فهرست
دوراندیشی بابل؛ یک دلال املاک خاص
دوراندیشی بابل؛ یک دلال املاک خاص

دوراندیشی بابل؛ یک دلال املاک خاص

آی اسپورت - رایان بابل ستاره تیم فوتبال آژاکس می‌گوید: «در تمام طول حرفه‌ام همیشه یک سؤال ذهنم را مشغول می‌کرد؛ چه تجارت یا شغلی پیدا کنم که درآمدش توان رقابت با حقوقی که ماهانه از فوتبال بازی کردن می‌گیرم را داشته باشد؟ متأسفانه، حرفه‌ها و مشاغل زیادی نبودند که بتوانند برای من بین 100 تا 300 هزار یورو در ماه حقوق خالص داشته باشند.»

مهاجم سابق لیورپول کاملاً درست می‌گوید، چرا که مشاغلی که چنین حقوقی داشته باشند زیاد نیستند و حالا که به خاطر شیوع کرونا و تعلیق مسابقات فوتبال در سراسر جهان، حقوق بازیکنان هم کاهش پیدا کرده است، بسیاری از آنها هم الان احتمالاً دارند به همین موضوع فکر می‌کنند. فرق این است که شاید بابل جواب را پیدا کرده باشد: آپارتمان‌های چند خانواری.

حفظ شیوه زندگی

بابل می‌‌گوید: «من واقعاً نیاز داشتم برای روزهای بازنشستگی‌ام یک منبع درآمد پیدا کنم چون می‌خواهم حداقل در پایان دوران بازیگری‌ام همین سبک زندگی که الان دارم را حفظ کنم. نمی‌خواهم بعد از بازنشستگی‌ام پسرفت کنم.» ایده‌ای که بابل برای رسیدن به هدفش دارد، ورود به حوزه املاک و ساخت و ساز است بین بازیکنان هم رایج است، اما شیوه‌ای که ملی‌پوش هلندی در پیش گرفته فرق دارد. او به جای ساخت خانه‌های اعیانی و لوکس برای قشر خاص و مرفه جامعه و تبلیغ آنها در مجلات مسکن، به سمت حوزه‌ای رفته است که در برابر بحران‌های اقتصادی مقاوم‌تر باشد. او می‌‌گوید: «من وارد یک حوزه خاص از سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن شده‌ام. ساخت آپارتمان‌های چند خانواری». در مقطع زمانی که شیوع کرونا و به تبع آن رکورد بسیاری از مشاغل، بسیاری از کشورهای دنیا را درگیر بحران اقتصادی کرده است، تصمیم بابل برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌ای کم زرق و برق‌تر از بازار منافع خودش را دارد. او ادامه داد: «در حال حاضر هتل‌ها و فروشگاه‌های بزرگ در حال فروپاشی هستند. بسیار از صنایع هم مشکلات خودشان را دارند. به همین دلیل من فکر می‌کنم که سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن و ساخت آپارتمان‌های چند خانواری یک سرمایه‌گذاری مطمئن است.» البته طرز تفکر بابل همیشه اینگونه نبوده است.

افزایش «صفرها»

اولین آپارتمانی که بابل خرید سال 2010 بود، همان زمانی که او در لیورپول بازی می‌‌کرد. او در آن زمان برای خرید آن آپارتمان 300 هزار یورو پرداخت کرد. اما برای او که در آن زمان تنها 24 سال سن داشت، گرفتن اجاره ماهانه 1400 یورو از مستأجر آن خانه یک بازده قابل توجه برای سرمایه‌گذاری‌اش محسوب نمی‌شد. بابل می‌‌گوید: «من آن زمان خیلی خام و ساده بودم. با خودم می‌گفتم، هی پسر، من یک حساب بانکی دارم که در آن مبلغی با 6 صفر است. و حالا باید این پول را صرف خانه‌ای کنم که در ازایش ماهانه تنها 1400 یورو اجاره بگیرم! بعد به خودم گفتم، نه ترجیح می‌دهم که پولم را ذخیره و صفرهایش را بیشتر کنم.» با این حال مدیربرنامه‌های بابل توانست او را متقاعد کند که پول‌هایش را برای خرید ملک‌های جدید سرمایه‎‌گذاری کند و ایده خوبی هم بود. 5 سال بعد، بابل صاحب 11 واحد آپارتمان شد که پول‌هایش را صرف خرید‌شان کرده بود.

فکرهای بزرگتر

بابل با خودش حساب کرد که برای حفظ شیوه فعلی زندگی‌اش، باید چیزی در حدود 40 تا 50 آپارتمان دیگر هم بخرد. او اما می‌دانست برای بازیکنی که دارد به سال‌های پایانی حرفه‌اش نزدیک می‌شود، تحقق چنین هدفی غیرواقع‌بینانه است. حتی 11 آپارتمانی که اجاره داده بود هم نمی‌توانستند به او بازده‌ای که مدنظرش بود را بدهند: «من با خودم حساب و کتاب کردم. در آن زمان، راستش کمی از کار در حوزه املاک مأیوس شدم. ناگهان اما اتفاقی رخ داد که باعث شد به این حوزه برگردم اما نه به شیوه قبلی. من باید با فکرهایی بزرگتر و به شیوه‌ای متفاوت برمی‌گشتم. اینطور شد که من با استراتژی‌هایی متفاوت و فکر‌هایی بزرگتر برگشتم که به من اجازه دادند سرعت پیشرفتم را بالا ببرم.»

هدف نهایی

پرونده دارایی‌هایی ملکی بابل به جایی رسیده که از آمستردام تا میامی را دربرمی‌‌گیرد: «من فقط روی پول درآوردن و ثبات آن تمرکز دارم. می‌خواهم ظرفیت کسب درآمدم را افزایش دهم تا برای تأمین هزینه‌هایم به اندازه کافی پول داشته باشم. هدف نهایی‌ام ایجاد آزادی است. می‌خواهم به شرایطی برسم که دیگر برای پول درآوردن مجبور نباشم کار کنم. می‌خواهم کاری کنم که پول برای من کار کند.

     
آی اسپورت
2020-05-24 02:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر