فهرست

ماتزاری : در انتخاب ترکیب اینتر اشتباه کردم

آی اسپورت- سرمربی اینتر والتر ماتزاری معتقد است که در انتخاب ترکیب تیمش در شکست 1-4 در برابر کالیاری درست عمل نکرده است.

باشگاه میلانی در دقیقه 10 بازی دروازه خود را به وسیله مارکو سائو باز شده دید، گلی که 8 دقیقه بعد اوزوالدو آن را جبران کرد. یوتو ناگاتومو چند دقیقه بعد اخراج شد و بعد از آن هت تریک اکدال کار آنها را در همان نیمه اول تمام کرد. ماتزاری گفت که باید در انتخاب بازیکنان، توجه بیشتری به میزان آمادگی آنها می کرده است.

او به اسکای اسپورت ایتالیا گفت:\" من هنگامی که چرخش بازیکنانم در ترکیب را ارزیابی می کردم، اشتباه کردم. فکر می کردم تیم، این هفته بسیار آماده است و توجه زیادی به میزان آمادگی فیزیکی بازیکنان نکردم. به همین دلیل بازیکنانی را بازی دادم که سومین یا چهارمین بازی پیاپی شان بود و این مسئله خودش را نشان داد. کالیاری در هنگام تصاحب توپ خوب کار کرد و ما بدون آمادگی بدنی نمی توانستیم سبک بازی خودمان را نشان دهیم. البته ده نفره شدن ما همه چیز را به هم ریخت. یک تیم با تجربه عقب رفته و به انتظار نیمه دوم می نشیند، نه اینکه چهار گل در همان نیمه اول دریافت کند. وقتی این اتفاق می افتد، بازگشت به بازی غیرممکن است. این یک درس است. بچه ها این را خواهند آموخت و من به آنها این موضوع را گفته ام.\"

یک تکل اشتباه از نمانیا ویدیچ به کالیاری یک ضربه پنالتی داد که هاندانوویچ آن را مهار کرد. ماتزاری فکر می کند که نباید به ویدیچ بازی می داده است.

او افزود :\" او احتمالا یکی از بازیکنانی است که من زیاد از آنها بازی گرفته ام. او بازیکنی قوی و یک رهبر است، بنابراین من فکر کردم که نباید به او استراحت بدهم. اما او خسته بود و نتوانست بازی خوبی به نمایش بگذارد. من مسئولیت این مسئله را می پذیرم. من باید تغییراتی در ترکیب ایجاد می کردم و تشخیص می دادم که بعضی بازیکنان در شرایطی نیستند که سه یا چهار بازی پشت سر هم انجام دهند. خستگی روی عملکرد فیزیکی و روانی شما تاثیر منفی می گذارد. اما بعضی بازیکنان در نیمه اول در خواب فرو رفته بودند که چهار سیلی ای که خوردیم آنها را از خوب بیدار کرد.\"

این مربی 52 ساله اعتقاد دارد که اخراج ناگاتومو در نیمه اول جریان بازی را عوض کرد.

\" وقتی یک مربی بازی را 1-4 می بازد و تقصیر را گردن یک کارت قرمز می اندازد، همه او را به چالش می کشند. البته لحظاتی در بازی هستند که این موضوع روی آنها تاثیر می گذارد و اگر ما 10 نفره نمی شدیم، چهار گل دریافت نمی کردیم ولی مهم نیست. متاسفانه ناگاتومو روی گل اول مقصر بود، به همین دلیل تحت فشار بود و شاید همین موضوع باعث شد که او وارد درگیری ها شود.\"

     
آی اسپورت
2014-09-28 20:59:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر