فهرست
نسخه عربی، دوای درد پرسپولیس؟
نسخه عربی، دوای درد پرسپولیس؟

نسخه عربی، دوای درد پرسپولیس؟

آی‌اسپورت- حتی به‌ثمر رساندن ۳ گل در اصفهان و شکستن طلسم 9 ‌ساله فولادشهر نباید سرخ‌پوشان پایتخت را از ضعف گلزنی‌شان غافل کند. با تماشای بازی روان پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن، می‌شد باور کرد که کالدرون در تمامی پست‌ها حتی روی نیمکت گزینه‌های باکیفیتی در اختیار دارد اما هنوز جای خالی یک تمام‌کننده قهار در خط حمله قرمزها لمس می‌شود. با وجود هافبک‌هایی همچون مهدی ترابی، بشار رسن و وحید امیری، پرسپولیس بابت تغذیه مهاجمان فعلی‌اش دغدغه‌ای ندارد. همین هافبک‌ها – به‌ویژه ترابی – در ۱۶ گل ارتش سرخ در فصل جاری مشارکت پررنگی داشته‌اند اما درخشش و گلزنی بازیکنان میانی در مواجهه با خطوط دفاعی پراشتباه لیگ نقطه اتکای مطمئنی است؛ نه در دیدارهای بزرگ و حساس. بازی با سپاهان مثال خوبی برای پرسپولیسی‌ها بود؛ جایی‌که در مقابل موقعیت‌سوزی‌های متوالی علی علیپور و جونیور براندائو، کی‌روش استنلی از معدود توپ‌هایی که نصیبش شد، بهترین بهره را برد تا ۳ امتیاز را در جیب زرد و طلایی‌ها بگذارد. حال که چهره علی علیپور با آقای گل لیگ هفدهم شباهتی ندارد و امیر روستایی و مهدی عبدی نیز بی‌تجربه‌تر از آن هستند که افسار چنین پست مهمی را به‌تنهایی در دست بگیرند و مهاجمان ایرانی لیگی که به فقر گلزنی دچار است گره‌گشا به‌نظر نمی‌رسند، سرمربی آرژانتینی یک انتخاب بیشتر ندارد؛ جذب مهاجم از بازار خارجی. کالدرون به این امید منتظر زمستان خواهد بود که سران فعلی پرسپولیس برخلاف کادر مدیریتی قبلی در جذب بازیکنان مدنظر وی موفق عمل‌کنند و کار به گزینه نهم‌های بی‌بازده و پرهزینه نکشد. 

به‌عبارتی دیگر، سرخ‌ها هم مانند استقلال، سپاهان و تراکتور، به این نتیجه رسیده‌اند برای این‌که بتوانند مقابل مدعیان قهرمانی لیگ و برترین‌های آسیا بتازند به این نسخه مشهور عربی نیاز دارند: جذب مهاجم خارجی تمام‌عیار. در باشگاه‌های متمول قطری و عربستانی، بازیکنانی نظیر بغداد بونجاح، بافتیمبی گومیس و جیانینی که از پس نواختن ضربات تعیین‌کننده نهایی به‌خوبی بر می‌آیند، وزن قابل‌توجهی به غول‌های غرب آسیا بخشیده‌اند. درخشش این مهاجمان باشگاه‌های ایرانی را حتی با وجود محدودیت‌های اقتصادی فوتبال کشور به‌سمت جذب امثال تیام، کی‌روش، استوکس و دیاباته سوق‌داد. 

حال، نوبت سرخ‌هاست که پس از چند سال اعتماد به مهاجمان مطرح داخلی نظیر مهدی طارمی و البته خریدهای ناموفق خارجی، به یک مهاجم کارنامه‌دار روی‌آورند. همین روزها زمزمه‌هایی شنیده می‌شوند که شماری از گلزنان برتر جی‌لیگ ژاپن در رادار سرخ‌ها قراردارند. حتی صحبت از خرید دو بازیکن در این پست به‌گوش می‌رسد اما آنچه اهمیت دارد این‌است که پرسپولیسی‌ها این مرتبه در انتخاب آخرین و مهم‌ترین قطعه پازل تاکتیکی کالدرون با وسواس بیشتری عمل‌کنند. یک انتخاب سنجیده در این پست، شاید حتی بتواند ارتش سرخ را دوباره به رویای فتح لیگ قهرمانان آسیا نزدیک‌کند.

۱۸ ۱  
آی اسپورت
2019-12-07 08:38:00
نظر دهید

۱ نظر
amir
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۱۲
پرسپولیس یه درد داره اونم لابی خوفناک مطبوعاتی علیه‌شه. پدیده رو به عنوان تیم موفق لیگ و صاحب فوتبال درجه یک معرفی می‌کنند و سرمربی‌شو به عنوان جایگزین مناسب کالدرون. در حالی که همین پدیده از پرسپولیس کمتر گل زده! حتی این پرسپولیس نسبت به پرسپولیس فصل پیش که قهرمان شد، گل زده بیشتری داره. پس کدوم درد؟ شما به پاس‌ گل‌هایی که دروازه‌بان‌ها و دفاع‌های تیم حریف به استقلال میدن توجه نکن. باقی تیم‌ها خط حمله‌شون در یک حد هستن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر