فهرست
بررسی خرید جدید پرسپولیس؛ پرتلاش و خوش‌شانس
بررسی خرید جدید پرسپولیس؛ پرتلاش و خوش‌شانس

بررسی خرید جدید پرسپولیس؛ پرتلاش و خوش‌شانس

آی اسپورت - بعد از پر کردن جای خالی صادق محرمی با خرید مهدی شیری، دومین قدم برانکو برای ترمیم تیم‌اش صرف خرید مهدی شریفی شد. با رفتن طارمی و برآورده نشدن انتظارات توسط منشا، دست برانکو برای خط حمله تیم‌اش خالی شده است. مسلمان و احمدزاده هم رفتند تا خط هافبک پرسپولیس به قدری خالی شود که وحید امیری هم از گزینه‌های حضور در خط حمله حذف شود. اتفاقاتی که دست به دست هم داد تا مهدی شریفی راهی پرسپولیس شود.

با توجه به اینکه پرسپولیسِ برانکو خیلی متکی به سانتر نیست و بیشتر گل‌هایش را از فرار به عمق و روی زمین می‌زند، شریفی خیلی به کار این تیم می‌آید. دو تا از سه گل فصل پیش شریفی برای سپاهان، باز کردن دروازه خالی بود. البته این گل‌ها نه از روی شانس، بلکه از تیزهوشی شریفی در جایگیری‌ها و پیگیری توپ است که انقدر خوب خودش را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد. شریفی دیگر گل‌اش را هم با ضربه سر به ثمر رساند تا نشان دهد در صورت نیاز به ارسال توپ‌های هوایی هم این بازیکن قدرت بالایی در ضربات سر دارد. مهدی شریفی فصل قبل به طور میانگین در هر بازی ۱،۵ نبردهوایی موفق داشت؛ یعنی آماری بهتر از علی علیپور.

از دیگر توانایی‌های شریفی، بازی کردن در پست‌های مختلف است. این بازیکن فصل قبل ۴ مرتبه در هافبک و وینگر راست برای سپاهان بازی کرد. بیشترین بازدهی شریفی حضور در پست سکند استریکر یا همان مهاجم سایه است. جایی که مهاجم باید به عقب برگردد و از هافبک‌ها توپ بگیرد. اتفاقی که جنب‌وجوش را به خط حمله پرسپولیس برمی‌گرداند. شریفی در پنج مسابقه‌ای که در فصل گذشته این پست را تجربه کرد، ۲ گل زد و ۲ پاس‌گل داد. یعنی دو سوم تاثیر مستقیم شریفی روی گل‌های سپاهان زمانی به دست آمد که مهدی شریفی مهاجم سایه بود و خیالش از بابت یارگیری مدافعان حریف آسوده بود.

مهدی شریفی از شوت زدن هم واهمه‌ای ندارد. اتفاقی که جذابیت را به پرسپولیسِ برانکو برمی‌گرداند. طبق آمار متریکا، شریفی در هر نود دقیقه از لیگ هفدهم به طور متوسط بیش از دو بار دروازه حریف را با شوت تهدید می‌کرد. ضعف شریفی گل نشدن شوت‌هایش است که باید روی دقت ضربات‌اش تمرکز کند. این بازیکن سابقه ۱۲ گل در طول یک فصل را هم دارد. مهدی شریفی در لیگ سیزدهم این آمار را از خودش به جای گذاشت. آماری که حالا فصل‌هاست درصدد تکرار آن است ولی به آن نزدیک هم نمی‌شود. بازیکنی که آقای گل لیگ امیدها هم شده بود و با نظر کارلوس کی‌روش پیراهن تیم ملی را هم پوشید، حالا امیدوار است که در پرسپولیس روزهای خوب‌اش را تکرار کند. البته اگر به بلای هم‌تیمی فصل قبل‌اش یعنی ساسان انصاری دچار نشود و نیمکت‌‌نشینی‌های احتمالی‌اش در شروع فصل انگیزه‌اش را از بین نبرد.

نود

۱۲ ۱۱  
آی اسپورت
2018-06-09 18:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
آغا بهداشت
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۲
یک بازیکن مثل ساسان انصاری بعد شش هفته نیمکت نشینی خودش تیم رو ترک کرد، قلم فروش ها اونو مثال می زنن
ولی بختیار رحمانی، آرش افشین، فرشید باقری، کنعانی زادگان، شجاعیان و ... توسط پیتزافروش نابود شدن، کسی مثالشون نمی زنه

چرا؟؟
حمید
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۲
از سبک بازیش خیلی خوشم میاد و به نظرم به سبک بازی پرسپولیس هم میخوره ولی باید به روزهای اوجش برگرده مثل محسن مسلمان
مکتب لنگیسم
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۰۵
خرید مصدوم یک‌میلیاردو چهارصد میلیونیتون مبااارکه خخخ
دندوناتونو شمردن خخخ
!!!
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
برانکو خوب میدونه کدوم بازیکن به کارش میاد
سپاهانی
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۰۹
یک دختر باز حرفه ای که پرسپولیس را انتخاب کرد تا در تهران دختر بازی کند
اتکای محض به سانتر
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۱
تیم برانکو به سانتر متکی نیست ؟!! کافی ست به 10 بازیِ آخر این تیمِ بی دروپیکر نگاهی دوباره بیندازید . بی سوادی بد دردیست که لنگیّون بدجور به آن مبتلا هستند .
اتکای محض به سانتر
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۱
تیم برانکو به سانتر متکی نیست ؟!! کافی ست به 10 بازیِ آخر این تیمِ بی دروپیکر نگاهی دوباره بیندازید . بی سوادی بد دردیست که لنگیّون بدجور به آن مبتلا هستند .
زنجیر پاره گرده های کیسیون
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۰۵
آبو بریزین همانجا که می سوزه ششتقلالیا
خربین
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۰۸
خیلی بازیکن خوبیه. به خصوص حالا که پنجره شون بسته شده
یه لنگی متعصب خخخخ
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۲۴
اغا بهداشت جون ساسان و صادقیان و منشا و ربیعی و کرم چعلب و زاهدی و نریمان جهان و رضاییان این قصه سر دراز داره در ثانی برانکو همش بکش زیرش هست فکر کنم شما با رئال اشتباه گرفتی
۶
مارال
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۰
خوش اومدی به بهترین تیم ایران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر