فهرست
پیش بازی شالکه-دورتموند: تیم کلوپ باز هم امتیاز می دهد؟
پیش بازی شالکه-دورتموند: تیم کلوپ باز هم امتیاز می دهد؟

پیش بازی شالکه-دورتموند: تیم کلوپ باز هم امتیاز می دهد؟

 آی اسپورت- از هفته ششم رقابت های بوندسلیگا، شالکه امروز در استادیوم خانگی اش یعنی ولتینزآره نا از دورتموند پذیرایی می کند. هر دو تیم شروع خوبی در فصل 2014-15 نداشته اند. شاگردان یورگن کلوپ که از از 5 بازی گذشته تنها 7 امتیاز کسب کرده اند و در رده هشتم جدول قرار گرفته اند. شالکه هم که سومین سال است ینس کلر را روی نیمکت خود می بیند، از همین تعداد بازی فقط 5 امتیاز بدست آورده و در جدول سیزدهم است.

شالکه اما هفته گذشته را با یک پیروزی پرگل به انجام رساند. آنها موفق شدند در خانه وردربرمن، حریف را با نتیجه 3-0 شکست دهند تا برای دیدار امروز پرروحیه باشند. اما دورتموند که پس از نمایش خوب برابر آرسنال در چمپیونزلیگ، نتوانست روند خوبش را ادامه دهد. آنها دو هفته قبل در کوفیس آره نا با نتیجه 2-0 از ماینتس شکست خوردند و هفته قبل هم در خانه با نتیجه 2-2 مقابل اشتوتگارت متوقف شدند. تیمی که به نظر می رسد مشکلات دفاعی زیادی دارد. یورگن کلوپ پس از دیدار هفته قبل  در این مورد گفته بود:\" ما باز هم دو اشتباه جدی در خط دفاع داشتیم و بعد با دو گل از حریف عقب افتادیم.کاری که از دست ما بر می آید این است که این اشتباهات را تمام کنیم. ما می دانیم که همیشه می توانیم گل بزنیم ولی گل هایی هم که می خوریم واقعا مضحک هستند.\"

این فصل بدترین شروع دورتموند در بوندسلیگا در 4 سال اخیر بوده.آنها علاوه بر کسب 7 امتیاز از 5 بازی، 9 گل هم تا به اینجای کار دریافت کرده اند که آمار خوبی برای خط دفاعی زنبورها به شمار نمی آید.

دورتموند در سه بازی اخیرش در ولتینز آره نا تنها یک بار برنده بازی بوده و دو بار دیگر را مغلوب شالکه شد. هرچند پیروزی امشب دورتموند برای کلوپ خیلی اهمیت دارد و می تواند آنها را در جدول یک تکان اساسی بدهد.

آنها اما بازهم با بحران لشگری از مصدومان رو به رو هستند. یورگن کلوپ برای بازی امروز، نوری شاهین(مصدومیت از ناحیه زانو)، هنریک میخیتارین، مارکو رویس( از ناحیه مچ پا)، سبستین کل(کشاله ران)، الیور کیرچ(ران)، یاکوب بلاژیکوفسکی و جی دونگ وون را در اختیار ندارد.

از آن سو ینس کلر هم غایبانی برای دیدار امروز دارد.جفرسون فارفان، لئون گورتزکا، سعید کولاسیناچ و کاپیتان این تیم یعنی بندیکت هوودس به دلیل مصدومیت نمی توانند در بازی امروز برای تیمشان به میدان بروند. ضمن این که ستاره این تیم یعنی ژولیان دراکسلر نیز به دلیل محرومیت، غایب بزرگ دیدار امروز خواهد بود.

     
آی اسپورت
2014-09-27 13:01:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر