فهرست
گزارش ویژه: نه، دورانت به ترامپ
گزارش ویژه: نه، دورانت به ترامپ

گزارش ویژه: نه، دورانت به ترامپ

آی‌اسپورت- دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریكا در كشور خودش و در بین چهره‌های سرشناس ورزشی و هنری هم محبوبیتی ندارد. طوری كه كمتر كسی حاضر است با این چهره جمهوری خواه روبه‌رو شود و یا از او نشانی دریافت كند. آخرین موردش هم كوین دورانت بسکتبالیست مشهور آمریكایی است.

ترامپ میزبان گلدن استیتی‌ها؟

پس از قهرمانی تیم گلدن استیت در رقابت‌های NBA، گفته شده قرار است اعضای این باشگاه در مراسمی به كاخ سفید بروند و جایزه‌ا‌شان را به طور نمادین از دست دونالدو ترامپ رئیس‌جمهور دریافت كنند. اتفاقی كه اگر بیفتد قطعاً با حاشیه‌های زیادی همراه خواهد بود.

نه به ترامپ!

درحالی كه هنوز حضور تیم گلدن استیت در كاخ سفید قطعی نشده، كوین دورانت ستاره این تیم از همین حالا ادعا كرده این مراسم را تحریم می‌كند. او در این رابطه این‌طور واكنش نشان داد: «نه، من این كار را نمی‌كنم. من به كسی كه در حال حاضر آنجا حضور دارد احترام نمی‌گذارم.» دورانت با این ادعا نشان داد سیاست‌های ترامپ و موضع‌گیری‌هایش را به هیچ عنوان تأیید نمی‌كند و دوست ندارد با او در یك قاب دیده شود.

دلیل اصلی غیبت دورانت

اما چرا دورانت از حضور در كاخ سفید و دیدار با ترامپ ممانعت می‌كند؟ هفته گذشته در منطقه شارلوت سیاهپوستان علیه تبعیض نژادی تظاهرات برپا كرده بودند كه در این بین فردی 32 ساله توسط ماشینی كه به سمت جمعیت آمده بود كشته شد. اتفاقی كه واكنش بسیاری از چهره‌های مشهور ایالت متحده را درپی داشت. دورانت فكر می‌كند ترامپ نقش اصلی حمایت از سفیدپوستان و تبعیض نژادی را ایفا می‌كند: «او قطعاً این ماجرا را هدایت می‌كند. از لحظه‌ای كه او برای ریاست‌جمهوری اعلام آمادگی كرد و بعد از آنكه به كاخ سفید آمد، من حس كردم كشور ما در حال تقسیم شدن است و این اتفاقی نیست.»

دورانت تنها نیست

آن‌طور كه مشخص است دورانت تنها بسكتبالیستی نیست كه علیه سیاست‌های دولت دونالد ترامپ موضع گرفته است. اخیراً لبرون جیمز ستاره بسكتبال كلیولند كاوالیرز با انتشار توئیتی علیه ترامپ نوشته: «نفرت همیشه در آمریكا وجود داشته است. بله ما این را می‌دانیم اما دونالد ترامپ این را دوباره به‌روز كرده است. ما نمی‌توانیم كاری برای آن انجام دهیم.» به جز لبرون، در طول فصل استیو كر و گرگ پوپوویچ مربیان تیم‌های گلدن استیت و سن آنتونیو نیز به انتقاد از سیاست‌های نژادی دونالد ترامپ پرداخته بودند.

 علیرضا روش/خبرورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-08-19 16:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر