فهرست
میثاقی و تریبون انتقام
میثاقی و تریبون انتقام

میثاقی و تریبون انتقام

آی اسپورت - دوشنبه شب بخش زیادی از برنامه «فوتبال برتر» هم به ماجرای سلب میزبانی از ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 بود. محمد حسین میثاقی مجری برنامه با ادبیاتی تند و لحنی گزنده به شدت به انتقاد از کسانی پرداخت که به زعم او در این ناکامی بزرگ نقش داشتند. مخاطب اصلی انتقادات میثاقی مهدی تاج رئیس اسبق فدراسیون فوتبال و عضو هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا بود. کسی که یک بار در همین برنامه مجادله کلامی تندی با میثاقی داشت و در پاسخ‌هایش به انتقادات میثاقی، با آوردن نام عادل فردوسی پور و یادآوری جایگاه او سعی کرد میثاقی را به گوشه رینگ ببرد. مشخص بود که میثاقی از آن حرف‌ها به شدت دلخور شده است. البته او به کاندیداهای فدراسیون هم انتقاداتی داشت.

میثاقی در بخشی از حرف‌هایش گفت: «دوستان عزیز فدراسیون کلاهشون بذار بالاتر،این یه سالی که درگیر این بودن که با این ببندن، انتخاباتو یه جوری برگزار کنن، زمانو از دست دادن برای بحث میزبانی رقابت‌های جام جهانی و حالا باید مستقیما به بحث وزارت ورزش ورود بکنیم. وزیر محترم وزارت ورزش، معاونین‌شون! شما که می‌دونستید حواس‌تون بود که فدراسیون کسی توش نیست. کسی پیگیر نیست. اگه دو نفرم هستن دنبال انتخاباتن. شما مسئول ورزش کشور هستید. کی باید پاسخگو باشه الان؟ تو این یه سال گذشته چیکار کردید برای بحث میزبانی؟ همین آقای علی نژاد معاون محترم وزارت ورزش تشریف آوردن تو برنامه فوتبال برتر کلی بحث کردیم و حرف زدیم سر میربانی تیمها تو لیگ قهرمانان آسیا که چیکار بکنیم و چیکار نکنیم. گفتن آقا ما داریم کلی کار می‌کنیم و کلی رفلتیم رایزنی کردیم و با وزارت خارجه هماهنگ کردیم. پس چی شد؟ در مهم ترین اتفاق فوتبالی ملی ما که رفتن به جام جهانیه که سال فوتبال مارو می‌تونه یا ببرته بالا یا بکوبه رو زمین. الان که همه چی تموم شده کار از کار گذشته تازه وزیر محترم ورزش و جوانان میگه ما نامه زدیم و با وزارت خارجه داریم هماهنگ می‌کنیم! الان دیگه چه فایده داره؟ این کرسیای AFC هم که ما داریم به قول دوستان بیشتر شبیه کرسی زمستون می مونه که یخ نکنیم! به هیچ درد فوتبال ما نخورد. این همه هزینه به باشگاه ها و تیم ملی تحمیل شد فقط به خاطر این که شما حواس‌تون نیست. الانم که می‌گید کی بود کی بود من نبودم! میزبانی 3 تا بازی رو از دست دادیم. یعنی 9 امتیاز و با یه مساوی می‌تونستیم بریم مرحله بعد. الانم میریما. مطمئن باشید با همین وضعم میریم. و تیم ملی بره جام جهانی خیلیا باید برن. هم از ورزش ما هم از فوتبال ما. ولی این اوج نامردی AFC هست. بعضیام دارن از داخل کشورمون کمکش می‌کنند. می‌دونید کیا. ترجیح می دن که بحرین میزبان رقابت‌ها باشه. چون رفقاشون بحرینی‌ان. این خیانت اصلیه که بعضی از کسانی که داشتن تو حوزه فوتبال کار می کردن انجام دادن.»

اما در یکی از آیتم‌های مربوط به همین مساله گوینده گفت: «کاری که AFC می‌کنه تلاش برای خاموش کردن صدای فوتبال ایرانه و متاسفانه بعضیا که ادعای وطن‌پرستی دارن در این تلاش شرم‌‌آور سهم مهمی ایفا می‌کنن!» گذشته از این که سهم ایفا نمی کنند و چیزی که ایفا می کنند نقش است اما چیزی که در این آیتم جلب توجه کرد پخش تصویر گزارش اینستاگرامی عادل فردوسی پور در فینال لیگ قهرمانان آسیا در لحظه‌ای بود که گوینده بحث وطن پرستی را مطرح کرد. پیدا بود که نویسنده در اینجا به فردوسی پور طعنه زده. اما همین تکه از آیتم به سرعت در فضای مجازی بازنشر شد و باعث شد کاربران فضای مجازی به میثاثی حمله کنند. مثلا یک کاربر با انتشار عکسی از نظرسنجی عادل درباره محبوبیت برنامه نود در سالهای گذشته نوشت: «آقای فردوسی پور شما که امشب نیستی تا  این سوالو از ما بپرسی ولی می‌خواستم بگم این‌قدر معرفت داریم که یادمون نره جوابش چیه! آره عادل جان. بیشتر از هر سالی...!»

کاربر دیگری هم نوشت: «فوتبال برتر فردوسی پور رو به خاطر گزارش در صفحه  AFC وطن‌فروش می‌دونه. صدا و سیمایی که هیچ وقت کنار مردم نبوده، نه اعتراض‌های به حق مردم رو پوشش داده نه به سلیقه مخاطب احترام گذاشته. سیمایی که شادی بعد گل رو هم سانسور می‌کنه و به هر فکر مریضی تریبون می‌ده نباید ژست وطن دوستی بگیره!» این هم جمله یک کاربر دیگر: «حالا کسی که اولین جمله‌اش پس از مدت‌ها تبعید، ابراز دلتنگی برای مردم بود، وطن فروش است و کسی که در اوج جام ملت‌ها هر چه خواست علیه سرمربی تیم ملی گفت با دورهمی هفتگی‌اش با بازیکنان، مدعی احقاق حق فوتبال ایران!» نمی‌شود گفت میثاقی از آیتمی که پخش شد و به عادل طعنه زد بی‌خبر بوده. انگار او از هر فرصتی برای ضربه زدن به عادل استفاده می‌کند.

 

سازندگی 

۲۹ ۸  
آی اسپورت
2021-03-16 21:30:00
نظر دهید

۸ نظر
ع ب
سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۱۱
مثیاقی یه دلقک مفلوک و جیره خور پلشتی مثل فروغیه ! و البته با دهن سگ دریا نجش نمی شه !
سعید
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، ۰۱:۳۹
این اقای میثاقی چ اخلاق تندو بدی داره عادل مگ چ کرده بهش طعنه میزنی بهترین گزارشگره فوتبال مابود سال داره تموم میشه اخلاقتو درست کن الان کی وطن فروشی کرده؟، کنایه نزن اقای اخلاق
فرامرز
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، ۱۳:۲۰
روش کار به این صورت است که هربار و در هر فرصتی در بین انتقادات بزرگ و اساسی از فدراسیون و وزارتخانه یک طعنه به عادل میزنند. با اینکار آرام آرام عادل را هم تراز دولتمردان میکنند. درحالیکه عادل از ابتدا مقابل این افراد ایستاد. میثاقی پور خودش میداند که کل اعتبارش را بخاطر غیبت عادل دارد پس از این ماجرا استقبال هم میکند.
۸
Ghasem
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، ۲۱:۵۵
عادل مار تو استینش پرورش داد
تف بر نمک نشناسان
علی
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۱:۵۸
چه اهمیتی داره این حرفهای بدون مدرک؟! همه می دونن وطن فروش کیه ؟ عادل تک هست و تا ابد تک می تونه. صدا و سیما از محبوبیت عادل می ترسه.
۳
متمرکز
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۴:۱۷
وطن فروش وطن پرست وطن دوست خائن این چه اصطلاحات مزخرفیه چه ربطی به ورزش داره از دوحالت خارج نیست علکی زور نزنید یا زیرساخت های میزبانی رو توی این شرایط نداریم یا کم کاری از مسئولینه
کوروش
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۴:۲۳
تمام این ماجراها و به قول خودشون کی بود کی بود من نبودم اتفاقا مربوط به ارباب و رییس همین میثاقی بود که میخواستن عدم پرداخت حق پخش تلویزیونی که دلیل اصلی عدم کسب میزبانی ایران بود را لاپوشانی کنن ای اف سی به دلایل اقتصادی و امنیتی و بهداشتی به کشوری میزبانی میده که بازده اقتصادی داشته باشه و حق پخش و کپی رایت رعایت بشه سلامتی بازیکن و عوامل مسابقات تامین بشه که ایران بر عکس بقیه کشورها هنوز درگیر کروناست و هنوز تیم استقلال که پرافتخارترین تیم ایرانی آسیاست زمین برای تمرین نداره
امیر
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۵:۱۳
این آدم(میثاقی) برای اینکه جدی گرفته بشه دست به هرکاری میزنه حتی خودکشی..
حاضره برای اینکه اسمش تو تیتر باشه یکاری کنه که فحش بخوره دائم.
این بنده خدا هم عقده جدی گرفته شدن داره و هم پاچه از خودش بهترو کرده تو حلقش و از زور پاچه خواری داره خفه میشه..
در کل خیلی آدم نادان و بدبختیه..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر