فهرست
تراکتورسازی 1 - سپاهان 1 :برادران امتیازات را تقسیم کردند!
تراکتورسازی 1 - سپاهان 1 :برادران امتیازات را تقسیم کردند!

تراکتورسازی 1 - سپاهان 1 :برادران امتیازات را تقسیم کردند!

آی اسپورت- هفته دهم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
تراکتورسازی یک- سپاهان یک
ورزشگاه: یادگار امام(ره) تبریز

تماشاگر: ۵۰ هزار نفر
گل‌ها: شجاع خلیل زاده(۷۰- گل به خودی) برای تراکتورسازی- محمدرضا خلعتبری(۴۸) برای سپاهان
اخطارها: حبیب گردانی از تراکتورسازی


تراکتورسازی: حامد لک، میرهانی هاشمی، احمد آل نعمه، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، شاهین ثاقبی(۶۵- فرشاد احمدزاده)، حبیب گردانی، سامان نریمان جهان(۹۰- فرید کریمی)، محسن دلیر، ادینیو(۹۰- محمد ابراهیمی) و خالد شفیعی
سرمربی: رسول خطیبی


سپاهان: رحمان احمدی، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، وریا غفوری، احسان حاج صفی، شجاع خلیل زاده، حسین پاپی، محرم نویدکیا(۷۵- رسول نویدکیا)، لوسیانو پریرا، محمدرضا خلعتبری و مهدی شریفی(۸۳- جواهیر سوکای)
سرمربی: حسین فرکی


کادر داوری: حسین زرگر، مهدی عالیقدر، سیعد آلوردی و محمد ملکی
ناظر داوری: داوود رفعتی


شرح بازی: 
تراکتورسازی و سپاهان در حالی به مصاف هم می‌رفتند که با توجه به نزدیکی امتیازاتشان در رده‌های بالایی جدول از این بازی به یک بازی ۶ امتیازی یاد می‌شد. دو تیم که تا قبل از شروع بازی در کمال صلح قرار داشتند در ابتدای بازی نیز بی گدار به آب نزدند و در نیمه نخست بازی متعادلی ارائه دادند. البته با این وجود نیمه نخست یک موقعیت خطرناک داشت که آن هم ضربه مهاجم تراکتورسازی بود که به تیر افقی دروازه سپاهان برخورد کرد.
در آغاز نیمه دوم اما گل سپاهان کافی بود که بازی سرعت و جذابیت قابل انتظار خود را بگیرد. بعد از اینکه خلعتبری روی سماجت پریرا توانست سپاهان را پیش بیاندازد تراکتور که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت سراپا حمله شد و پس از خلق دو موقعیت خطرناک بالاخره در دقیقه ۷۰ روی یک کرنر و به صورت اتفاقی به گل تساوی رسید.
پس از این گل هر دو تیم میل به هجوم و به ثمر رساندن گل ۳ امتیازی داشتند که در این میان سپاهان برتری نسبی داشت و یک بار توسط لوسیانو پریرا صاحب موقعیت بسیار خطرناک شدند اما این لک بود که به خوبی توپ او را در آورد.
در اواخر بازی وقتی توپ بیشتر در نیمه زمین تراکتورسازی به جریان در می‌آمد خطیبی سعی داشت با دو تعویض سرعتی و به زمین آوردن فرید کریمی و ابراهیمی در ضد حملات به گل برتری برسد اما مدافعان سپاهان هوشیار بودند که ضد حمله نخوردند و در نهایت دیداری که نیمه دوم فوق العاده جذابی داشت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.


شرح گل: 
۱-۰(۴۸- سپاهان)- پس از اینکه توپ درون محوطه جریمه به پریرا رسید او هرطور که بود با قدرت بدنی خود دو مدافع تراکتور را پشت سر گذاشت و پس از اینکه توپ به صورت اتفاقی رو به روی خلعتبری افتاد او با لک تک به تک شد تا پس از پشت سر گذاشتن دروازه بان دروازه خالی را باز کند.
۱-۱(۷۰- تراکتورسازی)- ارسال کرنر خالد شفیعی به طور اتفاقی به زانوی خلیل زاده برخورد کرد و در قعر دروازه رحمان احمدی جای گرفت.


دقایق حساس:
دقیقه ۳۰- شوت بازیکن تراکتورسازی به تیر افقی دروازه رحمان احمدی برخورد کرد.
دقیقه ۵۳- توپ بلند به محوطه جریمه سپاهان با ضربه سر آل نعمه و سپس ادینیو رو به رو شد که احسان حاج صفی در نزدیکی خط دروازه توپ را دور کرد.
دقیقه ۶۳- ارسال تراکتوری‌ها از سمت راست در تیر دوم و پشت مدافعان سپاهان روی سر ادینیو نشست که با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۷۶- شلیک ایستگاهی لوسیانو پریرا از فاصله‌ای ۳۰ متری را فقط حامد لک می‌توانست با شیرجه فوق العاده دور کند.
دقیقه ۸۵- ادینیو در یک ضد حمله فقط یک مدافع سپاهان را در کنار خود می‌دید اما پس از اینکه زاویه‌اش را تنگ کرد ضربه‌اش با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.


اتفاق ویژه: 
در این روزها که لیگ برتر با کیفیت پایینش تماشاگران را پس می‌زند حضور حدود ۵۰ هزار هوادار در داربی قطب شکنان فوتبال ایران اتفاق مثبتی بود که کمک زیادی هم به جذابیت بازی کرد.

بهترین بازیکن:
در سپاهان شجاع خلیل زاده علی رغم گل به خودی‌اش عملکرد خوبی در طول بازی داشت همچنین خلعتبری و ادینیو نیز بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند.

  ۶  
آی اسپورت
2014-09-26 20:06:15
نظر دهید

۶ نظر
SA
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۴۱
چیه تیم عزیزت باخت پست جدید نذاشتی آی اسپورت لجن؟چرا کل جدول رو آپدیت کردی فقط بازی دیروز پرسپولیسو محسوب نکردی؟چون برد دیروزش خیلی سوزوندتت؟بخش فارسی گل بست نبود اینجام باید رسوابشی؟تاکی نوکری قلعه مرغی رو میخوای بکنی؟
tiraxtor
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۴۶
اختلاف با تیم دوم جدول 3 امتیاز شد یاشاسین تیراختور
محسن
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۲۴
جدا از بازی گزارش زیبای این بازی توسط گزراشگر قدیمی تبریز بسیار زیبا و دلچسب بود و بزرگترین سورپرایز این بازی بود .
محسن
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۲۴
جدا از بازی گزارش زیبای این بازی توسط گزراشگر قدیمی تبریز بسیار زیبا و دلچسب بود و بزرگترین سورپرایز این بازی بود .
-
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۵
جالب اینجاست استقلال سه هفته س میبازه اما درجدول ازجاش تکان نمیخوره
تراختوری
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳، ۰۸:۲۱
گل سپاهان آفسایت بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر