فهرست
ذوب آهن 2 - استقلال 1: سومین باخت پیاپی قلعه نویی/ بحران در نزدیکی اردوی استقلال
ذوب آهن 2 - استقلال 1: سومین باخت پیاپی قلعه نویی/ بحران در نزدیکی اردوی استقلال

ذوب آهن 2 - استقلال 1: سومین باخت پیاپی قلعه نویی/ بحران در نزدیکی اردوی استقلال

آی اسپورت-

هفته دهم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس

ذوب آهن ۲- استقلال یک 
ورزشگاه: فولادشهر
تماشاگر: هفت هزار نفر
گل‌ها: مهدی رجب زاده دقیقه۸ ،مسعود حسن زاده دقیقه ۷۴ برای ذوب آهن، هاشم بیک زاده دقیقه۵۰ برای استقلال
اخطارها: اکبر ایمانی، اسماعیل فرهادی، پویا سیف پناهی، قاسم دهنوی از ذوب آهن، امیرحسین صادقی و مهدی کریمیان از استقلال
اخراج: مهدی رجب زاده دقیقه۸۰(کارت زرد دوم)


ذوب آهن: محمد رشید مظاهری، کارلوس سانتوس، هادی محمدی، علی حمام، مهرداد قنبری(۹۰-مرتضی تبریزی)، پویا سیف پناهی، اکبر ایمانی، قاسم دهنوی، مهدی رجب زاده، اسماعیل فرهادی(۷۰-محسن مسلمان)، مسعود حسن زاده(۸۵-مصطفی شجاعی)

سرمربی: یحیی گل محمدی


استقلال: محسن فروزان، امیر حسین صادقی، هاشم بیک زاده، میلاد فخرالدینی، پژمان نوری(۷۹-آرش برهانی، امید ابراهیمی، آندرانیک تیموریان، مهدی کریمیان(۴۶-کرار جاسم)، محمد قاضی، سجاد شهباززاده، علیرضا رمضانی(۶۰-خسرو حیدری)


سرمربی: امیر قلعه نویی
کادر داوری: یداله جهانبازی-حسن کامرانی فر-رحیم شاهین-بابک وسیله بر 
ناظر داوری: سعید بطحائی


شرح بازی:
ذوب آهن بعد از باخت هفته گذشته در مقابل گسترش در غیاب قاسم حدادی فر میزبان استقلال بود تا شاید با گرفتن سه امتیاز از تیم امیر قلعه نویی سومین باخت را به استقلال تحمیل کند و شرایط خودش در جدول رده بندی بهبود بخشد اما از طرف دیگر امیر قلعه نویی و تیمش بعد از دو باخت متوالی به فولادشهر آمده بودند تا با گرفتن امتیاز در این بازی از بحران خارج شوند. گل محمدی با آنالیز بازی های استقلال تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود و محمد رشید مظاهری بعد از ۹ هفته به ترکیب اصلی ذوب آهن برگشته بود و پویا سیف پناهی هم در سمت چپ خط دفاعی قرار گرفته بود تا مهرداد قنبری به جناح راست منتقل شود. بازی با برتری ذوب آهن آغاز شد و شاگردان گل محمدی با فشاری همه جانبه بر روی دروازه استقلال نشان دادند که برای پیروزی در این مسابقه مصمم هستند. حملات ذوب آهن در این دقایق خیلی زود نتیجه داد و مهدی رجب زاده با یک ضربه ایستگاهی زیبا دروازه استقلال را باز کرد تا ذوب آهن به پیروزی در این مسابقه امیدوار شود. نکته مثبت کار ذوب آهن این بود که حتی بعد از گل هم عقب ننشستند و همچنان با حضور در یک سوم دفاعی استقلال به فکر افزایش تعداد گل های زده بودند. حضور نفرات فیزیکی در میانه میدان و فشار بالای بازی باعث شد تا جهانبازی داور مسابقه پنج مرتبه در نیمه اول از کارت های زردش برای جریمه بازیکنان حریف استفاده کند ولی در نهایت ذوب آهن این نیمه را با برتری به رختکن رفت.
با آغاز نیمه دوم امیر قلعه نویی خیلی زود دست به انجام تعویض در ترکیب تیمش زد و با فرستادن کرار به زمین سعی در جبران گل خورده داشت که همین بازیکن در دقایق ابتدایی نیمه دوم با ارسال یک سانتر دقیق فرصت را برای گلزنی بیک زاده فراهم کرد تا دو تیم در عدد یک به تساوی برسند. ذوب آهنی ها بعد از دریافت گل برای رسیدن به سه امتیاز باز هم به سمت دروازه استقلال هجوم آوردند و گل محمدی هم مسلمان را به زمین فرستاد تا بر روی خلاقیت این بازیکن فرصت گلزنی برای تیمش ایجاد شود که همینطور هم شد و پاس مسلمان و حرکت زیبای حسن زاده باعث به ثمر رسیدن گل دوم شد تا ذوب آهن مزد برتری‌اش در این دقایق را بگیرد. بعد از گل ذوب آهن دست به انجام یک بازی دفاعی زد تا با حفظ این نتیجه در یک ربع پایانی یک برد شیرین را بدست آورد. در ۱۰ دقیقه پایانی اخراج مهدی رجب زاده کار را برای ذوب آهن سخت کرد تا استقلالی ها فشار خودشان را بر روی دروازه این تیم بیشتر کنند و شاگردان گل محمدی هم با استفاده از ضد حملات چشم به گلزنی داشتند. بازی منطقی خط دفاعی ذوب آهن در این دقایق فرصتی به استقلال نداد تا گل محمدی دومین برد خودش در لیگ چهاردهم را جشن بگیرد.


شرح گل‌ها:
(۱-۰ذوب آهن)دقیقه۸: خطای صادقی بر روی حسن زاده یک ضربه ایستگاهی نصیب ذوب آهن کرد که مهدی رجب زاده با یک ضربه دقیق از فاصله ۲۰ متری به زیبایی دروازه فروزان را باز کرد.
(۱-۱مساوی)دقیقه۵۰: سانتر کرار از جناح چپ به داخل محوطه شش قدم باعث شد تا هاشم بیک زاده با پشت سر از روی خط شش قدم دروازه ذوب آهن را باز کند.
(۲-۱ ذوب آهن)دقیقه ۷۴: پاس دقیقه محسن مسلمان نصیب حسن زاده شد تا مهاجم ذوب آهن با حرکتی تکنیکی به داخل محوطه جریمه و یک ضربه پغل پای دقیق دروازه استقلال را برای بار دوم باز کند.دقایق حساس:
دقیقه ۱۵- ضربه فنی و زیبای مهرداد قنبری به زاویه مخالف دروازه استقلال با واکنش زیبای فروزان راهی کرنر شد.
دقیقه ۲۰-فرار حسن زاده به داخل محوطه جریمه استقلال و ضربه این بازیکن به بالای دروازه زده شد.
دقیقه۲۸-سانتر دهنوی از راست و ضربه سیف پناهی از داخل محوطه جریمه به کنار دروازه استقلال رفت.
دقیقه۳۸- پاس امید ابراهیمی در داخل محوطه جریمه به شهباززاده رسید ولی مهاجم استقلال با پای چپ توپ را به بیرون زد.
دقیقه ۴۲-شوت دهنوی از پشت محوطه جریمه را محسن فروزان در دو مرحله کنترل کرد.
دقیقه ۴۷-شوت آندرانیک تیموریان با واکنش مظاهری دفع شد.
دقیقه۶۴-حرکت تکنیکی جاسم کرار توپ را در داخل محوطه جریمه به شهباززاده رساند ولی مظاهری به کمک مدافعان ذوب آهن این توپ را برگشت داد.
دقیقه۸۳-سانتر برهانی از جناح راست بر روی تیر افقی دروازه ذوب آهن فرود آمد و به بیرون رفت.
دقیقه ۸۴- بر روی یک ضد حمله مسعود حسن زاده در موقعیتی خوب قرار گرفت ولی پاس نهایی را برای مسلمان ارسال نکرد و با ضربه ای محکم توپ را به سمت دروازه استقلال فرستاد که فروزان توپ را برگشت داد.
دقیقه۸۹-شوت شهباززاده از پشت محوطه جریمه در اختیار مظاهری قرار گرفت.
دقیقه ۹۲-شوت کرار با واکنش زیبای مظاهری راهی کرنر شد.
دقیقه۹۳-روی یک ضد حمله پای شجاعی به دهنوی رسید ولی ضربه این بازیکن در یک موقعیت تک به تک به بیرون رفت.


اتفاق ویژه:
استقلال سومین شکست متوالی خودش در لیگ چهاردهم را پذیرفت تا یحیی گل محمدی علاوه بر حفظ رکورد بی شکستی خود در مقابل استقلال بتواند تیمش را به یک برد شیرین برساند.


بهترین بازیکن:
به مانند بازی قبلی باز هم مسعود حسن زاده بهترین بازیکن ذوب آهن بود و با زدن یک گل زیبا نقشی مهم در پیروزی تیمش داشت ولی از بازی خوب ایمانی و دهنوی هم نباید گذشت.

  ۷  
آی اسپورت
2014-09-26 21:04:36
نظر دهید
۷ نظر
-
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۵
فعلا سوبه شده تو باخت . انشالله به چوبله هم می کشه

کیسه سوخته!!!
aria
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۸
بحران تازه در نزدیکی اردوی استقلال ؟ خدا میدونه پرسپولیس 2 تا باخت پشت هم بیاره چه قیامتی درست می کنید . آدم واقعا می مونه چی میگید . واقعا جالبه و مشخص !!!! بالاخره خوب تیمیه تیم مطبوعاتی قوی ( انتقاد پذیر باش بچاپ )
SA
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۸
چیه تیم عزیزت باخت پست جدید نذاشتی آی اسپورت لجن؟چرا کل جدول رو آپدیت کردی فقط بازی دیروز پرسپولیسو محسوب نکردی؟چون برد دیروزش خیلی سوزوندتت؟بخش فارسی گل بست نبود اینجام باید رسوابشی؟تاکی نوکری قلعه مرغی رو میخوای بکنی؟
-
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۹
هفته ی 14 ام اسدقلال رو در تبریز 10تایی میکنیم سه تا ادینیو سه تا محسن روبن سه تا سامان یکی هم گل به خودی جاسم شررار ههههههههههه
zany
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۱۲
نزدیک کم نیست احتمالا؟
اگه پرسپولیس بود نوشته بودین پرسپولیس در دره بحران......
یه کم اعتدال به جایی برنمیخوره ها؟
-
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۴۶
بابا به امیر مافیا چرا پول نمیرسونید بتونه بازیکنایه حریف رو بخره؟؟!!!
من به عنوان یک هوادار متعصب استقلال از اینکه تیمم امروز استقلال گونه رید واقعا خوشحالم، خخخخ
تاجی
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳، ۰۰:۵۰
قله گهی باید بره، ریده به تیم
فقط علی منصور
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر