فهرست
مدیر شبکه سه: با زبان تهدید صحبت نکنید/ مشکل از کفاشیان است/ نمی‌توان همه پول صداوسیما را به فوتبال داد
مدیر شبکه سه: با زبان تهدید صحبت نکنید/ مشکل از کفاشیان است/ نمی‌توان همه پول صداوسیما را به فوتبال داد

مدیر شبکه سه: با زبان تهدید صحبت نکنید/ مشکل از کفاشیان است/ نمی‌توان همه پول صداوسیما را به فوتبال داد

آی اسپورت- مدیر شبکه سه سیما درخصوص اظهارات رییس فدراسیون فوتبال مبنی بر از جلوگیری از پخش مسابقات لیگ برتر اظهار کرد: فوتبال ورزشی است که مردم به تماشای آن علاقه‌مند هستند و ما اجازه نداریم که با زبان تهدید صحبت کنیم؛ به جهت اینکه برازنده مردم نیست.

مجید زین‌العابدین، مدیر شبکه سه و رییس شورای سیاست‌گذاری ورزش سیما در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر وضعیت پخش بازی‌های لیگ برتر از تلویزیون و همچنین اظهارات اخیر علی کفاشیان(رییس فدراسیون فوتبال) درخصوص جلوگیری از پخش این بازی‌ها از تلویزیون، گفت: موضوع حق پخش مسابقات لیگ برتر فوتبال، در حوزه‌ی معاونت اداری و مالی سازمان صداوسیما صورت می‌گیرد؛ برخلاف بحث خرید رایت بازی‌های آسیایی. اما به طور اجمالی یک استانداردهایی برای پخش مسابقات ورزشی وجود دارد. ما دائما مسابقات مختلف را خریداری و پخش می‌کنیم، در نتیجه نباید حق پخش این بازی‌ها متفاوت با آنچه مرسوم است، باشد.

مدیر شبکه سه سیما با تاکید بر اینکه تلویزیون بنای پخش مسابقات لیگ برتر را دارد، عنوان کرد: حق پخش این بازی‌ها باید مبتنی بر واقعیت‌های موجود،‌ مهرگذاری و پرداخت شود.

وی افزود: عدد پیشنهادی سازمان صداوسیما درخصوص خرید حق پخش بازی‌های لیگ برتر، در سقف عددی است که می‌شود برای حق پخش پیش‌بینی کرد.

رییس شورای سیاست‌گذاری ورزش سیما همچنین با اشاره به اینکه در بسیاری از حوزه‌های ورزشی دیگر،‌ صداوسیما ‌سرمایه‌گذاری کرده و حق پخش را خریداری می‌کند،‌ گفت: ما در حال حاضر پخش بسیاری از مسابقات را دلاری خریداری و پخش کرده‌ایم. در این حوزه سازمان چه درآمدی داشته است؟

مدیر شبکه سه سیما همچنین با بیان اینکه صدا و سیما پخش مسابقات ورزشی را به صورت پیکج کامل برای کل ورزش کشور می‌بیند‌، گفت: رسانه ملی برای خرید خیلی از مسابقات سرمایه‌گذاری کرده است و نگاه صدا و سیما نگاه جامعی برای همه ورزش کشور است. درنتیجه ما مکلف هستیم سرمایه‌های صدا و سیما را برای همه ورزش کشور به کار بگیریم.

زین‌العابدین گفت: اگر صدا و سیما همه هزینه‌ها را برای پخش فوتبال سرمایه‌گذاری کند، به سایر ورزش‌ها نمی‌رسد. اعتباراتی در صداوسیما وجود دارد که برای همه ورزش‌هاست و ما نمی‌توانیم همه این اعتبارات را به فوتبال سوق دهیم.

او با طرح این پرسش که مبنای ارقام‌هایی که برای حق پخش بازی‌ها اعلام می‌شود چه چیزی است و چه کسی آن را تعیین می‌کند‌، گفت: این ارقام باید با یک استانداردی پیشنهاد و تایید شود.

مجید زین‌العابدین در پایان تاکید کرد: همین که صداوسیما رایت سایر مسابقات را خریداری و پخش می‌کند، نشان می‌دهد که در این زمینه هیچ مشکلی ندارد. اگر هم جایی به مشکل برمی‌خورد، طرف مقابل است که باید به مشکل خود رسیدگی کند.

آخرین جلسه میان رییس فدراسیون فوتبال و نماینده سازمان صدا و سیما با موضوع حق پخش تلویزیونی امروز - پنجم مهر ماه - در حضور معاون وزیر ورزش و جوانان و وزیر کشور برگزار شد که بی‌نتیجه‌ ماند.

رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر بی‌نتیجه ماندن آخرین جلسه با صداوسیما بر سر حق پخش تلویزیونی گفت: نماینده صداوسیما اختیار افزایش حق پخش را نداشت و از نظر من جلسه دیگری در کار نیست و از امروز مقدمات لازم برای جلوگیری از پخش مسابقه‌های لیگ برتر را فراهم می‌کنیم.

  ۳  
آی اسپورت
2014-09-27 17:45:59
نظر دهید
۳ نظر
-
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳، ۱۷:۵۸
این بابا که همه جوابارو سر بالا داده مردمو چی فرض کردی عمووو
-
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۲۳
اگر راست میگویی چرا این همه پیشنهاد که از طرف فدراسیون شد را قبول نکردید
مشروح
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۶
اگه زسانه میلی فقط بخشی از درآمد عظیم خود در پخش اگهی قبل و بعد از بازی فوتبال رو به باشگاهها بده مشکل حل میشه البته از فردا باید منتظر حمله بخش تندروی خبری یعنی 20:30 به کفاشیان باشیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر