فهرست
یک امتیاز، همین و بس!
یک امتیاز، همین و بس!

یک امتیاز، همین و بس!

آی‌اسپورت- گاهی اوضاع یک تیم را نمی‌توان از یک بازی حدس زد. ممکن است برخی بخواهند بخت قهرمانی لیورپول را براساس نتیجه بازی با منچستر یونایتد ارزیابی کنند یا اینکه بگویند یونایتد می‌تواند پس از تساوی یک بر یک مقابل لیورپول، اوضاع خود در این فصل را بهبود ببخشد اما گاهی دستاورد چیزی فراتر از یک نتیجه در پایان نود دقیقه نیست. 

لیورپول با گل دقیقه ۸۵ آدام لالانا، بازیکن تعویضی‌اش توانست بازی با یونایتد را مساوی کند. مارکوس رشفورد هم گل اول بازی را به ثمر رسانده بود. از یورگن کلوپ، مربی لیورپول سؤال شد که آیا تیمش یک امتیاز به دست آورده یا دو امتیاز از دست داده و او گفت: «این تنها یک امتیاز است. مسأله این نیست که دو امتیاز از دست دادیم یا یک امتیاز به دست آوردیم، این فقط یک امتیاز است اما یک امتیاز هم کاملاً خوب است. ما حس نمی‌کنیم که امروز دستاوردی به دست آورده‌ایم. این فقط یک امتیاز است.» 

لیورپول برای اولین بار در این فصل در لیگ برتر امتیاز از دست داد و نتوانست به رکورد ۱۸ پیروزی پیاپی در لیگ برتر که در اختیار منچستر سیتی است، برسد. آنها نتوانستند آمار خود در این فصل را به ۹ پیروزی از ۹ بازی برسانند اما نباید این دیدار را سرآغاز سقوط لیورپول دانست و گفت که آنها در راه قهرمانی ناکام خواهند ماند. درست است که تیم کلوپ احتمالاً بدترین نمایش خود در این فصل را داشت و بدشانسی هم آورد اما آنها در این بازی محمد صلاح را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند و با این حال شکست‌ناپذیر ماندند. آنها شش امتیاز بیشتر از سیتی دارند و در صدر جدول قرار گرفته‌اند.
آنها اخیراً شفیلد یونایتد را با خوش‌شانسی بردند. دین هندرسون، دروازه‌بان شفیلد یونایتد اشتباهی کرد که منجر به تنها گل بازی شد اما این بار در اولد ترافورد، خبری از خوش‌شانسی نبود. بازی دو بار متوقف شد تا بازبینی ویدئویی انجام شود؛ یک بار برای اینکه مشخص شود آیا بازیکنان یونایتد روی گل رشفورد خطایی مرتکب شده‌اند و یک بار هم برای اینکه مشخص شود ضربه سادیو مانه به دست مدافع حریف برخورد کرده است یا نه اما هر دو تصمیم به سود یونایتد بود. با این حال، لیورپول توانست در نهایت به گل تساوی برسد، آن هم در روزی که یونایتد نزدیک بود پس از شروع فاجعه‌باری که داشته، نتیجه خوبی بگیرد. 

برخی می‌گویند لیورپول با گرفتن تساوی در روز بدش شخصیت قهرمان خود را نشان داد اما این کلیشه را به‌راحتی می‌توان رد کرد. همانطور که کلوپ گفت، لیورپول یک امتیاز گرفت و دیگر هیچ. این نتیجه گوی بلورینی برای پیش‌بینی آینده لیورپول در اختیار افراد قرار نمی‌دهد و عملکرد بازیکنان اوله گونار سولشر را نیز نمی‌توان به عنوان نشانه‌ای برای ادامه فصل در نظر گرفت. 

اگر تساوی یکشنبه را با عملکرد یونایتد در باخت یک بر صفر در خانه نیوکاسل مقایسه کنیم، تفاوت آنها مانند شب و روز است اما رقابت بین بزرگ‌ترین باشگاه‌های لیگ برتر به ترتیبی است که بی‌تردید سولشر بهترین عملکرد را از بازیکنانش در میدان می‌گرفت. معیار بهتر برای سنجش عملکرد یونایتد در این فصل در کارو رود در یکشنبه آینده رقم خواهد خورد، زمانی که یونایتد با تیم نوریچ بازی می‌کند که توانسته در خانه منچستر سیتی پیروز شود اما در خانه هم پنج بر یک به استون ویلا باخته است. اینکه مقابل لیورپول انگیزه داشته باشید و بازی بهتری انجام دهید آسان است اما سخت بتوان در خانه نوریچ عملکردی با امتیاز ۹ از ۱۰ داشت. 

این بازی محدودیت‌های دو تیم را هم نشان داد. این دو تیم اهداف بسیار متفاوتی در این فصل دارند. اگر پپ گواردیولا بازی را تماشا کرده باشد، به این نتیجه رسیده که لیورپول نمی‌تواند به آسانی سیتی دفاع حریفان را باز کند. لیورپول نقاط قوت زیادی دارد اما خط میانی آنها اغلب عاری از خلاقیت است و ژوزه مورینیو، مربی سابق یونایتد که به عنوان کارشناس در تلویزیون حاضر شده بود هم به این نکته اشاره کرد. 

یونایتد هم مشکلات مشابهی دارد اما بسیار عمیق‌تر از لیورپول. آنها از نظر دفاعی توانستند حملات لیورپول را خنثی کنند و به این ترتیب نشانه‌های مثبتی در دفاع دیده می‌شود. در خط میانی، پریرا، فرد و اسکات مک‌تامینی سخت تلاش کردند اما کیفیتی که شاید پل پوگبا بتواند برای تغییر بازی‌ها نشان دهد را ندارند. سولشر ترجیح می‌داد نکات مثبت را از این بازی برداشت کند و به این اشاره کرد که بازیکنان تیمش از نظر آمادگی، حمله به سمت توپ، رفتار و اشتیاق بهتر شده بودند. با این حال آنها تنها دو ضربه داخل چارچوب داشتند و لیورپول را با دوندگی و جنگندگی به دردسر انداختند، نه با کیفیت بالا.

شاید این بازی نقطه عطفی برای یونایتد شود. شاید هم این امتیازی که به‌سختی به دست آمد، همان امتیازی باشد که باعث قهرمانی لیورپول در آخر فصل شود اما در حال حاضر معنای آن تنها یک امتیاز برای هر دو تیم است. گاهی چنین اتفاقی می‌افتد اما در طول یک فصل طولانی و سخت، همه بازی‌ها و نتایج سرنوشت‌ساز نیستند.

منبع: ESPN

۴    
آی اسپورت
2019-10-23 00:14:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر