فهرست
خاطره‌های دور، رویاهای شیرین
خاطره‌های دور، رویاهای شیرین

خاطره‌های دور، رویاهای شیرین

آی‌اسپورت- فینال لیگ قهرمانان فصل ۹۹-۱۹۹۸ بود. بایرن مونیخ از منچستر یونایتد با یک گل جلو بوده و بسیاری از طرفداران بایرن مونیخ قهرمانی را از آن تیم خود می‌دانستند و ایرانیانی که بایرن مونیخی هم نبودند منتظر تعویض همیشگی بودند که علی دایی به جای کارستن یانکر به زمین بیاید تا این قهرمانی با افتخار حضور اولین ایرانی در فینال اروپایی رنگ و بوی دیگری گیرد اما در عرض سه دقیقه کام طرفداران هر دو عقیده تلخ شد.

حضور بازیکنان ایرانی در سطح اول فوتبال دنیا همواره از آرزوهای دیرینه فوتبال‌دوستان بوده است. پس از اولین حضور ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ این رویا واقعی‌تر شد وقتی از تیم ملی کشورمان ایرج دانایی‌فر و آندرانیک اسکندریان به تیم منتخب دنیا دعوت شدند تا در مقابل کاسموس نیویورک بازی خداحافظی پله را برگزار کنند. این بازی باعث شد که اسکندریان به کاسموس پر ستاره آن سال‌ها با حضور بکن‌بائر و نیسکنس و... بپیوندند. اتفاق خوشایند دیگر علاقه منچستر یونایند برای عقد قرار داد با ناصر حجازی بود که اتفاق‌های انقلاب مانع از آن شد.

سال‌ها طول کشید تا بار دیگر این امید در دل فوتبال‌دوستان ایرانی زنده شد که نمایندگان ایران در بین بزرگان فوتبال باشند. وقتی که علی دایی و مهدی مهدوی‌کیا به تیم‌های بایرن مونیخ و هامبورگ پیوستند و کسی باور نمی‌کرد علی دایی همان پیراهنی را بپوشد که روزگاری بکن بائر و گرد مولر و... می‌پوشیدند و یا مهدوی‌کیا در همان جایی به میدن رود که روزگاری مردانی چون اووه زیلر و مانفرد کالتز و هروس هروبش و کوین کیگان در آن بازی کردند و ارنست هاپل فقید زمانی در آن مربیگری کرده بود.

پس از آن بسیاری از ستارگان ما به تیم‌های بزرگ رفتند خداداد عزیزی به کلن و وحید هاشمیان و علی کریمی به بایرن مونیخ و مهدی پاشازاده بایرلورکوزن و تیموریان به فولام ونکونام به اوساسونا و رحمان رضایی به پروجا و مسینا و لیورنو و... اما در سال‌های اخیر کمتر بازیکنی را به خاطر داریم که در تیم‌های بزرگ اروپایی بازی کرده باشد. سال گذشته شایعاتی مبنی بر علاقه لیورپول به استخدام سردار آزمون شنیدیم همان طوری که صحبت ازعلاقه آرسنال به سامان قدوس بود اما به نظر می‌رسد که آرزوی دیرینه را علیرضا جهانبخش برای ما محقق سازد.

امسال جهانبخش در لیگ فوتبال هلند ۱۵ گل زده و ۱۱ پاس گل داده است. در دنیای شایعات عنوان می‌شود که مقصد بعدی جهانبخش ناپولی تیم مشهور ایتالیا است و این چه رویای شیرینی است که پیراهن آبی‌ای که روزگاری بر تن دیگو مارادونا و کارکا و ایگواین و... بوده است را بر تن جهانبخش هم ببینیم و یک ایرانی را سال بعد در لیگ قهرمانان اروپا مشاهده کنیم. به انتظار این رویای شیرین مدت‌ها است که نشسته‌ایم.

۱۷ ۳  
آی اسپورت
2018-04-15 00:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
بهزاد
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۱۹
وبسایتی که ادعای حرفه ای بودن داره
تبلیغ میگیره تحریریه داره، تیم به اصطلاح حرفه ای داره چرا بلد نیست اسم نویسنده این مطلب رو بنویسه اول نوشته؟؟؟؟
دو حالت داره: شلختگی و بی توجهی پرسنل بخاطر عجله برای اپدیتهای سریعتر یا سرقت از نویسنده که در هر دو حالت توجیهی نداره
۳ ۲
آی‌اسپورت
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۳
ممنون از تذکّر شما! اصلاح شد.
۷
بهزاد
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۴۳
سپاس
پاینده باشید
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر