فهرست
شالکه 2-1 دورتموند؛ شکست دورتموند در شهرآورد
شالکه 2-1 دورتموند؛ شکست دورتموند در شهرآورد

شالکه 2-1 دورتموند؛ شکست دورتموند در شهرآورد

آی اسپورت- گل‌های ماتیپ و چوپوموتینگ در نیمه‌ی اول، سومین شکست فصل را در ششمین هفته‌ی رقابت‌ها به مردان یورگن کلوپ تحمیل کردند. هرچند دریافت دو گل زودهنگام باید کلوپ را به بررسی بیشتری روی عملکرد دفاعی تیمش وادار کند، اما واکنش بازیکنانش به این شروع نامناسب یک نکته‌ی امیدبخش برای او خواهد بود. متس هوملز پس از بهبودی از مشکلات عضلانی نخستین بازی فصلش را برای دورتموند انجام داد، اما شینجی کاگاوا بازی را از روی نیمکت آغاز کرد.

ماتیپ که به مرکز خط دفاعی شالکه بازگشته بود، روی ضربه‌ی کرنر ارسالی دنیس آوگو به لبه‌ی محوطه‌ی شش قدم با یک ضربه‌ی سر قدرتمند دروازه‌ی دورتموند را باز کرد. یک ضربه‌ی سر دیگر از ماتیپ باز هم روی ارسال آوگو به سمت دروازه‌ی وایدنفلر شلیک شد، اما این دروازه‌بان توپ را با کف دست دور کرد، با این حال اشتباه آدریان راموس روی دفع توپ، موقعیت ساده‌ای را در اختیار چوپوموتینگ قرار داد و او از فاصله‌ی 10 متری دروازه را باز کرد. راموس که در پس جبران اشتباه بود، روی یک حرکت عالی از جناح راست یک پاس عرضی زمینی را به درون محوطه ارسال کرد، اما این توپ چند متر پشت سر ایموبیله ـ مهاجم نوک دورتموند ـ ارسال شده بود و او نتوانست کاری از پیش ببرد، با این حال توپ نصیب اوبامیانگ شد که در حال پیشروی بود و او در ورود به محوطه‌ی جریمه با یک ضربه‌ی محکم فارمان دروازه‌بان شالکه را مغلوب کرد.

تلاش دو تیم در ادامه‌ی بازی ثمری در بر نداشت و همان نتیجه‌ی دقیقه‌ی 26 تا پایان بازی دوام آورد. بدین ترتیب، شالکه که دو امتیاز از رقیب خود کمتر داشت، حالا با یک امتیاز بیشتر در رتبه‌ی هفتم جدول قرار گرفت و دورتموند در مکان نهم باقی ماند.ترکیب دو تیم:

شالکه (1-3-2-4): فارمان؛ اوچیدا، نویشتاتر، ماتیپ، آوگو؛ هوگر، بوآتنگ؛ مایر، چوپوموتینگ، سام؛ هونتلار.

ذخیره‌ها: کلمنس، اوباسی، فوشس، آیهان، بارنتا، وتکلو، سوبوتکا.

 

دورتموند (1-3-2-4): وایدنفلر؛ پیژک، سوبوتیچ، هوملز، دورم؛ بندر، گینتر؛ اوبامیانگ، راموس، گروسکرویتس؛ ایموبیله.

ذخیره‌ها: کاگاوا، یوجیچ، لانگراک، سوکراتیس، اشملزر، ماروکا، جیائو.

 

گل‌ها:

دقیقه‌ی 10: روی ضربه‌ی کرنر ارسالی دنیس آوگو به تیر دو، جوئل ماتیپ موفق شد شالکه را به یک برتری زودهنگام برساند.

دقیقه‌ی 23: وایدنفلر ضربه‌ی سر ماتیپ را با یک واکنش عالی برگشت داد، اما توپ در مقابل مهاجم کامرونی شالکه ماکسیم چوپو موتینگ افتاد و او به راحتی دروازه را باز کرد.

دقیقه‌ی 26: اوبامیانگ اختلاف را به یک گل بازگرداند. راموس حرکتی عالی از سمت راست انجام داد و پاس عرضی او که از پشت ایموبیله عبور کرد، در سوی دیگر نصیب مهاجم گابنی دورتموند شد تا او گل اول تیمش را به ثمر برساند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-27 22:31:13
نظر دهید

۱ نظر
HERESH MAHABAD
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳، ۱۲:۲۷
... تو صدا و سیمای ایران . شما خودتون کلمه مناسب رو بزارین . .... تو بازی های آسیایی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر