فهرست
اولین لیگ برتر؛ وقتی قهرمانی در مشت استقلال بود!
اولین لیگ برتر؛ وقتی قهرمانی در مشت استقلال بود!

اولین لیگ برتر؛ وقتی قهرمانی در مشت استقلال بود!

آی اسپورت - اخيرا ويديويى در فضاى مجازى منتشر شده كه اتفاقات رختكن پرسپوليس در بازى مقابل فجر سپاسى را در ورزشگاه آزادی نشان مى دهد. در اين ويديو افشین پيروانى كاپيتان آن زمان پرسپوليس به طور واضح اشاره به بردن به هر قيمتى مى كند و از بازيكنان می خواهد در صورت قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس خود را درون محوطه جريمه به زمين بياندازند و هرچه ضد فوتبال بلدند را مقابل تيم فجرسپاسی كه مربى آنها برادر پيروانى یعنی غلامحسین پیروانی است پياده كنند.

همزمان با اين بازى استقلال ٤٨ امتيازى در انزلى مهمان ملوان بود و براى قهرمانى فقط به يك تساوى نياز داشت كه در نيمه اول توسط بابك پورغلامى دروازه استقلال باز شد تا نيمه اول با يك گل به سود ملوان خاتمه يابد. اين طرف در ورزشگاه آزادى پرسپوليس و فجرسپاسى نيمه اول را مساوى به رختكن رفتند و اين صحبتهاى پيروانى مربوط به زمانی است که استقلال يك گل عقب است و پرسپوليس براى قهرمانى بايد بازى را ببرد و استقلال هم گلى نزند. در واقع اگر استقلال در انزلى گلى را به ثمر مى رساند صحبتهای پیروانی بی فایده می شد.

در فوتبال ایران، کم نیستند کسانی که بردن را به هر قيمتى و به هر روشى را خواستارند چرا که در تاریخ آمار برد و باختها و جام ها ثبت می شود. در این باره می شود سر فرصت بحث کرد. برخی ماجراهای جوانمردانه را ترجیح می دهند و برخی بردن به هر قیمتی را می خواهند.پس از انتشار این فیلم، حرف و حدیث هایی درباره تبانی احتمالی پرسپولیس و فجر شهید سپاسی مطرح شده است اما باید دقت کرد که سرنوشت قهرمانی در دستان استقلال بود و درباره تبانی پرسپولیس و فجر شهید سپاسی، مدرک و سندی وجود ندارد و چیزی اثبات نمی شود. استقلال می توانست فقط با زدن یک گل قهرمان اولین دوره لیگ برتر شود اما استقلال موفق به گلزنی نشد تا پرسپولیسی ها قهرمان اولین دوره لیگ برتر شوند. در واقع قهرمانی در مشت استقلالی ها بود اما آبی ها به راحتی مشتشان را باز کردند و قهرمانی را به پرسپولیس تقدیم کردند.

اتفاقات هفتم خرداد ٨١ به تاريخ پيوست ، اتفاقاتى كه به ضرر استقلال و به سود پرسپوليس پيش رفت و منصور پورحيدرى هيچ وقت حاضر نشد در مورد آن بعدازظهر تاريخى و عملکرد بازیکنانش صحبت كند. اینکه چرا استقلال در بازی که می توانست منجر به قهرمانی اش شود، ضعیف بود و هیچ شباهتی به بازیهای گذشته استقلال در لیگ برتر آن سال نداشت.

 

۶    
آی اسپورت
2020-03-24 23:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر