فهرست

رازهای اقدامات فرگوسن در روزهای بازی‌های من‌یونایتد از زبان اسکولز

آی اسپورت- هافبک کهنه‌کار اولدترافورد همه‌ی 499 حضورش در یونایتد را تحت هدایت فرگوسن گذرانده و قدرت کلمات او را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسد. او حالا روالی را که فرگوسن برای انگیزش و تحریک بازیکنانش پیش از دیدارهای رسمی انجام می‌داد توصیف می‌کند.

«روزهایی که در اولدترافورد بازی داشتیم، حدود 12:30 به آن‌جا می‌رسیدیم. بعد تا 1:30 فرگوسن بازیکنان را تک‌به‌تک در دفترش می‌دید. گاهی برای این بود که به آن‌ها بگوید آن روز بازی نخواهند کرد. گاهی هم برای این بود که به آن‌ها بگوید نقش خاصی برای آن‌ها در ذهن دارد. بعدش یک جلسه‌ی تیمی برگزار می‌شد که یک تحلیل ویدیویی ده‌دقیقه‌ای از تیم حریف و یک سخنرانی از سر الکس را در بر می‌گرفت. او این توانایی را داشت که حتی بازی‌های ساده، دورهای اول جام حذفی، بازی‌های لیگ در برابر تیم‌های پایین جدول را برای ما مثل فینال جام جهانی بکند. او به درون سر آدم می‌رفت، آدم را وادار به حرکت می‌کرد.»

با این حال، همیشه صحبت‌های انگیزه‌بخش و بحث از اعتماد و تاکتیک‌ها نبود؛ اسکولز می‌گوید گاهی هم پیش می‌آمد که سر الکس یک جمله را با داد می‌گفت و آن‌جا را ترک می‌کرد. «دفعات کمی هم بودند، غالباً نه در بازی‌های بزرگ، که ما منتظر او می‌ماندیم و او می‌آمد و عصبانی به نظر می‌رسید. «فقط برید اون‌جا و این تیم رو شکست بدید»، با فریاد می‌گفت و می‌رفت بیرون. یک جمله می‌گفت و بعد می‌رفت.»

     
آی اسپورت
2014-09-26 20:57:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر