فهرست
سوال روز: آلگری، كونته دوم می‌شود؟
سوال روز: آلگری، كونته دوم می‌شود؟

سوال روز: آلگری، كونته دوم می‌شود؟

آی اسپورت - ماسيموليانو الگري نشان داده مربي فوق‌العاده قابلي است. او توانايي‌هاي خود را با قهرماني‌هاي پي‌درپي در سري‌آ و همچنين رساندن يووه به فينال ليگ قهرمانان به همه اثبات كرده است. با این حال گالئونه اعتقاد دارد الگری باید به لیگ برتر برود: «دوره الگری با یووه تمام شده است. امیدوارم در نهایت او به لیگ برتر برود اما پیش از آن باید یک اسکودتوی دیگر ببرد. به نظر من دوران او در یوونتوس تمام شده است. آرسنال می‌تواند مقصد خوبی برای او باشد می‌تواند جانشین آرسن ونگر شود. آرسنال مدتی است قهرمان لیگ نشده و این می‌تواند چالش جالبی برای او باشد. لیورپول یا تاتنهام؟ بله آن‌ها هم می توانند دو مقصد جالب دیگر برای او باشند. او می‌تواند پا جای پای آنتونیو کونته بگذارد اما کلودیو رانیه‌ری و روبرتو دی متئو نیز در جزیره عالی کار کرده‌اند. تیم ملی؟ هرگز نگو هرگز.»

رفتن به آرسنال، براي هر مربي يك چالش بزرگ ايجاد خواهد كرد. تيمي كه 20سال تحت هدايت يك نفر بوده و آرسن ونگر تمام زير و بم باشگاه را مديريت مي‌كرده است. در چنين شرايطي، حضور در ورزشگاه امارات بسيار سخت است. اما آلگري نشان داده مرد چالش‌هاي بزرگ است. او سه فصل پياپي با يووه درخشيده و پيش از آن هم آخرين سال‌هاي روشن ميلان را رقم زده است. اما احتمالا به خوبي مي‌داند كه سيستم هدايت تيم‌ها در انگليس و ايتاليا چه‌قدر متفاوت است.

در صورتي كه آرسنال با آرسن ونگر خداحافظي كند، آلگري در دسترس‌ترين و بهترين گزينه ممكن است. او بزرگ شده و جدايي‌اش از يووه محتمل به نظر مي‌رسد. در صورت پيوستن آلگري به انگليس، تعداد اين ايتاليايي‌ها در جزيره بيش از پيش خواهد شد. ضمن اينكه آلگري با توجه به روحيه فوق‌العاده‌اي كه به تيم‌هايش تزريق مي‌كند، مي‌تواند آرسنال را پس از سال‌ها به قله فوتبال انگلستان برساند.

۵    
آی اسپورت
2017-01-10 18:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر