فهرست
گل یازده‌نفره؛ همه برای استقلال
گل یازده‌نفره؛ همه برای استقلال

گل یازده‌نفره؛ همه برای استقلال

آی‌اسپورت- هر یازده بازیکن استقلال روی گل دوم تیم سهیم بودند. آن هم در شرایطی که در این پاس‌کاری‌های متوالیِ آبی‌ها، هیچ بازیکنی از پیکان حتی توپ را لمس هم نکرد.

گل دوم استقلال به پیکان روی حرکت ترکیبی فوق‌العاده بازیکنان این تیم به ثمر رسید. در گلی که وریا زد هر یازده بازیکن استقلال حداقل یک لمس توپ داشتند؛ آن هم بدون اینکه توپ در این پاس‌کاری‌ها برخوردی با بازیکنی از پیکان داشته باشد. یعنی آبی‌ها ۲۱ پاس متوالی دادند که در این تعداد پاس، ده بازیکن استقلال سهیم بودند و گل را هم یازدهمین بازیکن یعنی وریا غفوری به ثمر رساند. در این ۲۱ پاس‌ متوالی، امید ابراهیمی مهمترین نقش را داشت. فرمانده شماره شش آبی‌ها چهار بار پاس داد. کلیدی‌ترین نقش را هم فرشید اسماعیلی داشت که با باز کردن لایه دفاعی پیکان، علی قربانی را در شرایط ارسال پاس گل قرار داد.

همان طور که در گراف بالا مشخص است، توپ از سمت راست دفاعی و با بازپس‌گیری پژمان منتظری، به تملک استقلال در می‌آید. پژمان، حسین حسینی دروازه‌بان استقلال را در این گل سهیم می‌کند و توپ را به او پاس می‌دهد. از آن به بعد بازیکنان با پاس‌های ساده و متوالی درصدد باز کردن لایه دفاعی پیکان برمی‌آیند. به طوری که به جز یک صحنه که در گراف بالا با نقطه‌چین مشخص شده، هیچ بازیکنی بیشتر از دو ضربه به توپ نمی‌زند و به محض دریافت توپ، آن را پاس می‌دهد. پاس‌کارهایی که سرانجام، توپ را به وریا غفوری می‌رساند و وریا هم کار سختی برای باز کردن دروازه خالی نداشت. 

 

نود

۲۱ ۷  
آی اسپورت
2018-04-22 22:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
مهدی تاجی
يكشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۳۰
درود بر شفر بزرگ و دوست داشتنی
كسري
يكشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۳۹
از همه به هيچ،قهرماني كه ميبازد،پرسپوليس در سراشيبي سقوط،اين سر تيترهايي است كه تو اين سايت تو اين سه ساعت از براي تيم قهرمان زدن و ببينين كه چه نوشابه هايي هم براي تيم سوم دارن بازميكنن!!؟؟خدايا گويا اخر زمان شده!!تيم قهرمان رو ميكوبن،تيمي كه با كمك ابر و باد و مه و خورشيد(شما فكر نكنين منظورم داور و دوپينگ و سفارش وزارت و ...)داره نتيجه ميگيره چه تعاريفي!!!اينجاست كه ياد حرف كريمي مي افتم كسي كه قلمش رو ميفروشه همه چيزش رو هم ميتونه بفروشه كه اوليش شرافتش هست...
۵ ۳
Me
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۰۶
نترک باو لنگی لمپن فحاش،بزن تو آب یخ
Jz
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۰۷
حاجی یه جوری نظر میدی انگار پیکان 10 نفره شده بود و بازیکناشون زرت و زرت کارت زرد میگرفتن.حالا تیمت امروز باخته و سرورت برده.خونسردی خودتو حفظ کن.گریه نداره خوب...
لنگپولیس بی افتخار متوهم
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۵:۴۶
شما امسال با مماشات فدراسیون و وزارت و... بهتون قهرمانی دادن وگرنه کیفیت فوتبالیتون مخصوصا تو نیمه دوم عصل عیان تر از هر چیزی بود که گفته شه!!
۴
Me
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۰۹
فوق العاده بود این گل،زنده باد شفر بزرگ
David
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۴۸
آقا این گراف مشکل داره! از بازیکن 99 اول به بعد معلوم نیس دیگه چی شده! ینی بازیکن شماره 24 دو تا توپ گرفته، ولی فقط یه پاس داده! ضمن اینکه تو آخرین ضربات، توپی که علی قربانی زد، خورد به پای بازیکن پیکان و بعد جلوی وریا افتاد. بنابراین این که گفته شده بازیکنان پیکان اصلا حتی لمس توپ رو هم نداشتن، گزاره ی غلطیه!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر