فهرست
دست‌های پشت پرده کریمی چه کسانی هستند؟
دست‌های پشت پرده کریمی چه کسانی هستند؟

دست‌های پشت پرده کریمی چه کسانی هستند؟

آی اسپورت – کارلوس کی‌روش اعتقاد دارد در برنامه 90 به او اتهامات ناروای بسیاری زده شده است. حرف‌هایی که به شدت باعث کاهش محبوبیت سرمربی موفق تیم ملی شده است. این بار اما کی‌روش برای اولین بار در 6 سال گذشته در متنی که نوشته ، پذیرفته است کارش خالی از اشکال هم نبوده و قابل نقد است اما او اعتقاد دارد بخش عمده‌ای از این تهمت‌های دروغ که به او زده شدند به دلیل اطلاعاتی است که افرادی کینه جو آنها را درگوشی به علی کریمی رسانده‌اند و خود را پشت نام علی کریمی پنهان کرده‌اند!

کی‌روش در بیانیه اش آورده است افرادی که خود را پشت کریمی پنهان کرده‌اند را در برنامه 90 به مردم معرفی می‌کند و پاسخ اتهامات دروغین را می‌دهد. اما این افرادی که کارلوس کی‌روش ادعا کرده چه کسانی می‌توانند باشند؟ آنهایی که در پس پرده کریمی به او اطلاعات داده‌اند؟

علی کریمی معمولا پدیده پیچیده‌ای نیست. او زیر و رو ندارد ، همه چیزش رو و عریان است. خیلی ساده همه چیز را می‌گوید و رو بازی می‌کند. همان شب هم حتی فقط با یک همراه به برنامه 90 رفته بود. نفری که می‌تواند برای کارلوس کی‌روش یکی از مضنونین باشد. او برای رفتن به 90، رضا فیض بخش را همراه خود برده بود. رضا فیض بخش که واسطه اصلی حضور برانکو در پرسپولیس بوده است. او که قرارداد این مربی کروات را در استانبول و برای اولین بار با پرسپولیس امضا کرد.

فیض بخش که از بعد قرارداد سرمربیگری علی کریمی در نفت تهران از یاران نزدیک او شده اما مدت‌هاست که دیگر ارتباطی با برانکو ندارد. او پیش از برانکو ، اسکوچیچ را هم به فوتبال ایران آورده بود. الان هم دوست صمیمی علی کریمی است و حتی ساکت بعد از مناظره از او تشکر کرده بود که سعی در آرام کردن علی کریمی داشته است.

کی‌روش اما به گروهی که در سال‌های اخیر همیشه منتقدش بوده‌اند و با آنها وارد دعوا شده است ، شک دارد. قراردادی که علی کریمی به آن استناد می‌کرد اگرچه محرمانه بوده است ، اما پیشتر منتشر و رسانه‌ای شده بود. در همان زمان بسته شدنش «عزیزی» از عزیزان حاضر در فدراسیون فوتبال این قرارداد را به گروهی از رسانه ها داد و منتشر شد. رقمش. بند بند متن قراردادش که حتی مثلا ماجرای بیمه تکمیلی دندان برای سرمربی برای مدتی طولانی جنجالی شده بود یا رقم 2 میلیون دلاری قراردادش در سال یا همان ده درصد پاداش صعود که خیلی از مربی‌ها به عنوان بند قراردادی در قراردادهای‌شان داشتند و بار قبل هم کی‌روش این بند را گذاشته بوده و این اتفاق صعود این قدر برای فوتبال ایران مهم بوده است که چنین بندی را مسئولان با خیال آسوده امضا کنند. این بند حتی در قرارداد سال 2006 برانکو هم بوده و او آن زمان 400 هزار دلار از پاداش فیفا به ایران را با نوشته‌ای که محمد دادکان در زمان برکناری به این مربی داد، از حساب طلب‌های ایران از فیفا برداشت کرد و جنجالی به پا شد!

کی‌روش اما به این دلیل مشکوک است که منتقدان همیشگی‌اش پشت این پرده هستند که ماجرای سباستین و مدرکش و مسائلی از این دست، درست از دل کادر خودش بیرون رفته است. اتفاقی بوده که از کمپ تیم‌های ملی به بیرون درز کرده و سپس به علی کریمی به این اخبار دست پیدا کرده است.

اگر چه مسئولان فدراسیون فوتبال هم اعتقاد دارند ردیابی اسنادی که به کریمی درباره ماجرای قراردادهای مالی رسیده هم خیلی سخت نیست. جبهه مخالفانی که در همین مجمع آخر نماینده‌شان رودرروی تیم تاج ایستاد ، همیشه روی این بندها پافشاری داشتند.

نکاتی که البته درست هستند و بارها نشریات مستقل به آنها پرداختند اما فدراسیون خیلی تمایلی به پرداختن به این مسائل نداشته است و علی کریمی هم درباره شان گفته بود رسانه‌ها را تهدید به شکایت می‌کنند!

کی‌روش ولی حالا دنبال افشاگری درباره این دست‌های پشت پرده است و می‌خواهد بگوید علی کریمی را پر کرده‌اند تا علیه تیم ملی جنگی به پا شود . بی شک تیم ملی بزرگ‌ترین قربانی این دعواست و بیشترین لطمه را خواهد خورد از این بلوا.

 

خبر آنلاین

۵ ۲۱  
آی اسپورت
2018-02-15 12:45:00
نظر دهید

۲۱ نظر
serezo
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۰
مزدوران کیروش دوباره دست به کار شدن ، دیروز خبر ورزشی در مطلبی بحث پاداش ها رو به برانکو ربط داده بود و امروز مجیزگوی همیشگیش خبر آنلاین دوزاری
آنتی شومن
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳
راستی کریمی همونی نبود که سال دو هزار و شش برانکو و تیم ملی را متلاشی کرد یا همون کریمی نبود که بدلیل زدن داور هم خودش محروم شد و هم تیم ملی.اینقدر واسه این نو کیسه یقه جر ندهید.اگه کیروش بد باشه قطعا کریمی هم قدیس نیست.انگار بعضی ها زیاد فیلم هندی نگاه میکنن که با چهار تا کاغذ کریمی فورا اشکشون در میاد.کریمی با کی دعوا نکرده از دایی و کیروش و ... بگیر تا برانکو و دادکان.اگه کریمی جیبش از برکت این فوتبال پر پول نبود حالا اینطور به جون فوتبال نمی افتاد و نقش بازپرس رو بازی نمیکرد.جالبه که کریمی که خودش از برکت همین فوتبال پول به جیب زده حالا شده رابین هود فوتبال.واقعا که...
آنتی شومن واقعی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۲
آره کریمی همون بود که یه ساک بمب آورد گذاشت کنار نیمکت بعد با لگدش به اون ساک ترکید و دهها نفر از جمله کل اعضای تیم ملی و مربیان و تماشاگران مردند. الان هم روح برانکوست که ایران اومده شاید هم بدل داشته؟ خخخخخخ
کم چرند بگید! کم آوردید به دری وری گفتن افتادید؟ اگه همین یه لگد هم از کریمی نداشتید خدایی چی میخواستید بگید؟ یه موی علی کریمی میارزه به کل هیکل شما بی وجدانهای عشق کیروش که نه منفعت ملی میدونید چیه، نه عرق ملی دارید!
حرف حساب
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۶
جالبه! باند رسانه ای کیروش و کیروشی پور بعد از ضربات مهلک دوشنبه شب تازه به هوش اومدند و سناریوی مضحکشون رو دارند اجرا میکنند: عوامل پشت پرده! کسانی که به کریمی خط دادند! همین چند کلمه مزخرف اینها یعنی اینکه هنوز علی کریمی رو نشناختید شما! علی کریمی همیشه خودش بوده حتی وقتی اشتباهی کرده هم خودش بوده! این تاکتیکتون هم راه به جایی نخواهد برد!
**
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۷
به انتی شومن تقلبی
بی وجدان هم همونی هست که درستت کرده.نفهم بی ظرفیت.تو رو چه به نظر دادن.
۶
سعیداز خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۰۱
نفهم چی بلغور میکنی
حمید
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۳
می دونی چرا ملت اینقدر کریمی رو دوست دارند؟
-چون لگد زد زیر ساکت تیم ملی که انصافا لگدزدنی هم بود. فقط مثل اریک کانتونا بعد بیست سال باید افسوس بخوره چرا محکم تر نزد.
- کریمی محبوبه چون با دایی درافتاد.
- کریمی محبوبه چون با رویانیان درافتاد.
- کریمی محبوبه چون با کیروش درافتاد.
همه این چیزایی که شما گفتی به عنوان اتهام علیه کریمه در واقع دلایل محوبیت کریمیه
۶
آنتی شومن
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۵۰
به حمید
شما فقط این سوال را جواب بده.اگه کریمی اهل افشاگری هست خوب چرا یه سری به برنج های ....و....نمیزنه.میدونی چرا در مورد این اقایان حرفی نمیرنه چون از اونها میترسه
۵
ویلی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۶
اطلاعات محرمانه کریمی متعلق به سالهای قبل بود میشه حدس زد که باند ترابیان- نبی پشت ماجران که از کیروش و فدراسیون کینه حسابی دارن و البته عابدینی هم که با کریمی خیلی نزدیکه و امروز اپوزیسیون فدراسیونه هم میشه به این جمع اضافه کرد....
nima bagheri
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۴۴
از قضا نبی نزدیک ترین فرد به کیروش در ساختار فدراسیونه،خود کی روش همیشه به نیکی از نبی یاد کرده
ویلی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۲
"nima bagheri" درسته نبی در همه فدراسیونا جاش محفوظه و مصونیت آهنین داره (دلیلش یه نسبت خانوادگیه که اینجا قابل انتشار نیست) ولی رفیقش ترابیانو زیر پاشو بدجور خالی کردن در صورتی اون به واسطه شرکت ملی نفت کش از پولای بلوکه شده شرکت نفت در اروپا با پول نقد کیروشو آورد و شده بود دست راستش و قطعن انتظار نداشت اینطور کنارش بذارن....بعید نیست نبی دو دوزه بازی کنه وانگهی الان در فدراسیون پست فرعی داره و دستش مثل سابق باز نیست که به بهونه تحریم کلی پول از صرافیا و حسابای شخصی جابجا کردن...
۳
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
امکانش زیاده ، ولی من به خود عالیجنابان تاج ، ساکت و کفاشیان بیشتر شک دارم . اونا قصدشون دک کردن کی‌روش به دست خود مردمه . رفتار موذیانه ساکت به عنوان مرد حیله گری و سیاست بازی فوتبال شک منو مضاعف می کنه
۳
ویلی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۸
"فرزاد مهریار" همینطوره اگه به بهونه فشار افکار عمومی اخراجش کنن دیگه مسئولیت عواقبشو گردن نمیگیرن بالاخره جنگ بین منافعه....از طرفی تاج اپوزوسیون قوی و فعالی داره و فدراسیون فوتبال جزو اُرگانهای حیاط خلوته که چراغ خاموش پولای اساسی به جیب زد خیلیا بودن در چنین جاهایی رو (مثل میراث فرهنگی یا تامین اجتماعی) حتی به وزارت ترجیح میدن اونم در سال جام جهانی و جام ملتها که پای کلی دلار و سفر و کمپ و اردو و کمیسیون وسطه!!
حمید
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۰۸
به فرزاد مهیار و ویلی:
اصلا با عقل جور در نمیاد که تاج کفاشیان یا نبی بخوان پشت این ماجرا باشن. چرا؟ چون در خواست کریمی مناظره با تاج بود ونه ساکت. یعنی اگه جای ساکت تاج نشسته بود علی کریمی به تاج می گفت تا وقتی شماها تو فوتبالین اوضاع همینه. اینو هم در نظر بگیر که اصلا قرار نبود کیروش قاطی دعوا بشه. خود کیروش این دعوا رو شروع کرد نه کریمی. حتی در ماجرای سباستین هم طرف حساب کریمی تاج و ساکت بود و نه کیروش. البته کیروش کاملا حق داره اتهامات رو متوجه خودش بدونه اما دعوا رو کیروش راه انداخت. اگه دنبال دعوا نبود که خیلی راحت مثل هر آدم عاقل دیگه ای یه توضیح میداد و حساب خودشو سوا میکرد. با این حساب که میگین کیروش دعوا راه انداخته که خودشو اخراج کنه اون هم در نهایت آبروریزی. فرضیه تون اصلا برام قابل قبول نیست. کیروش داره از بی عرضگی افرادی مثل تاج و کفاشیان و ساکت نهایت بهره رو می بره. تاج و کفاشیان و ساکت همه ادمهای نیستن که بخوان حتی یک کلمه بر علیه خودشون رو تحمل کنن. به نظرم قضاوتتون خیلی عجولانه است.
تیم ملی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۴
کاش کیروش بره، تیم ملی دوباره بیوفته دست مایلی کهن و علی پروین یا قلعه نوعی، تا دیگه شاهد کیروشی که تیم ملی ما از اون فلاکت دراورد و به این سطح رساند، نباشیم. لیاقت ما مربی های وطنی هستن که تمام فک و. فامیلشون را تو تیم بیارن و با نذر و. نیاز بتونیم بازی ها را ببریم
۹
منتقد
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
بایستی با اردنگی دارو دسته باقی مانده مار وعقربها..و دشمنان تیم ملی رو بیرون کرد..بخدا سوگند ..تکرار میکنم ..بازهم تکرار میکنم ..اگر تیم ملی آسیب ببینه بی شرف روزگار اگه کریمی رو در خیابان ببینم تنبانش رو سرش میکشم..حرام زاده ها یه دلخوشی فوتبالی داریم ان رو هم دارید از دستمان با این ک... کلک بازیها میگیرید...
۵ ۱
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۵
تو خیلی بیجا می کنی کیسه تن دکل نورد احمق...تو لات مجازی و موش واقعی با یه دختر ما ها شلوارتو هفت رنگ می‌کنی اون وقت قوز گنده میدی؟
۶
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
علی کریمی رفتارش مال خودش بود اما حرفاش نه!
۲
بهرام
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۱
چیزی که کسی بهش توجهی نمیکنه و من رو ناراحت میکنه اینه که کریمی منتقد فدراسیون بود اما ساکت با زیرکی پی فدراسیون رو کشید بیرون و کی روش و کریمی رو مقابل هم قرار داد. فعلا هم کسی در مورد فدرسیون حرف نمیزنه همه در مورد جنگ کریمی و کی روش میگن
۲
علی زارع
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
مردم ایران
reza
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۳۸
درود بر کریمی با شرف
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر