فهرست
پیش بازی صبا - سایپا/ مسیرهایِ مخالفِ رو به رو!
پیش بازی صبا - سایپا/ مسیرهایِ مخالفِ رو به رو!

پیش بازی صبا - سایپا/ مسیرهایِ مخالفِ رو به رو!

آی اسپورت- در 9 هفته ابتدایی لیگ چهاردهم، همه دیدارهای صبا با تیم‌هایی بود که در شرایط خوبی از لحاظ امتیازی به سر نمی‌بردند و تنها تراکتورسازی بود که اوضاع خوبی داشت و بازی با سایپا دومین نبرد شاگردان مرفاوی با تیمی است که اوضاع خوبی در جدول دارند.

صبا چهار مسابقه اول خود را بدون شکست به پایان برده بود ولی از هفته پنجم تاکنون آن‌ها تنها دو امتیاز گرفتند؛ آن هم در دیدارهای خارج از خانه. ضمنا، بعد از تراکتورسازی، سایپا دومین تیمی است که در شرایط خوبی در این فصل به صبا برخورد می‌کند. تیم مرفاوی به پرسپولیس بحران‌زده دایی در هفته ششم باخت و تاحدودی آن زمان قرمزها را به آرامش برد. بعد از آن با راه‌آهن مساوی کرد و مجددا در مسابقه بعد دومین شکست خانگی را مقابل استقلال خوزستانی متحمل شد که هیچ پیروزی تا آن دیدار به دست نیاورده بود. پس می‌توان گفت صبایی که این تیم‌ها را از بحران خارج کرده و به آن‌ها امتیاز داده، نمی‌تواند حریف قدرتمندی برای تیم مجید جلالی باشد که امتیاز کامل را در سه بازی گذشته خود کسب کرده است.

در سمت مقابل صبایی که تا هفته چهارم هشت امتیاز گرفته بود،  سایپایی قرار دارد که تا آن هفته سه امتیاز گرفته بود و تفاوت این دو در نتیجه‌گیری از بازی پنجم تا نهم کاملا مشهود است. صبا دو امتیاز گرفته و سایپا سیزده امتیاز. پس می‌توان گفت سایپا و صبا جایگاه خود را نیز در جدول رده بندی جابه‌جا کردند.

اکثر بازیکنان صبا می‌گویند مشکلاتی در تیم وجود داشت که روی ذهن آن‌ها بیشتر تاثیر گذاشته بود که آن نتایج ضعیف را گرفتند ولی شاگردان مرفاوی توانستند هفته گذشته با ارائه یک بازی دفاعی سپاهان را در اصفهان متوقف کنند تا آرامش نسبی بین آن‌ها بوجود بیاید.

صبا احتمالا در بازی فردا همه بازیکنانش را در اختیار خواهد داشت، چراکه روزبه چشمی که با تیم ملی امید به بازی‌های آسیایی رفته به قم بازگشته است و پیروز قربانی هم با بازی برابر سپاهان نشان داد اختلافات او و کادرفنی صبا برطرف شده است. ضمن اینکه سید احمد مهدی‌زاده و احمد حسن‌زداه نیز که در بازی قبل مصدوم بودند و حضور نداشتند در تمرینات این هفته حاضر شده و شرایط بازی پیدا کرده‌اند.

صمد مرفاوی در اکثر دیدارهای این فصل خود نشان داده تیم هجومی نبوده است و تنها چشم به ضد حملات دارد که در این‌کار موفق هم بوده است اما مجید جلالی تفکری متفاوت از سرمربی صبا دارد. بیشتر برنامه‌ریزی‌های این مربی در میانه میدان و ایجاد موقعیت از بین مدافعان حریف است که البته آقا معلم فوتبال ایران باید بداند در این دیدار کار راحتی نخواهد داشت چراکه صبایی‌ها نشان دادند مقابل سپاهان اجازه نفوذ از میانه خط دفاعی را نخواهند داد.

شاگردان مجید جلالی نمی‌خواهند از روند خوب خود خارج شوند و صبایی‌ها نیز بعد از دو باخت خانگی محکوم به برد هستند تا حداقل آن اندک هواداران‌شان هم که به ورزشگاه می‌آیند با آن‌ها قهر نکنند.

این دو تیم در لیگ چهاردهم چهار مسابقه مشترک داشته‌اند. هردو در زمین‌شان ذوب آهن را شکست داده‌اند. دومین بازی مشابه آن‌ها با ملوان در انزلی بوده که صبا صفر – صفر کرد و سایپا دو بر صفر پیروز شد. صبا در مشهد با پدیده مساوی کرد ولی سایپا موفق شد با نتیجه پرگل چهار بر صفر اولین باخت پدیده را در کرج رقم بزند. صبا در یادگار امام قم دو بر صفر نفت مسجد سلیمان را برد ولی سایپا در هفته اول نتوانست از امتیاز میزبانی استفاده کند و بازی با تساوی صفر - صفر به پایان رسید.

بعد از انتقال صبا به قم این دو تیم دوازده‌بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که نتایج آن به صورت زیر است. جالب اینجاست که از 12 مسابقه اخیر این دو تیم، تنها در 4 مسابقه هر دوی آن ها موفق به گلزنی شده اند. 

لیگ سیزدهم: سایپا 2- صبا 1/ صبا 0 - سایپا 0

لیگ دوازدهم: سایپا 2- صبا 0/ صبا 2 - سایپا 1

لیگ یازدهم: صبا 3- سایپا 0/ سایپا 0 - صبا 0

لیگ دهم: سایپا 1- صبا 0/ صبا 0 - سایپا 0

لیگ نهم: سایپا 2- صبا 0/ صبا 2 - سایپا 2

لیگ هشتم: صبا 2- سایپا 0/ سایپا 2 - صبا 4

     
آی اسپورت
2014-09-24 16:01:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر