فهرست
پروین: آقایان غیر ورزشی در پرسپولیس تصمیم می‌گیرند/ دایی به خودش و پرسپولیس ظلم کرد/ وینگادا آبروی ما را برد
پروین: آقایان غیر ورزشی در پرسپولیس تصمیم می‌گیرند/ دایی به خودش و پرسپولیس ظلم کرد/ وینگادا آبروی ما را برد

پروین: آقایان غیر ورزشی در پرسپولیس تصمیم می‌گیرند/ دایی به خودش و پرسپولیس ظلم کرد/ وینگادا آبروی ما را برد

آی اسپورت- سرمربی سابق تیم ملی ایران معتقد است با نتایجی که تیم امید گرفته است باید قید المپیک را بزنیم مگر اینکه وینگادا را عوض کنیم. مشروح گفت‌وگوی علی پروین را به نقل از ایلنا را در زیر می‌توانید بخوانید:
 

نتایج تیم ملی امید چطور بود؟

نتایج تیم امید برای فوتبال ایران فاجعه بود. مربی‌ای که نتیجه نگیرد باید کنار برود و به نظرم ماندن وینگادا به صلاح تیم امید نیست. تا به حال چنین نتیجه‌ای را سراغ ندارم. این نتیجه برای فوتبال‌ایران فاجعه بود. ما از ویتنام باختیم و با قرقیزستان مساوی کردیم و در یک گروه آسان سوم شدیم. من در طول 50 سالی که در فوتبال ایران هستیم چنین نتیجه ضعیفی را از تیم ملی سراغ ندارم.

مشکل ما وینگادا بود؟

آن زمان که می‌گوییم مربی خوب خارجی بیاورید به خاطر همین روزهاست. شما کی‌روش را ببینید به هر حال در نتیجه‌گیری با تیم ملی خوب بوده، ولی وینگادا با تیم امید چه کار کرد؟ من نمی‌دانم چرا منصوریان را عوض کردند؟! او داشت با تیم امید خوب کار می‌کرد و نباید عوض می‌شد. نمی‌دانم برای این رفت و آمدها چه کسی تصمیم می‌گیرد که این‌گونه به فوتبال ایران لطمه می‌زند.

باید وینگادا را برای بازی‌های مقدماتی المپیک حفظ کنیم؟

وینگادا بماند که باز هم المپیک نرویم؟ به هر حال وقتی هر مربی بعد از یک تورنمنت مهم نتیجه نمی‌گیرد باید در مورد او تجدیدنظر شود و وینگادا هم از این قاعده مستثنی نیست. او با تمام بازیکنان خوبی که در اختیار داشت نتوانست نتیجه خوبی بگیرد و یک آبروریزی برای فوتبال ایران برجا گذاشت. حالا بیاییم او را تا المپیک نگه داریم؟! ما در بازی‌های آسیایی اینچئون هم فوتبال را باختیم، هم اخلاق را. حالا شاید بشود رفتار خان‌زاده را توجیه کرد که او خسته و عصبی‌ بوده و بعد از خوردن 4 گل کنترل خود را از دست داده، اما بیرون از زمین چه اتفاقی افتاد که ما 4 گل از ویتنام خوردیم و تا دقایق آخر بازی با قرقیزستان بازنده بازی بودیم؟

راه چاره چیست؟

به نظرم فدراسیون باید در مورد وینگادا تجدیدنظر کند و با ارزیابی دوباره عملکرد او بهترین تصمیم را برای تیم امید بگیرد تا دوباره در آستانه بازی‌های مقدماتی المپیک به «چه کنم چه کنم» نیفتیم که تیم ما نتیجه نگرفت و باز به المپیک نرسید.

اوضاع پرسپولیس چطور است؟

با بردی که پرسپولیس مقابل راه‌آهن به دست آورد، تیم از نظر روحی شرایط خوبی پیدا کرد و کادر فنی هم به اوضاع مسلط شدند و به نظرم با یکی - دو برد دیگر تیم به شرایط ایده‌آل برمی‌گردد و می‌تواند جایگاه خود را در بالای جدول پیدا کند.

پس مشکل آن‌ها چه بود؟

یکی از مشکلات‌پرسپولیس کمبود بازیکنان کارآمد است. به هر حال این تیم اول فصل خوب یارگیری نکرد و چند بازیکن اصلی خود را هم از دست داد و همین مشکلات باعث شد پرسپولیس شروع‌خوبی در لیگ نداشته باشد.

این مسئله تقصیر دایی بود؟

مشکلات مالی اجازه نداد تا اول فصل دایی تیمش را خوب ببندد. به هر حال دایی تلاش خودش را کرد ولی نگذاشتند او آن‌طور که می‌خواهد یارگیری کند؛ دست‌آخر دایی هم به خودش ظلم کرد و هم به پرسپولیس که امیدوارم با تغییر کادر فنی این تیم بتواند مشکلات را پشت سر بگذارد و به روزهای اوج خود بازگردد.

برکناری علی دایی درست بود؟

دایی یکی از اسطوره‌های فوتبال ماست و نباید با او اینگونه برخورد می‌شد. به هر حال جابه‌جایی سرمربی راه و روش دارد و می‌شد خیلی‌راحت با برگزاری یک جلسه معارفه سرمربی تیم را عوض کرد، اما آقایان چون ورزشی نیستند رسم و رسوم کار را نمی‌دانند و یا حداقل نمی‌خواهند بدانند.

وضع قرارداد باشگاه با اسپانسر چطور است؟

من می‌خواهم به مسئولان باشگاه‌پرسپولیس هشدار بدهم که آن‌‌ها نمی‌توانند با هر اسپانسری قرارداد امضا کنند، چون پرسپولیس با بانک‌رسالت قرارداد دارد و آقای پوستی در ریز اتفاقات عقد قرارداد هست. اگر پرسپولیس قصد دارد اسپانسر دیگری بگیرد، باید اول قرارداد بانک‌رسالت را فسخ ‌کند و بعد دنبال‌اسپانسر جدید باشد، چون این احتمال وجود دارد که آن‌ها شکایت کنند و برای پرسپولیس دردسر درست شود. بانک‌رسالت حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان به پرسپولیس کمک مالی کرده و قطعا به این راحتی از پولی که در اختیار باشگاه گذاشته نخواهد گذشت و من همین‌جا هشدار می‌دهم هرگونه مذاکره‌ای با اسپانسر جدید می‌تواند برای پرسپولیس دردسرساز شود.

بازگشت علی کریمی به پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

اگر کریمی بتواند به پرسپولیس کمک کند، خوب است و حضور او از نظر روحی می‌تواند کمک خوبی به پرسپولیس باشد، اما فکر می‌کنم او از فوتبال خداحافظی کرده و دیگر قصد بازی‌کردن ندارد، هر چند حضور او در کادر فنی هم می‌تواند کمک خوبی به پرسپولیس باشد.

شرایط پرسپولیس تا دربی خوب می‌شود؟

من فکر می‌کنم با یکی - دو برد دیگر پرسپولیس به لیگ برمی‌گردد و از نظر روحی شرایط این تیم بسیار مساعد خواهد شد و تیمی جلودار آن نخواهد بود. البته استقلال هم تیم خوبی است و قلعه‌نویی توانسته بازیکنانی خوبی را کنار هم قرار دهد. این تیم هم 2 هفته است که می‌بازد و قشنگی فوتبال به همین برد و باخت‌هاست، اما من فکر می‌کنم با شوکی که به پرسپولیس وارد شده آن‌ها می‌توانند مقابل استقلال نتیجه بگیرند و حتی برنده بازی باشند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-23 15:07:01
نظر دهید

۱ نظر
پرسپولیس زلزله
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳، ۱۶:۴۳
سلطان پروین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر