فهرست
مکوندی: قول بقای نفت در لیگ را نمی دهم/ برای جذب بازیکن خارجی برنامه داریم
مکوندی: قول بقای نفت در لیگ را نمی دهم/ برای جذب بازیکن خارجی برنامه داریم

مکوندی: قول بقای نفت در لیگ را نمی دهم/ برای جذب بازیکن خارجی برنامه داریم

آی اسپورت- سرمربی جدید تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان، کار سختی برای بقای این تیم در لیگ برتر خواهد داشت. مکوندی در این ارتباط گفتگوی مفصلی با ایسنا داشته است. 

فقط کار روحی

 بعد از جلسه‌ای که با مدیرعامل باشگاه داشتم به توافق رسیدیم و قرار شد هدایت این تیم را بر عهده بگیرم. خوشحال هستم که می‌توانم به مردم مسجد سلیمان خدمت کنم. ما تا بازی بعدی‌مان زمان زیادی نداریم و فقط می‌توانیم روی روحیه بازیکنان کار کنیم اما برنامه داریم برای زمانی که لیگ تعطیل می‌شود دو بازیکن به جمع‌مان اضافه کنیم.

به چند بازیکن نیاز داریم

 تیم ما در خط حمله مشکلاتی دارد که درصدد هستیم این مشکلات را برطرف کنیم. معتقدم نفت پتانسیل لازم برای ماندن در لیگ برتر را دارد. البته نیاز به چند بازیکن در پست‌های مختلف داریم که ان‌شاالله درنیم فصل آن‌ها را جذب خواهیم کرد. برای جذب بازیکن خارجی برنامه داریم اما نمی‌خواهم آن بازیکن را از روی فیلم انتخاب کنم بلکه باید خودم بازیش را ببینم. تیم ما چند مشکل فنی دارد که یکی از آن‌ها خط دفاعی است. اگر بتوانیم کاری انجام دهیم که کمتر گل بخوریم مطمئنا موفق خواهیم بود.

قول نمی دهم

 نمی‌توانم قولی برای ماندن نفت در لیگ برتر بدهم اما این قول را به هواداران می‌دهم با تمام وجود تلاش کنم تا این تیم در لیگ برتر بماند. نفت پتانسیل لازم برای ماندن در لیگ برتر را دارد. باید مشکلات‌مان حل شود. فراموش نکنید ما به غیر از مشکلات فنی مشکلات مالی هم داریم که مدیرعامل برای حل آن‌ها قول مساعد داده است.ما در ابتدا باید بازی با تیم فولادخوزستان در هفته یازدهم را پشت سر بگذاریم، چرا که در این فاصله زمانی کوتاه که چهار، پنج روز تا این دیدار زمان باقی داریم نمی‌توانیم در زمینه جذب بازیکن کاری انجام دهیم.

اولویت بندی می کنیم

پس از آن در فاصله تعطیلی مسابقات سعی می‌کنیم باتوجه به این که دو بازیکن تیم‌مان را به دلیل ابطال کارت پایان خدمت از لیست‌مان خارج شده اند، بازیکن جذب کنیم. بازیکنانی را مدنظر داریم و آن زمان شروع به صحبت کردن با آن‌ها می‌کنیم. ما در این زمینه اولویت بندی می‌کنیم که در چه نقاطی تیم‌مان ضعف دارد و تلاش می‌کنیم در این نقاط، بازیکن جذب کنیم تا خودمان را به نیم فصل برسانیم و بتوانیم چند بازیکن دیگر به مجموعه‌مان اضافه کنیم.

فاصله ها کم می شوند

 ما باید بتوانیم حاشیه‌ای که روی سکوها و بین تماشاگران است و فاصله‌ای که بین هواداران که همان حامیان اصلی ما هستند و تیم ایجاد شده است، با نزدیک کردن آنها به تیم، برطرف کنیم. همچنین باید بتوانیم مسایل و مشکلات مالی را حل کنیم که مدیریت باشگاه تمام تلاش خود را به کار بسته تا این مشکلات را حل کند تا در واقع ما بتوانیم با خیال راحت‌تری کار کنیم.ما باید بتوانیم مشکلات روحی - روانی تیم را هم که به واسطه شکست‌ها و عدم نتیجه‌گیری به وجود آمده است، برطرف کنیم. تیم ما اولین سال حضورش در لیگ برتر است و تجربه این لیگ را ندارد و بازیکنان‌مان جوان هستند و باید سعی کنیم مسایل روحی - روانی را نیز به صورتی حل کنیم.

مشکل اساسی گلزنی

 اگر به جدول نگاه کنید تیم ما در دو بخش اساسی با مشکل مواجه است؛ تیم در 10 بازی‌ای که انجام داده چهار گل زده و یکی از مشکلات اساسی ما در بخش گلزنی است. همچنین در این 10 دیداری که داشته‌ایم، 16 گل دریافت کرده ایم که این نشان می‌دهد در بخش دفاعی هم با مشکل مواجه هستیم و باید بتوانیم در این دو بخش که کل مجموعه تیم‌مان می‌شود، به فکر چاره اندیشی باشیم.ان‌شاءالله اگر بتوانیم تا نیم فصل شرایط نسبی‌ای برای تیم به وجود بیاوریم و با این شرایط خودمان را به نیم فصل برسانیم و ذهنیت دور کردن شکست و رسیدن به پیروزی را در تیم به وجود آوریم، می‌توان شرایط تیم را بهتر کرد. هدف ما این است که ذهنیت شکست را از تیم دور و ذهنیت پیروزی را به آن القا کنیم.

کار از ابتدای فصل سخت تر است

 اعتقاد من بر این است که شرایط فعلی بسیار سخت‌تر از ابتدای فصل و شروع مسابقات است؛ چرا که آن موقع برای بستن یک تیم و تمرینات بیشتر، زمان داشتیم و می‌توانستیم راحت‌تر و با آرامش بیشتری کار کنیم در حالی که اکنون باتوجه به این که انتهای جدول هستیم و شرایط‌مان از نظر گل زده و خورده و ذهنیتی که از نظر شکست در تیم‌مان به وجود آمده است و همچنین فاصله‌ای که بین هواداران و تیم ایجاد شده، کار را خیلی سخت‌تر می‌کند. ما اکنون در شرایطی هستیم که نمی‌توانیم به راحتی تیم‌مان را از نظر مهره تقویت کنیم و امیدوارم بتوانیم در این شرایط خودمان را حفظ کنیم و این شرایط را بپذیریم. همه باید بدانیم در چه شرایطی قرار داریم و با آرامش کار و به یکدیگر کمک کنیم تا تیم‌مان در جایگاه خوبی قرار بگیرد.

از باقری نیا ممنونم

 از باقری‌نیا و همکارانش که تا این جای کار قبول زحمت و تلاش کردند، صمیمانه تشکر می‌کنم. عدم نتیجه گیری تیم چیزی از زحمات کادر قبلی کم نمی‌کند و قدردان زحمات همکاران قبلی‌مان هستیم.

من یک مربی هستم! 

 به هر حال من یک مربی هستم و هدایت تیم به من پیشنهاد شد و علاقه من به تیم شهرم که با آن زندگی کردم و به لیگ برتر صعود کردم، باعث شد که این شرایط سخت را بپذیرم تا اگر می‌توانم به تیمم کمک و آن را از این شرایط خارج کنم.

با آرامش حمایت کنند

 تماشاگران خوب مسجدسلیمانی علاقه‌مند به تیم و شهرشان هستند و می خواهند تیم‌شان پیروزی به دست آورد، دارای جایگاه مناسب و از نظر شخصیتی هم برتر باشد و این که می‌بینند تیم‌شان انتهای جدول است، برای‌شان سخت است. البته در چنین شرایط سختی است که تیم نیاز به حمایت آن‌ها دارد و اگر با آرامش تیم‌شان را حمایت کنند، هر چیزی امکان پذیر است.

     
آی اسپورت
2014-09-28 10:28:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر