فهرست

مسی به رکورد 400 گل رسید

آی اسپورت- افسانه ادامه دارد. در یک شب فوق العاده که مسی هم در نقش گلزن و هم در نقش بازی ساز عالی بود، او بار دیگر برای لوئیز انریکه موثر واقع شد.

 بارسلونا روز چهارشنبه بسیار بدی را پشت سر گذاشته بود. آنها نه تنها موفق به گلزنی نشدند، بلکه حتی یک شوت داخل چهارچوب هم نزدند. اتفاقی که از فصل 4-2003 تا به حال نیفتاده بود. اما امشب، داستان جور دیگری بود. راکیتیچ موفق شد گل دیگری برای بارسا بزند و نیمار هت تریک کرد. ولی شب، فقط شب مسی بود و بس.

اسطوره آرژانتینی بارسلونا فقط 27 سال دارد، اما رکورهای فوق العاده ای از خود به جای گذاشته است. او امشب به رکورد عجیب 401 گل زده رسید که 369 تای آنها را برای بارسلونا و 42 تا را برای تیم ملی آرژانتین به ثمر رسانده است. 401 گل در 524 بازی برای باشگاه و تیم ملی کشورش.

نقش او این روزها در بارسا کمی متفاوت است. او دیگر یک تمام کننده صرف نیست، بلکه بیشتر در نقش یک بازی ساز ظاهر می شود. شاید مسی نتواند به رکورد 91 گل که در سال 2012 به آن رسید دست یابد، اما نقش او در بارسلونا اگر بیشتر از آن دوران نباشد، کمتر هم نخواهد بود.

لوئیز انریکه درباره رکورد مسی گفت:\" در عصر مت هیچ کس 400 گل به ثمر رساند. نه در مدرسه، نه در روی کاغذ و نه در هیچ جای دیگری. می خواستم مسی را تعویض کنم، ولی وقتی او را غرق در لذت از بازی دیدم، اجازه دادم ادامه دهد.\"

هواداران بارسا از این که مسی هنوز 27 ساله است و سالهای دیگری را می تواند برای آنها بازی کند لذت می برند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-28 01:59:27
نظر دهید
۱ نظر
مفسر شوت
يكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۲۷
مسی، مسی و بازهم مسی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر