فهرست
ملوان 1-1 گسترش فولاد/ یک امتیازِ به دردنخور برای میزبان/ شعارها علبه محجوب شدت گرفت
ملوان 1-1 گسترش فولاد/ یک امتیازِ به دردنخور برای میزبان/ شعارها علبه محجوب شدت گرفت

ملوان 1-1 گسترش فولاد/ یک امتیازِ به دردنخور برای میزبان/ شعارها علبه محجوب شدت گرفت

آی اسپورت-

هفته دهم لیگ برتر

ورزشگاه پیشگاه هادیان مجموعه ورزشی تحتی انزلی

ملوان: سیدحسین حسینی، احمد آهی، عزت الله پورغاز، مرتضی فلاحتی، عزیز معبودی، مهیار زحمتکش، سعید یوسف زاده، رضا اعتمادی، مازیار زارع، سهیل رحمانی، سیدجلال رافخایی

سرمربی: نصرت ایراندوست

گسترش فولاد: رودریگو لوپز، امید نظامی پور، محمدامین درویشی ، مجید خمیسی، داداش وند، میثم نقی زاده، مگنو باتیستا داسیلوا، مرتضی اسدی، جابر انصاری، مهرداد بایرامی، علیرضا نقی زاده.

مهدی تارتار

 

دقایق کلیدی:

صفر- حساس حساس حساس. این بهترین واژه برای توصیف این مسابقه است. ایراندوست برای ادامه کارش، باید به همه 3 امتیاز چنگ بزند و تارتار برای مرزبندی دوباره با بحران و نوسان، می خواهد برنده باشد. برنده باشد و دیگر تا پای اشک ریختن پیش نرود.

مسابقه با یک دقیقه سکوت و مراسمی برای پاسداشت هفته دفاع مقدس آغاز می شود. سکوهای خالی ورزشگاه، بیشتر از آن چیزی هستند که پیش بینی می شد.

 

3- غفلت مدافعان گسترش، توپ را در شرایطی مناسب به سهیل رحمانی می رساند. ضربه او اما به رودریگو برخورد می کند تا یک کرنر، همه میراث ملوان از این موقعیت نسبتا جدی باشد.

 

5- محمدامین درویشی، با سرعتی در اندازه های گرت بیل از مدافعان ملوان رد می شود و به نزدیکی دروازه حسینی می رسد اما اصرار روی حرکات فردی سبب به هدر رفتن موقعیت می شود. تنها یک پاس از جانب او کافی ست تا بایرامی دروازه را باز کند اما این پاس هرگز صادر نمی شود تا عصبانی ترین بایرامیِ ممکن را تماشا کنیم!

 

11- تارتار همچنان روی داوری های دیدارهای تیمش حساس است. او این بار به صحنه رخ داده پشت محوطه جریمه ملوان به شدت اعتراض دارد. داور با یک تصمیم عجیب خطای مهاجم تیم او را گرفته است.

 

16-درویشی، بهترین و فعال ترین مهره مسابقه تا این لحظه بوده است. قیچی برگردان زیبای او، می توانست بهترین گل هفته باشد اگر به جای عبور از کنار دروازه، به تور می چسبید.

 

24- بر خلاف انتظار، مالکیت توپ کاملا در اختیار تیم مهمان قرار دارد. حرکت تکنیکی و شوت محکم جابر انصاری با واکنش خوب حسینی دور می شود اما زنگ خطر به شکلی جدی برای ملوان به صدا درآمده است.

 

31- بدون تردید، این عجیب ترین لحظه این فصل لیگ برتر است. شعار هواداران ملوان، مازیار زارع را به شدت عصبانی کرده و این بازیکن بازوبند را وسط زمین انداخته و قصد خروج از زمین را دارد. کادر فنی ملوان تلاش می کنند این بازیکن را در زمین نگه دارند. حالا بخشی از سکوها مشغول تشویق این بازیکن شده اند.

32- مازیار با دریافت یک کارت زرد در زمین باقی مانده است. او به صورت مداوم به سمت نیمکت تیمش نگاه می کند و فریاد می زند: تعویضم کنید! 

36- درویشی دست از سر دفاع ملوان برنمی دارد. او یک بار دیگر با عبور از دفاع، وضعیت تک به تک با گلر حریف را تجربه می کند اما توپ را به بدون او می کوبد.

39- شوت محکم بایرامی در گوشه دروازه با واکنش عالی حسینی دفع می شود.

44- ضربه ایستگاهی سهل رحمانی با اختلافی کم از بالای دروازه به بیرون می رود. اینکه چرا مازیار و رافخایی ضربه را نزده اند، می تواند سوال مهمی باشد. 


 

59- ملوان، به زندگی بازگشته است. این بازگشت کامل می شد اگر سهیل رحمانی روی توپ ارسالی به روی دروازه دقت بیشتری به خرج می داد و موقعیت عالی را از تیمش نمی گرفت. 

 

64- جابر انصاری یکی دیگر از شوت های راه دورش را امتحان می کند تا اولین موقعیت تیم مهمان در نیمه دوم شکل بگیرد. 

 

70- حملات همه جانبه ملوانی ها روی دروازه گسترش ادامه دارد. این بار مرتضی فلاحتی ست که شانس اش را دروم محوطه امتحان می کرد و تکل عالی داداش وند، تنها یک کرنر برای سفیدها به ارمغان می اورد. 

 

74- چیپ زیبای میلاد جهانی با اختلافی بسیار کم از بالای دروازه ملوان به بیرون می رود. 

78- ضربه سر خوب رافخایی، فاصله زیادی ندارد با تبدیل شدن به گل دوم ملوان اما توپ، توی دروازه نمی رود که نمی رود. 

82- وت زمینی و محکم جهانی، نفش هواداران ملوان را در سینه حبس می کند. باز هم اما خبری از گل نیست. 

87- »خدا ازت نگذره!». این جمله سرمربی گسترش خطاب به داور مسابقه است. تارتار اعتقاد دارد درویشی را توی محوطه جریمه ملوان زده اند. 

91- تیر دروازه. این آخرین مانع برای کسب پیروزی ملوانی هاست. ضربه سر خوب یوسفی به تیر افقی برخورد می کند و به درون دروازه نمی رود. 

 


شرح گل: 

29- قابل پیش بینی بود که گسترش بتواند به گل اول مسابقه برسد و قابل پیش بینی تر بود که زننده این گل، درویشی باشد. او سانتر عالی بایرامی را با یک ضربه سر خود به درون دروازه حسینی می فرستند. 

 

51- برای آنکه فصل جدیدی در درام این مسابقه خاص رقم بخورد، مازیار زارع با یک ضربه سر دیدنی بازی را به تساوی می کشاند. او با تلفیقی از خشم و شادی، به سکوهایی که بعد از دریافت گل الفاظی را برایش به کار برده اند نزدیک می شود و اشاراتی را با آن ها تقسیم می کند! 

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-25 17:58:39
نظر دهید

۱ نظر
ملوانی
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۱۸
با این وصف ملوان از بازی با استقلال چهار امتیاز می خواد تا نصرت ایراندوست سرمربی باقی بمونه . البته همه می دآنیم هیات مدیره آ اولتیماتوم اش هم مثل همه وعده های محجوب شوخیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر