فهرست
کفاشیان: بعضی بازیکنان تیم ملی امید کم کاری کردند!/ در هیچ زمانی از من حمایت نشده است/ اگر مجمع مرا بردارد افتخار می‌کنم.
کفاشیان: بعضی بازیکنان تیم ملی امید کم کاری کردند!/ در هیچ زمانی از من حمایت نشده است/ اگر مجمع مرا بردارد افتخار می‌کنم.

کفاشیان: بعضی بازیکنان تیم ملی امید کم کاری کردند!/ در هیچ زمانی از من حمایت نشده است/ اگر مجمع مرا بردارد افتخار می‌کنم.

آی اسپورت- علی کفاشیان عصر امروزدر مصاحبه ای درباره مسائل فوتبال ایران صحبت کرد که در زیر می این مصاحبه را می خوانید:
نتایج تیم ملی امید؟!

 به هر حال تیم باید در مسابقات به میدان برود تا بتوان آن را ارزیابی کرد. در هر صورت تیم امید فعالیت خوبی از خود به نمایش نگذاشت و نتوانست نتیجه خوبی کسب کند.

 

 تمام کشورها روی تیم‌های پایه خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و اینکه برای تیم ملی جای نگرانی نیست که این تیم هم نتواند نتیجه بگیرد؟

 هیچ جای نگرانی نیست، نوجوانان ما نتایج بدی نگرفتند به هر حال بازی است، سایر تیم‌ها هم سال به سال کار می‌کنند. در رده سنی نوجوانان قهرمانی مهم نیست بلکه برای آینده فوتبال باید آماده شوند، ما مقابل کره شمالی مساوی کردیم و همان تیم قهرمان رقابت‌ها شد، پس حریف آسانی نبود.نمی‌توان یک تیم را دائم قهرمان دانست، 47 کشور در آسیا حضور دارند که همگی تمام تلاش خود را انجام می‌دهند، نمی‌توان بقیه را ضعیف دانست ما حمایت‌های خود را ادامه می‌دهیم. تیم امید را ارزیابی خواهیم کرد قبل از مسابقات می‌دانستیم که نمی‌توان در بازی‌های آسیایی نتیجه گرفت، معتقدم بعضی از بازیکنان کم‌کاری کردند.


یعنی چی!؟
 

 برخی بازیکنان بازی‌ها را دست‌کم گرفتند.

 

 در صورت اینکه به گذشته بازگردید باز هم تصمیم بر بردن بازیکنان زیر 23 سال خواهید گرفت یا خیر ؟!


ما همان موقع هم می‌دانستیم که تیم المپیک با بازیکنان زیر 23 سال نمی‌توانند هماهنگی لازم را به دست آورند. تیم‌های دیگر از بازیکنان بزرگسال خود نیز استفاده می‌کردند و این یک نبرد نابرابر بود. ما این تصمیم را گرفتیم و از بازیکنان زیر 23 سال استفاده کردیم تا بهترین‌های لیگ را با تیم امید به بازی‌های اسیایی ببریم و شانس صعود خود را بیشتر کنیم. یک تصمیم مدیریتی بود که گرفتیم.


 

 سرنوشت وینگادا چه می‌شود؟


 ما کار وینگادا را ارزیابی خواهیم کرد، در مسابقات و تورنمنت‌های مختلف این کار را انجام می‌دهیم. اگر نتیجه گرفت به کار خود ادامه خواهد داد و در غیر این‌صورت با او ادامه نمی‌دهیم. قطعا با تیم‌های قوی بازی خواهیم کرد و در تورنمنت‌های بزرگ شرکت می‌کنیم تا تیم را ارزیابی کنیم.


جلسه با کی روش چطور بود؟! 

 در مورد یک‌سری مسائل از جمله دستیاران او صحبت کردیم. من هم‌اکنون نمی‌توانم اسمی از مربیان بیاورم و هر موقع که این افراد حضورشان در تیم ملی قطعی شد آن را اعلام می‌کنیم. 3-4 نفر مدنظر هستند که در جلسه فردا اگر به توافق رسیدیم نام آنها را اعلام خواهیم کرد.

 

 آیا لیست پنج‌نفره‌ای که هیأت رئیسه اعلام کرده درست است یا خیر؟!


ما نظرات مختلف را می‌گیریم و به کی‌روش اعلام می‌کنیم و او خودش در این باره تصمیم خواهد گرفت.
 

شما گفته اید تیم امید با یک اردو در بازی‌های آسیایی شرکت کرده و عدم نتیجه‌گیری تیم مشخص بوده، آیا این مسئله برای تیم ملی هم تکرار می‌شود یا خیر؟

ما برای تیم ملی تا جام ملت‌های آسیا حدود سه ماه و نیم فرصت داریم. همچنین کی‌روش چند سال است که با تیم کار می‌کند و آشنا هست. دیدید که در جام جهانی هم بازی خوبی ارائه داد. او قطعا شرایط را بهتر می‌داند. قرار است کی‌روش در جام ملت‌های آسیا ارزیابی شود و قطعا او خودش تیم را جمع می‌کند.


 ارزیابی تان از جوانگرایی تیم کی روش چگونه بوده است؟!

قطعا کی‌ر‌وش خودش به جوان‌گرایی اعتقاد دارد و از 23 بازیکنی که به تیم‌ملی دعوت می‌کند 11 نفر را بازی می‌دهد اما بازیکنان جوان را به تیم اضافه می‌کند و آنها هم به سمتی می‌روند که در آینده بتوان از آنها استفاده کرد.
 

آیا سرنوشت شما و کی‌روش به جام ملت‌های آسیا بستگی دارد؟

فکر نمی‌کنم اینطور باشد اما حمله به من همیشه وجود دارد و شما بگوئید چه زمانی از من حمایت شده است؟
 

 عابدینی گفته بود مجمع به دنبال برکناری شما است...


خیلی خوب است! یکی از کارهای مجمع همین است اما مجمعی که قرار است آبان ماه برقرار شود برای تعیین بودجه است اما برگزاری مجمع برای برکناری‌ام را به اعضای مجمع یاد می‌دهم! اگر یک‌سوم اعضای مجمع خواهان استیضاح من شوند درخواست آنها به هیئت رئیسه می‌آید و زمان برای مجمع مشخص خواهد شد و سپس رای‌گیری می‌شود. البته من مطمئن نیستم رای بیاورم هرچند که اگر مجمع مرا بردارد افتخار می‌کنم.

بازگشت نبی به پست سرپرستی 

 این موضوع صحت ندارد و او کارهای دبیری را انجام می‌دهد، سرپرست تیم ملی مشخص نیست و فعلا مشکل ما نداشتن سرپرست نبوده است البته ما با کی‌روش هماهنگ کردیم تا تشکیلات جدید برای تیم ملی طراحی و وظایف هر فرد مشخص شود.


 حضور بازیکنان در سفارت پرتغال؟

 فکر نمی‌کنم بازیکنان خودشان رفته باشند اما گاهی کارهای اداری می‌طلبد بازیکنان خودشان بروند اما ما مسئول تدارکات داریم که این کارها را انجام دهد.

 

 آیا ریش‌سفیدی می‌کنید که عقیلی و رحمتی به تیم ملی برگردند؟!

هیچ‌وقت چنین کاری نمی‌کنم.


بازیکنان با کارت معافیت های مشکل دار هم به پرتغال اعزام می شوند؟!

 چه بدترین و چه بهترین بازیکن ما باید تابع قوانین باشد و هر چه قوانین کشور بگوید ما به آن عمل می‌کنیم.

چه بازیکنانی دعوت می شوند؟! 

 راجع به بازیکنان هیچ نظری ندارم و این کی‌روش است که تعیین می‌کند که چه بازیکنی باشد و من در این زمینه دخالت نمی‌کنم.
 

محرومیت برای بازیکنانی که کارت معافیت‌شان که مشکل دارد هم در نظر گرفته می شود؟!

کمیته اخلاق قوانینی دارد که ما تابع آن هستیم و اگر بازیکنی با جعل کارهایش را پیش ببرد باید با او برخورد شود و هر تصمیمی که بگیرند ما از آن حمایت می‌کنیم.

آقای بهروان  گفته بود بازیکنان مورد دار در کارت معافی می‌توانند به تیم‌های نظامی بروند...

به هر حال وظیفه سازمان لیگ حمایت از باشگاه‌هاست اما کمیته اخلاق رکن قضایی ماست و حکم آنها مورد حمایت است اما سازمان لیگ هم وظیفه دارد که از باشگاه‌ها حمایت کند.

 

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-24 20:39:22
نظر دهید

۱ نظر
4444
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۹
اقای کفاشیان سمت پدر زن جنابعالی ذز فدراسیون فوتبال چی است؟از سمت پدر زن محترمتان هم بگید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر