فهرست
لیورپول 1-1 اورتون؛ جاگیلکا قرمزها را ناکام گذاشت
لیورپول 1-1 اورتون؛ جاگیلکا قرمزها را ناکام گذاشت

لیورپول 1-1 اورتون؛ جاگیلکا قرمزها را ناکام گذاشت

آی اسپورت- دویست و بیست و سومین داربی منطقه‌ی مرسی‌ساید، تیم پیروزی نداشت و اورتون نیز پانزدهمین سال بدون پیروزی را در ورزشگاه آنفیلد پشت سر گذاشت. لیورپول که باز هم بدون دنیل استوریج مصدوم به میدان می‌رفت، تیم برتر این دیدار بود. اما عدم موفقیت مهاجمان این تیم در امر گلزنی، که بخشی از آن به لطف واکنش‌های استثنایی تیم هاوارد بود، سبب شد تا قرمزها سومین بازی متوالی بدون برد خود را در رقابت‌های لیگ برتر پشت سر بگذارند. در آن سوی میدان نیز تونی هیبرت پس از 666 روز غیبت به دلیل مصدومیت برای اولین بار در پیراهن اورتون ظاهر می‌شد و حضور کوین میرالاس و استیون نایسمیث در خط حمله به قمیت نیمکت‌نشینی ساموئل اتوئو تمام شده بود.

در روزی که بالوتلی باز هم موفق به گلزنی نشد، یک خطا از بینز در دقیقه‌ی 64 روی او در فاصله‌ی 25 متری خط دروازه فرصت را در اختیار کاپیتان استیوی جرارد ناجی همیشگی لیورپولی‌ها قرار داد تا هنر خود را روی یک ضربه‌ی آزاد به نمایش بگذارد. ضربه‌ی قوس‌دار جرارد با عبور از روی دیواره‌ی دفاعی به گوشه‌ی دروازه‌ی تیم هاوارد رفت و تماس دست چپ او با توپ هم برای جلوگیری از گل شدن آن کافی نبود. چیزی نمانده بود قرمزها با یک برد شیرین برابر رقیب همشهری، به روند نامطلوب خود در آغاز فصل جاری رقابت‌ها پایان بدهند، اما ضربه‌ی تماشایی فیل جاگیلکا در ثانیه‌های تلف‌شده‌ی بازی سکوت را بر ورزشگاه آنفیلد حاکم کرد. مک‌گیدی توپ را روی دروازه‌ی لیورپول ارسال کرد و دفع ناقص مدافعان این تیم سبب شد توپ در فاصله‌ی 30 متری دروازه در مقابل فیل جاگیلکا، دفع‌وسط پیش‌تاخته‌ی اورتون بیافتد و او با یک ضربه‌ی سرضرب توپ را به گوشه‌ی بالایی دروازه و دور از دستان مینیوله دروازه‌بان لیورپول به تور بچسباند.ترکیب دو تیم:


لیورپول (1-3-2-4): مینیوله؛ مانکیو، لاورن، اشکرتل، موره‌نو؛ جرارد، هندرسون؛ مارکوویچ، استرلینگ، لالانا؛ بالوتلی.

ذخیره‌ها: جونز، انریکه، توره، لوکاس، سوسو، کوتینیو، لمبرت.


اورتون (3-3-4): هاوارد؛ هیبرت، جاگیلکا، استونز، بینز؛ مک‌کارتی، بشیچ، بری؛ نایسمیث، لوکاکو، میرالاس.

ذخیره‌ها: جوئل، آلکاراز، براونینگ، عثمان، گیبسون، مک‌گیدی، اتوئو.


گل‌ها:

دقیقه 65: کاپیتان استیو جرارد بالاخره روی یک شوت قوس‌دار موفق شد تیم هاوارد را تسلیم کند و نخستین گل تیمش در این دیدار را به ثمر برساند.

دقیقه‌ی 1 + 90: جاگیلکا مانع کسب سه امتیاز برای لیورپولی‌های میزبان شد. ارسال مک‌گیدی با ضربه‌ی سر مدافعان برگشت داده شد، اما در مقابل پای این مدافع افتاد و او با یک ضربه‌ی سرضرب کلاس جهانی توپ را به گوشه‌ی بالای دروازه فرستاد و مینیوله را ناکام گذاشت.


     
آی اسپورت
2014-09-27 22:28:11
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر