فهرست

مسوت اوزیل: با پای راست وارد زمین می‌شوم

آی اسپورت- اوزیل وسواس خاصی روی آماده شدن پیش از بازی دارد؛ او همیشه اول کفش راستش را می‌پوشد و بندهای کفش‌هایش را پشت‌سرهم گره‌ی ساده می‌زند تا بر نحوه‌ی بازی‌اش تاثیر مثبت بگذارد.

«خیلی‌ها بند کفششان را به همان صورت معمول [گره‌ی پاپیونی] گره می‌زنند. اما من فقط گره‌های ساده می‌زنم. با آن گره‌ها راحت‌تر ام. اگر جور دیگری گره بزنید و بخواهید توپ را استوپ کنید، عمدتاً با داخل پا، ممکن است توپ سر بخورد و نتوانید آن را به‌خوبی کنترل کنید. به همین دلیل است که من از زمانی که فوتبال را شروع کردم، بندهایم را این‌طوری گره می‌زدم. به این دلیل که مذهبی هستم، همیشه اول با پای راست به درون زمین قدم می‌گذارم، و همیشه اول کفش پای راستم را می‌پوشم. بعضی‌وقت‌ها یادم می‌رود و اول کفش چپ را می‌پوشم. در این صورت دوباره کفش‌هایم را درمی‌آورم و اول کفش راست را می‌پوشم.»

اوزیل که پس از شروع کندش در آغاز این فصل، با یک گل و یک پاس گل در بازی با استون‌ویلا به شرایط خوبش برگشته است، می‌گوید که از بازی‌های بزرگ بیشتر لذت می‌برد. او در آستانه‌ی داربی شمال لندن می‌گوید: «عصبی نیستم، بلکه چشم‌انتظار این بازی‌ها هستم، زیرا در این بازی‌ها ست که می‌توانم خودم را اثبات کنم.»

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-26 20:19:13
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۳۲
اونوقت میگن مسلمونا خرافاتی نیستن!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر