است که سرخابی ها برای برنامه او با تیم های دیگر تفاوتی ندارند. حالا سوال اینجاست چرا فقط برای بازی این دو تیم در این برنامه گزارش ویژه پخش می شود؟ 

 

-روح الله سیف اللهی تبحر خاصی در کپی شادی گل کریس رونالدویی دارد. رکورد این فصل او اما از سی آر سون هم فراتر از است. 5 کارت زرد تا پایان هفته نهم! 

 

 

- فوتبال در آبادان در هیچ شرایطی ترک نشده است. این توی کلیپ جنگی نود از جنوب پخش می شود. برزیلی ها اگر چند تا بازیکن آبادانی داشتند عمرا 7 تا گل از آلمان نمی خوردند. 

 

نود فور فان! 

- دقیقا هفت دقیقه مانده است به پاییز. حالا که عادل و رفقا وسط برنامه فوبتالی شان از کن حرف می زنند، چرا ما نتوانیم یکهو وسط کار برویم سراغ تیتر سینمایی؟

 

 

-تقویم 90 این بار واقعا قدیمی ست. آنقدر که بیاتی نیا مو داشته و کوتی فوتبال گزارش می کرده است. یک مقداری هم شاید فانتزی باشد. چرا که یک تصویر از گلزنی احمد مومن زاده هم دارد. این که استاداسدی و تهامی هم در فاصله ای نزدیک با رونالدو متولد شده اند، حتما اشاره مهمی است! باقی تصاویر هم یا سینمایی هستند و یا به مناسبت های مختلف مربوط می شوند.   نود برنامه بسیار کاملی شده و حالا فقط کارشناسی پزشکی را کم دارد و سامان گلریز را برای آیتم آشپزی. 

 

اندر احوالات آبی

- آندو که هفته پیش راپورت مربی حریف را به داور می داد، این هفته نقش مترجم مگویان و آرام کننده برهانی را بازی می کند. او هنوز موثرترین مهره استقلال است، البته تنها حارج از زمین فوتبال! 

 

- تصویر آرشِ برهانی در انتهای بازی با فولاد، یادآور مهرزاد معدنچیِ دوران پروین بود. مقصر همیشگی البته یک روز بعد از این بازی از امیر عذرخواهی کرد. برهانی از این پس باید بیشتر مراقب باشد. یک جایی از فیلم سگ کشی دیالوگی بود که می گفت:«تو این دنیا از یه نفر که عذرخواهی کنی، باقی آدما وامیستن تو صف!». 

 


چرا پایه نیستیم؟ 

حتی پس از استارت جادویی برابر آمریکا و یا دوندگی بی امان و درخشش در دالیان، مهدی مهدوی کیا به اندازه امشب خسته نشان نداده است. او این روزها در کنار تیم جوانان در کیش حضور دارد. تیمی که احتمالا به زودی در تورنمنت پیش رو حذف می شود تا عدالت بین همه رده های ملی ایران برقرار شود. 

 

 

- جدا از همان حرف های تکراری همه اهالی فوتبال و اشاره به درجا زدن ما و پیشرفت دیگران، موشک یک حرف تازه دارد. اینکه نروژی ها توی ویتنام مدرسه فوتبال به راه انداخته اند و سرمایه گذاری کرده اند. یک کشور هم باید خودش را به این طرف ها برساند انگار. 

 

 

- بحث گلر خارجی باشد یا فوتبال پایه، کربکندی را می شود توی برنامه 90 مشاهده کرد. او به شدت کارشناس است. جمله اولش را هم قطعا همه حدس زده بودند: «چیزی نکاشتیم که امروز درو کنیم!». 

 

 

- تازه ترین تحلیل کربکندی در مورد فوتبال پایه ایران این است که ما مشکلات داریم! واقعا؟ 

 

 

- مهدی مهدوی کیا به تعطیل شدن گل کوچک های خیابانی در ایران معترض است. اگر احمدی نژاد هنوز رئیس جمهور بود حتما به زودی تاکید می کرد که سر کوچه آن ها هم گوجه ارزان است و هم گل کوچک بازی می کنند! 

 

تیم امیدِ تکواندو! 


- به نظر می رسد کمبود شیاپ چانگ، امیدهای تکواندو را به زمین های فوتبال فرستاده است. این را می شود از صحنه های بعد از دربی جنجالی امیدها متوجه شد. با این بازیکنان حتما به مدال المپیک ریو خواهیم رسید. مدالِ رزمی. 

 

نود تا نود در زمانی حدود سه دقیقه پخش می شود. نکته اخلاقی این بخش این است که در این هفته؛ تعداد زیادی از اهالی فوتبال در زمین با هم حرف های ناشایستی را رد و بدل کرده اند! 

 

 

- نتایج نظرسنجی برای اولین بار به نمایش در می آیند. طبقِ انتظار، مقصر اول ماجرا از نگاه مردم کفاشیان و رفقا هستند و بعد وینگادا و در رده آخر، بازیکنانی که هنوز توجیه نیستند به عنوان دروازه بان نباید پاس به عقب را با دست جمع کنند! 

 

 

- همه چیز بستگی به پوزیشن فرد دارد. این یک خط از تحلیل داوری در یکی از خسته کننده ترین نودهای این هفته هاست. 

 

 

- مجید باقری نیا در جلسه کنفرانس مطبوعاتی روند را برعکس کرده و حودش از خبرنگارها سوال می کند. او در ادامه معتقد است حریف بدون آنکه وارد زمین مسجدسلیمان شود به گل دوم رسیده است! کنفرانس های لیگ برتر از این هفته به بعد باقری نیا را کم خواهند داشت. 

 

ملوان و میلان!-

- عادت مالک ملوان برای گفتگو با تماشاگرهای عصبانی بلافاصله بعد بازی همچنان برقرار است. او در ارتفاع یک متر نسبت به خبرنگار نود، از احتمال کنار رفتن ایراندوست حرف می زند. تحلیل کمک نصرت خان در کنفرانس منحصر به فرد است: «تماشاگر فقط می تواند تشویق کند!». 

 

- رضا اعتمادیِ جوان، در همه بازی ها با همین باندپیچی سر بازی می کند. او این بار سریعا اعتراف می کند که رحمتی رویش پنالتی انجام نداده. البته بعد از آنکه با سوالِ خشمگین گلر پیکان روبرو می شود.

 

 

- شاهکارِ داور دیدار نساجی و «میلان اراک»، سورپرایزِ امشب نود است. عادل در تکاپوی تاسیس لیورپولِ رفسنجان(!)  تصاویری را پخش می کند که نشان می دهند داور بازیکن دو اخطاره میلان را از زمین اخراج نکرده است. به نظر می رسد او تحت تاثیر نام بزرگ میلان قرار گرفته است! 

 

 

- آنطور که در نود نشان می دهد، لژیونرهای ایرانی همچنان در سطح بالای فوتبال اروپا خوش می درخشند. شینجی اوکازاکی و شینجی کاگاوا هم این هفته داربی موسوم به شینجی ها را در فوتبال سطحِ پایین کشور آلمان برگزار کردند که طبعا اهمیتی ندارد. 

 

 

- عادل احتمالا خبر نداشته که اکبر محمدی، تنها چند روز قبل توی استودیوی یکی از شبکه های تلویزیونی به هنگام تحلیل یکی از مسابقه های لیگ صحبت های کنایه آمیزی را علیه او مطرح کرده است. محمدی امشب با موضوع تیم ملی امید روی خط برنامه آمد و خیلی زود بحث را به موضوع خودش و کنار رفتن از تیم ملی جوانان کشاند. او سیاست های فردوسی پور را دلیل ناکامی تیم ملی امید می داند و ممکن است توی همین ثانیه ها گرم شدن هوای کره زمین را به هم فردوسی پور ربط بدهد. 

 

- هفته نه چندان شلوغ فوتبال ایران، فضای نود را از همیشه کشدارتر کرده است. اینکه بحث تیم ملی امید بار دیگر و این بار بدون مهدوی کیا به برنامه برگشته است، در قیاس با نود هفته گدشته که نصف اهالی فوتبال قصد داشتند روی خط آن حاضر بشوند و فرصت پیدا نکردند، نشان می دهد فوتبالی ها از نود امشب چیز زیادی به دست نخواهند آورد. 

 

کلی گویی، آفتِ بحث است! 

-بحث فوتبال پایه، همچنان در کلی ترین حالت ممکن دنبال می شود. اینکه اساسا مشکل داریم و باید توجه کنیم و وقت بگذاریم و رسیدگی کنیم و برنامه ریزی لازم داریم همه آن چیزی ست که کربکندی روی نسخه پایه ای نود می نویسد. طبعا همه چیز همینقدر که به نظر می رسد ساده نیست. جزئیات آقای فردوسی پور. جزئیات چه زمانی وارد آسیب شناسی نود می شوند؟ پیام های بازرگانی هشت دقیقه ای این بار کمتر مخاطبی را ناراحت خواهند کرد. 

 

- تلفظ نام کربکندی توسط اکبر محمدی، هر یک دقیقه و سی ثانیه یک بار تغییر می کند! 

 

- در نود تا نود علی پروین استقبال زیادی از کناره گیری پسرش از فوتبال می کند و مدیرعامل سپاهان نیز نشان می دهد در زمینه اجرا توانایی قابل توجهی دارد. ترجمه مترجم کی روش از وضعیت اردوی پرتغال اما از همه جالب تر است. اینکه این اردو کم و بیش، تقریبا، کاملا قطعی شده است! 

 

راس ساعت دو و سی و یک دقیقه بامداد، این قسمت نه چندان مهیجِ 90 هم تمام می شود. برنامه ای که تنها 15 دقیقه کمتر از 4 ساعت طول کشید اما می توانست همه محتوایش را در طول 3 ساعت هم ارائه کند. نظرات تان در مورد این نود را برای مان بنویسید. 

 

 

  ۶  
آی اسپورت
2014-09-23 09:42:00
نظر دهید
۶ نظر
گتاب سیتی وچون
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۲۳
امشب خیلی جذابه.......
-
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳، ۰۸:۵۳
برنامه نود هم مثل خیلی دیگر از برنامه های تلویزیون کشدار و نازل شده کاش نود هنوز همون ۹۰ دقیقه طول می کشید . نود مدتهاست که سطح کیفیش پایین اومده و بهش آب می بندند . برای تهیه کننده و کارگردانش نه ریتم برنامه اهمیتی داره و نه جذابیتش. یک و نیک ساعت از نود رو که می‌بینی هشتاد بار سوال پیامکی رو تکرار می کنه و محتوای مفیدش حدود یک ربع ساعته
-
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳، ۰۹:۲۴
افتضاح
طرفدار
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳، ۱۱:۳۵
آقا این بخش رو حذف نکنید که من دیگر نود رو از همین جا پیگیری میکنم
ممنون
رضا
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳، ۱۱:۳۷
با سلام و احترام.
نود رو به نابودیست.
برنامه ای که با بیش از یک دهه فعالیت و انواع جنجال آفرینی هنوز در یک محدوده ی گرداب مانند فعالیت می کند.
کیروشی پور مایلی کهن راه را به بیراهه رفته!
برنامه ای که در ابتدا قصد اصلاح فوتبال را داشت و به روایت فردوسی پور میخواست آینه تمام نمای فوتبال ایران باشد،‌زنگار گرفته است.
برنامه ای که جز به حواشی پیش پا افتاده و جنجالهای فوتبال نمی پردازد و بیشتر قصد ایجاد آشوب و حاشیه دارد تا اصلاح.
اگر به تعداد پیامکهای برنامه توجه کنید متوجه این امر خواهید شد که برنامه ی نود با این مدت طولانی چندان طرفداری پیدا نکرده و مخاطبان سنتی آن بیشتر بنا به عادت به ارسال پیامک مبادرت می کنند. هر چند تعداد انها هفته به هفته کم می شود.
نود هیچ تاثیر مثبتی در فوتبال ایران نداشته،‌و به همان اندازه که افراد ناکارامد فدراسیون در پسروی فوتببال نقش داشته اند به همان اندازه و شاید بیشتر نود در این امر تاثیر داشته اند. سکوهای خالی از تماشاگر یکی از این تاثیرات منفی نود می باشد. برنامه ای که با نشان دادن نکات منفی و پر رنگ کردن حواشی جنجالی باعث شد تا مردم رغبتی به رفتن به ورزشگاهها نداشته باشند. گفتنی در مورد 90 بسیار است و فرصت کم،‌به اعتقاد من
امیدی به اصلاح نود نیست و این برنامه رو به نابودیست. مردابی که این برنامه از فوتبال ایران ساخت،‌خودش را هم در آن غرق کرده است.
به قولی مایلی،‌شما فوتبال این مملکت را به لجن کشیده اید!
مشروح
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳، ۱۷:۲۷
کخالفین نود برن و از بقیه برنامه های پرمحتوای (!) تلوزیون لذت ببرنذ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر