فهرست

ونگر: دیابی می‌تواند هافبک دفاعی جدید آرسنال باشد

آی اسپورت- آرسن ونگر سرمربی آرسنال می‌گوید که می‌تواند ابو دیابی را پس از بازگشت به آمادگی کامل در نقش هافبک دفاعی بازی بدهد. دیابی که در بهار 2013 با مصدومیت پارگی رباط زانو مواجه شده بود، تقریباً کل فصل 14-2013 را از دست داد. اما حالا با حضور یک‌ساعته در شکست 1-2 تیمش در بازی جام اتحادیه برابر ساوت‌همپتون و پیش از آن، یک حضور 90 دقیقه‌ای در ترکیب تیم زیر 21 ساله‌های باشگاه نشان می‌دهد که در مسیر بازگشت به آمادگی کامل قرار دارد. حالا ونگر می‌گوید که او می‌تواند با تطبیق شیوه‌ی بازی خود، یک گزینه برای پست هافبک دفاعی تیم آرسنال باشد.

«من سعی کردم تا بازی او را در یک نقش عمقی‌تر توسعه بدهم، فکر می‌کنم او از عهده‌اش برمی‌آید. او می‌تواند خیلی جالب‌توجه باشد، زیرا از همه‌ی ویژگی‌های لازم برخوردار است. اما پس از آن، او هم باید عاشق این نقش بشود زیرا او بیشتر ذهنیت تهاجمی دارد.»

«من سعی کردم او را تغییر بدهم، زیرا او یک مصدومیت طولانی‌مدت داشت و از پتانسیل‌های فیزیکی لازم برای بردن نبردها برخوردار بود، به همین دلیل به نظر من با وجود مصدومیت‌هایی که او داشت روبه‌رو بازی کردن با تیم حریف برای او آسان‌تر است از این که پشت به دروازه بازی کند.» ونگر همچنین اذعان می‌کند که او به بازی‌های بیشتری برای بالا بردن آمادگی خود نیاز دارد و در بازی با ساوت‌همپتون خسته شده بوده است. «این برای او دشوار بود، اما او 60 دقیقه بازی کرد و مصدوم نشد. عملکرد او بد نبود و قابل قبول بود، اما پس از یک ساعت خسته شد. او باید بیشتر بازی کند.»

     
آی اسپورت
2014-09-24 15:43:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر