فهرست
شب پنجم چمپیونزلیگ: صعود رئال و تاتنهام
شب پنجم چمپیونزلیگ: صعود رئال و تاتنهام

شب پنجم چمپیونزلیگ: صعود رئال و تاتنهام

آی‌اسپورت- در شبی که لیورپول برتری ۳ گله‌اش را از دست داد، رئال مادرید و تاتنهام هم به جمع ۱۶ تیم برتر راه یافتند. شب اول هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با صعود رئال مادرید و تاتنهام و حذف ناباورانه بوروسیادورتموند از دور رقابت‌ها پیگیری شد.

 در گروه پنجم، لیورپول در یک بازی جذاب در خانه سویا  برتری 3 بر صفر را از دست داد و به تساوی 3 بر 3 رسید. قرمزها در نیمه اول مزد بازی برتر خودشان را با 3 گل فرمینیو در دقایق 2 و 30 و  مانه در دقیقه 22 گرفتند اما سویا در نیمه دوم متحول شد و با گل‌های بن‌یدر در دقایق 51 و 61 (از روی نقطه پنالتی)  و پیزارو در دقیقه 93  بازگشتی رویایی رقم زد و به تساوی 3 بر 3 دست یافت.  لیورپول 9 امتیازی همراه سویای 8  و اسپارتاک مسکوی 6 امتیازی در در رده‌های اول  تا سوم هنوز شانس صعود دارند.

 در گروه ششم، منچسترسیتی که از پیش صعودش قطعی شده بود در خانه مقابل فاینورد به برتری یک بر صفر رسید. استرلینگ در دقیقه 88 تنها گل شاگردان گواردیولا را به ثمر رساند. در دیگر بازی گروه، ناپولی با  گل‌های اینسینیه در دقیقه 56 ، زلینسکی در دقیقه 81 و مرتنس در دقیقه 83 در خانه 3 بر صفر شاختار را برد و امیدهایش برای صعود را زنده نگه داشت در جدول منچسترسیتی 13 امتیازی در صدر است و شاختار 9 و ناپولی 6 امتیازی در روز آخر شانس صعود خواهند داشت.

 در گروه هفتم، راسنبال لاپیزیگ 4 بریک میزبان بدون امیدش، موناکو را برد. ژمرسون (بازیکن حریف) در دقیقه 6، ورنر در دقایق 9 و 31 (از روی نقطه پنالتی) و کیتا در دقیقع 45 برای لاپیزیگ و فالکائو در دقیقه 43 برای موناکو گل زدند. در جدول گروه هفتم، بشیکتاش 11 امتیازی صعودش را قطعی کرده و پورتو و راسنبال 7 امتیازی در هفته آخر برای صعود می‌جنگند.

 در گروه هشتم، رئال مادرید، مدافع عنوان قهرمانی با برتری آسان 6 بر صفر در خانه آپوئل نیکوزیا جشن صعود برپا کرد. بنزما در دقایق 39 و 45، رونالدو در دقایق 49 و 54، مودریچ در دقیقه 23 و ناچو در دقیقه 41 برای رئال گل زدند. بوروسیادورتموند در ادامه نتایج ضعیفش در خانه خود 2 بریک مغلوب تاتنهام شد و ضمن کمک به صعود رقیب، ناباورانه با لیگ قهرمانان وداع کرد. ابتدا اوبامیانگ در دقیقه 31 دورتموند را پیش انداخت اما کین در دقیقه 49 و مین در دقیقه 76، برای تاتنهام گل زدند تا این تیم 2 بریک پیروز شود. در جدول تاتنهام 13 و رئال مادرید 10 امتیازی صعود خودشان را قطعی کردند و تاتنهام اول شدن خودش در گروه را جشن گرفت.

۱    
آی اسپورت
2017-11-22 01:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر