فهرست
گزارش روز: جیمی جامپ واقعی کیست؟
گزارش روز: جیمی جامپ واقعی کیست؟

گزارش روز: جیمی جامپ واقعی کیست؟

آی اسپورت-  در دقیقه ۳۶ دیدار روز گذشته ذوب آهن و استقلال، یک تماشاچی با لباس فوتبال و شورت ورزشی صورتی از لابه لای ماموران گریخت و در میانه میدان پیراهن نوشت خود را به نمایش گذاشت. روی پیراهن او نوشته شده بود: \" گناه من چیست که در این فوتبال جایی ندارم.\"

این تماشاگرنما بدون حضور خشن ماموران و تنها با همراهی یکی از افراد تامین کننده نظم زمین کاملاً صلح طلبانه بیرون رفت، در حالی که لحظاتی قبلش سرعت خیره کننده خود را به نمایش گذاشته بود. در بین افرادی که بازی های فوتبال را با ورودهای ناگهانی به هم می‌‌زنند این یکی از جالب ترین‌ها و البته متمدن‌ترین‌ها بود!

ابرقویی نژاد رئیس هیات فوتبال استان اصفهان بعد از این بازی در جمع خبرنگاران گفت: این فرد بارها به هیات فوتبال اصفهان مراجعه کرده و به عنوان توپ جمع کن با وی قرارداد بسته شده بود. این عشق فوتبال اصفهانی با پیراهن نوشتی اعلام کرد که باید در یکی از دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن بازی کند.

اما جیمی جامپ واقعی کیست؟ یک خراب‌کار جلب‌توجه‌کننده متولد شده در ۱۴ مارس ۱۹۷۶ در شهر سبادل منطقه کاتالونیای اسپانیا است که به نام مستعار جیمی جامپ مشهور شده است. شهرت اصلی جیمی به دلیل خراب‌کاری‌های جلب‌توجه‌کننده او است که با پرش های ناگهانی و حضور سر زده و پیش بینی نشده در مکان‌های عمومی مانند مسابقات بزرگ ورزشی و کنسرت‌های معروف موسیقی همراه بوده است. خودش عملیات پریدن داخل زمین مسابقه را \"پرش\" یا \"جامپ\" نامگذاری کرده است.

در ۴ ژوئیه ۲۰۰۴ در خلال بازی فینال مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴ بین یونان و پرتغال او به درون زمین مسابقه دوید و یک پرچم بارسلونا را به سمت لوئیز فیگو کاپیتان پرتغال پرتاب کرد. فیگو قبلاً در سال ۲۰۰۰ از باشگاه بارسلونا به رقیب قدیمی آن رئال مادرید نقل مکان کرده و باعث خشم طرفداران کاتالونیایی شده بود.

جیمی جامپ در مراسم اهدای جام بازی‌های فینال فیفا ۲۰۱۰ به درون زمین پرید سعی کرد تا یک کلاه قرمز را در مقابل هزاران نفر روی جام بگذارد. اما پیش از اینکه موفق شود، مسئولین امنیتی فیفا او را بازداشت و از میدان بازی خارج کردند. او بعدها مجبور به پرداخت جریمه معادل ۲۹۰ دلار شد.

جیمی در یک ویدئو در سال ۲۰۱۰ به زبان انگلیسی از طرفدارانش خواست تا برای پرداخت جریمه های مختلفی که بخاطر اعمالش از سوی مراکز مختلف شده و بیش از ۱۰۰۰۰۰ یورو میزان آن است به او کمک مالی کنند.

حالا نمونه ایرانی جیمی جامپ با ورود به زمین بازی دیدار ذوب آهن و استقلال و نمایش پیراهنی که روی آن نوشته بود: «گناه من چیست که در این فوتبال جایی ندارم» گویا به دنبال این بوده تا در این فوتبال به شغلی بهتر از توپ جمع کنی برسد.

حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص این اتفاق گفته است: موضوع در کمیته انضباطی بررسی می‌شود و جریمه تخلف مربوط به هر تیمی که باشد در نظر گرفته خواهد شد.

۱ ۱  
آی اسپورت
2014-09-27 14:23:05
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳، ۰۰:۱۷
اون بنده خدا منظورش پارتی بازی ها و پول پرستی های فوتبال ایران بود وگرنه کی جیمی جامپ می شناسه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر