فهرست
مدیرعامل استقلال خوزستان: اگر ویسی اشتباه کرده بود سرش را ببرید/ ناظران فقط حقوق می‌گیرند/ به بازیکن ما آدم‌خوار گفتند صدایشان در نیامد!
مدیرعامل استقلال خوزستان: اگر ویسی اشتباه کرده بود سرش را ببرید/ ناظران فقط حقوق می‌گیرند/ به بازیکن ما آدم‌خوار گفتند صدایشان در نیامد!

مدیرعامل استقلال خوزستان: اگر ویسی اشتباه کرده بود سرش را ببرید/ ناظران فقط حقوق می‌گیرند/ به بازیکن ما آدم‌خوار گفتند صدایشان در نیامد!

آی اسپورت- انتقادات به قضاوت داور دیدار پرسپولیس و استقلال صنعتی هنچنان ادامه دارد. فاضل بختیاری، مدیرعامل استقلال خوزستان از بازی تیمش مقابل پرسپولیس  به فارس گفت:

 کم‌ترین هزینه را کردیم

ما بازی خوبی را به نسبت یک تیم شهرستانی که با کم‌ترین هزینه برای حضور در لیگ برتر آماده شده است انجام دادیم. به جرات می‌گویم جزو معدود باشگاه‌هایی هستیم که لیست قرارداد بازیکنان کادر فنی و حتی تدارکات تیم را به طور کامل منتشر کردیم و تنها حدود 5 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه انجام دادیم.

نمی‌دانیم از دست داوری چه کار کنیم؟!

متاسفانه در طی 10 هفته گذشته داوری‌ها به ما آسیب زیادی زده است و نمی‌‌دانیم باید چه کاری انجام دهیم. به ما می‌گویند صحبت نکنید و حرفی نزنید اما آیا در جایی که اشتباهی محرز شده کسی توبیخ شده است؟

ناظران بازی‌ها فقط پوزیشتی را اشغال کرده‌اند

وقتی برخوردی صورت نمی‌گیرد سوءظن به وجود می‌آید. چرا هیچ کس پاسخی به ما نمی‌دهد؟ ما چند بار نامه نوشتیم ولی هیچ‌کس حتی حاضر نشد در جواب به ما بگوید شما دچار اشتباه شده‌اید. وقتی بازیکن رفتار نامناسب و ناجوانمردانه‌ای را انجام می‌دهد درون زمین داور به عنوان مرجعی برای رسیدگی به این تخلف و اجرای عدالت حضور دارد اما متاسفانه در بیرون از زمین کسی نیست به این مسائل رسیدگی کند. افرادی که ناظر هستند و خود را به مانند قاضی می‌بینند فقط پوزیشتی را اشغال کرده‌اند و حقوقی دریافت می‌کنند و اقدام خاصی صورت نمی‌گیرد.

عدالت رعایت نمی‌شود

شفافیت نباید یک‌طرفه باشد و اگر باشگاه‌ها شفافیت در کار خود دارند باید در طرف مقابل هم همین شرایط را مشاهده کنیم. وقتی به تخلفات رسیدگی نمی‌شود و فقط به صورت یک‌طرفه متضرر می‌شویم این مشکلات به وجود می‌آید. سوشا مکانی توپ را خارج از محوطه جریمه لمس می‌کند. ما نمی‌گوییم سرنوشت بازی عوض شود و یا اینکه این صحنه مثل یک پنالتی سلیقه‌ای باشد و هر کس یک نظری بدهد. وقتی تخلفی مشخص است باید برخورد صورت بگیرد.

به بازی‌های ما توجه نمی‌شود

این‌ها رنج‌نامه است و درد‌دل‌های خود را بیان می‌کنند اما متاسفانه کسی گوش نمی‌دهد. چرا، چون تمام توجهات به تیم مقابل ما که یک باشگاه بزرگ هست وجود دارد. ما در گذشته نامه‌هایی را به سازمان لیگ و مسئولان داوری ارسال کردیم و درخواست کردیم برای قضاوت بازی‌های ما توجه بیشتری صورت گیرد اما این اتفاق نیفتاد. ما باشگاهی هستیم که از جیب‌مان هزینه می‌کنیم و بدون اسپانسر و دریافت پول به فعالیت‌مان ادامه می‌دهیم. باید کار کنیم تا هزینه‌‌های تیم تامین شود. با این وجود به هیچ کس یک ریال بدهکار نیستیم و تمام حساب‌های ما به روز است. چرا باید در این شرایط چنین مشکلاتی به وجود بیاید؟

حسن‌زاده فقط ویسی را می‌بیند؟

حسن‌زاده می خواهد بر اساس موازین قانونی و شرعی برخورد کند اما چه کسی می‌خواهد از حق ضایع‌شده ما دفاع کند. انسان‌ها دارای سلایق مختلفی هستند و داور گاهی اشتباه می کند. اما سوالم اینجاست که حسن‌زاده با جباری داور بازی با پرسپولیس و دیدار ما مقابل فولاد که اشتباهات ویران‌کننده‌ای کرد چه برخوردی صورت می‌دهد. من شاید سال آخر حضورم در استقلال خوزستان باشد و دیگر تحمل این شرایط را ندارم. باید در جایی باشم که دلم خوش باشد. دلخوشی فوتبال به برد و باخت است اما در صورتی که به حق باشد. ما عالی بازی می‌کنیم اما اشتباهات داوری مانع از موفقیت ما می‌شود. شما دیدار مقابل ملوان را نگاه کنید.

ویسی از اعتبارش گذشت کرده است

پنالتی ما را نمی‌گیرند اما در مقابل دروازه‌بان ما به اشتباه اخراج می‌شود و یک پنالتی به سود حریف می‌گیرد. آیا معقول است انقدر خودمان را اذیت کنیم؟ حق‌مان ضایع شود و خط و نشان هم برایمان بکشند؟ حسن‌زاده چه کاری می‌خواهد انجام دهد؟ آیا او قصد دارد ویسی را مادام‌العمر محروم کند به این جرم که از حق تیمش دفاع کرده است و گفته داور با ما مشکل دارد؟ انسان نتواند نظر خودش را بیان نکند چه چیزی باید بگوید؟ اصلا بررسی کنند اگر داور اشتباه نکرده بود بروید سر ویسی را ببرید. دیگر باید چه اتفاقی بیفتد؟ تیمی را قبول کرده که مشکل مالی و سقف هزینه دارد. از اعتبار خودش گذاشته و با کمترین بضاعت تیمی را آماده کرده که همه از دیدن فوتبال آن لذت می‌برند. تیمی هستیم که اگر داور عدالت را اجرا کند بازنده نمی‌شدیم اگر یکبار دوم بار بود حرفی نمی‌زدیم. ویسی چندبار از داوری بد گفته است که می‌گویند امثال ویسی! او چه زمانی از داوری انتقاد کرده است. او هیچ وقت این کار را نکرده است پس مترصد بودید او را محروم کنید.

5 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه کردیم

شرایط ما مثل استقلال، پرسپولیس و سپاهان نیست که مربی اجازه 20 میلیارد هزینه داشته باشد در آن شرایط او می‌تواند پای خود را روی پای دیگرش بگذارد و بدون مشکل کار کند. ما تنها 5 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه کردیم و تمامی هزینه‌هایمان مشخص است. آیا منتظر بودید ویسی عصبانی شود تا برایمان خط و نشان بکشید. تیم را هم که بازنده کردید. آیا شما سراغ دارید که ویسی در مدت فعالیت خود به داوری اعتراض کرده باشد. متاسفانه برخورد‌ها مناسب نیست و اعتقاد دارم که این نیز بگذرد. کاری نمی‌توانیم بکنیم ما همیشه به قانون احترام گذاشتیم.

تابع قانونم

ما تابع قانون هستیم و درد‌دل‌هایمان را بیان می‌کنیم. متاسفانه کسی به فریاد‌مان نمی‌رسد. هیچ وقت فردی را زیرسوال نبردیم اما وقتی این همه مشکل به وجود می‌آید سوءظن پیدا می‌کنیم. این همه سایت فعالیت می‌کند. برنامه 90 با بیش از 10 میلیون مخاطب چند بار تائید کرده اشتباهات داوری ما را از کسب پیروزی بازداشته است. یک درخواست داریم و آن این است که اسماعیل حسن‌زاده، مهدی تاج رئیس سازمان لیگ یا علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال کمیته متولی را برای پاسخگویی به این اشتباهات در نظر بگیرد. یک وقت دیدید همین یک امتیاز در پایان فصل باعث شد که ما در لیگ برتر بمانیم یا سقوط کنیم. مکان این کمیته را مشخص کنند و اسامی نفرات آن را بگویند که نه جزو کمیته داوران دپارتمان یا داوران باشد و فقط در کار خود تخصص داشته باشد. حتی پول این بررسی را به هر اندازه‌ای هم که هست از ما دریافت کنید. می‌دانم الان می‌گویند فلان کمیته هست اما مرجعی باید باشد که پاسخگویی آن سریع انجام شود نه اینکه ماه‌ها از یک اتفاق بگذرد و هیچ پاسخی داده نشود. شما در همین رشته والیبال ببینید چطور به داور اعتراض می‌کنند اما به یک اعتراض ما اینچنین واکنش داده می‌شود.

صبا اشتباها 3بار از ما شکایت کرده است

قصد بررسی قوانین رشته‌ها را با یکدیگر ندارد و می‌داند زمین تا آسمان بین آن‌ها فرق است اما وقتی مکانی دچار چنین اشتباهی شده یا فلان بازیکن رفتار نامناسبی انجام داده است یک قانون بازدارنده در نظر گرفته شود تا بازیکنان در آینده به خود جرات تخلف را ندهند. شما ببینید صبای قم شکایتی از ما انجام داده و سه بار تأکید می‌کنم سه بار ما را به کمیته انضباطی برده‌اند. حالا بازیکن پیکان قبل از حضور در این تیم با ما قرارداد بسته و درخواست کردیم حقوق‌مان را بررسی کنند با وجود اینکه پول رسیدگی به پرونده را پرداخت کردیم قبل از شروع فصل تا به این لحظه هنوز هیچ پاسخی به ما نداده‌اند و کار به کرم الکاتبین سپرده است. استنباط شما از این شرایط چیست وقتی به شکایت و نامه‌ ما رسیدگی نمی‌کنند و برای شکایت دیگران 3 بار به کمیته انضباطی می‌رویم احساس می‌کنم من توان مقابله با این شرایط را ندارم و بی عرضه هستم که حق تیم ما نادیده گرفته می‌شود پس من باید کنار بروم. کمیته انضباطی باید تخلفی صورت بگیرد تا رسیدگی انجام دهد. به جرم انتقام از داوری که سر ما بریده است باید جریمه شویم؟ شاید همین یک امتیاز سرنوشت ما را تغییر دهد.

چرا برای هر هفته 8 داور مشخص نمی‌کنید؟

چرا در انتخاب داوران تبعیض قائل می‌شوند؟ مگر حق عضویتی که ما در لیگ پرداخت می‌کنیم از استقلال، سپاهان و پرسپولیس کمتر است؟ مگر نمی‌گویید داوران ما همه هم‌طراز هستند، اگر اینطور است چرا شما برای هر هفته 8 داور مشخص نمی‌کنید تا برای بازی‌ها به قید قرعه داوران را مشخص کنیم. چرا داوران به این شکل چینش می‌شوند؟ تمام تیم‌های لیگ در یک سطح هستند. اکنون پدیده از لیگ دسته اول به لیگ برتر رسیده است. در نگاه اول کسی روی این تیم حساب چندانی باز نمی‌کند اما این تیم اگر پتانسیل بالایی داشت و توانست قهرمان شود باید با نگاهی نه چندان جدی برای دیدار‌هایش داور انتخاب کرد؟ از کجا می‌دانند که این تیم نمی‌تواند قهرمان شود و بازی‌هایش مهم نیست که بخواهند برای آن از داوران قوی استفاده نکنند.

چون ما تماشاگر نداریم باید مظلوم واقع شویم

اصلا معیار انتخاب داوران چیست؟ داوری که سابقه ندارد و قابل احترام است برای قضاوت دیدار ما انتخاب می‌شود. مگر خودتان نمی‌گویید نحوه ایستادن، نوع کارت دادن و صحبت کردن او با بازیکنان در نحوه کنترل بازی از سوی یک داور تاثیر دارد. چرا این مسائل را در دیدار‌های ما در نظر نمی‌گیرید؟ داوری که از لیگ دسته اول آمده را برای پرسپولیس و استقلال نمی‌گذارید چرا، چون اگر بازی از دست داور در برود صدای اعتراض‌ها بلند می‌شود و در ورزشگاه صندلی می‌شکنند. چون ما تماشاگر نداریم باید مظلوم واقع شویم. گناه ما این است؟ اگر عدالت رعایت شود مطمئن باشید هواداران ما هم زیاد خواهند شد و نتیجه می‌گیریم.

داوری که اشتباهش مشخص است محروم کنید

متاسفانه برخوردها درست نیست. داوری که اشتباهش محرز می‌شود باید محروم شود. چرا فقط سرپرست، بازیکن و مربی ما محروم می‌شود؟ تیم شهرستانی چه گناهی دارد آیا فقط به خاطر این مسئله این مشکلات به وجود می‌آید؟ اگر دیروز بد بازی کرده بودیم تیم را توبیخ می‌کردند و اگر صرفنظر از ضربه پنالتی داور قضاوت خوبی انجام می‌داد اعتراضی را بیان نمی‌کردیم. شما ببینید اگر دقیقه 21 سوشا مکانی اخراج می‌شد پرسپولیس مجبور بود یک مهاجم خود را کم کند و فشار حملات خود را پایین می‌آورد اما این اتفاق نیفتاد و همه چیز به ضرر ما تمام شد. اگر این اتفاق برای دروازه‌بان ما افتاده بود شک نکنید او اخراج می‌شد کمااینکه این اتفاقات در دیدار‌های فولاد خوزستان و ملوان انزلی برای ما افتاد.

حسن‌زاده کجاست ببیند یک مسلمان آدم‌خوار خطاب می‌شود؟

در دیدار ما مقابل ملوان گوینده تلویزیونی موسی کولی‌بالی را آدم‌خوار خطاب کرد. به صدا و سیمای انزلی نامه نوشتم و این مسئله را  با فدراسیون و  مراجع دیگر هم مطرح کردیم. چه کسی پاسخ ما را داد؟ گفتم در جمهوری اسلامی گوینده تلویزیونی می‌گوید واه واه آدم می‌خورد. چه کار انجام دادند. گزارشگر صحیح و سالم دو روز پیش بازهم گزارش می‌کرد.  آقای حسن‌زاده کجاست تا ببیند یک مسلمان آدم‌خوار خطاب می‌شود؟ چون رنگ پوستش سیاه است. هر سه بازیکن اهل مالی ما مسلمان هستند. اصلا آنها بی‌دین باشند انسان که هستند. آیا این رواست که با چنین لقبی این فرد مورد خطاب قرار بگیرد؟ چرا هیچ کس به این مسائل نمی‌پردازد؟ در حال منفجر شدن هستم نباید از این مسائل منفجر شویم. همین بازیکن تنها 50 هزار دلار دریافت کرده و بهترین بازی را برای ما انجام می‌دهد. ما به فدراسیون، صدا و سیمای استان و غیره نامه اعتراض نوشتیم ولی هیچ کس به حرف ما گوش نکرد. حالا که کسی اعتراض ما را گوش نمی‌دهد لااقل فریاد می‌زنیم با وجود اینکه محروم می‌شویم.

 

     
آی اسپورت
2014-09-27 18:18:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر