فهرست

زدنک زمان: سبک من هنوز جواب می‌دهد

آی اسپورت- کالیاری با سه شکست پیاپی و کسب تنها یک امتیاز در قعر جدول قرار داشت، اما یک پیروزی غیرمنتظره‌ی 1-4 را در سن‌سیرو به‌دست آورد. شایعاتی وجود داشت که شکست در بازی امروز می‌تواند منجر به عزل زمان شود، اما این نتیجه یقیناً فضا را تغییر داده است.

«من همیشه باور داشتم که این تیم می‌تواند فوتبال بازی کند. ما به این‌جا آمدیم تا بازی کنیم، در بازی‌های قبلی موفق به این کار نمی‌شدیم، این بازیکنان باکیفیت هستند و من امیدوار ام همیشه بتوانیم با همین شور و حرارت بازی کنیم. ما پیش از این فرم فیزیکی خوبی داشتیم، اما بیشتر از حمله نگران دفاع بودیم و توپ را به قدر کافی سریع به گردش در نمی‌آوردیم. امروز فضای بیشتری برای حرکت در اختیار داشتیم و بازی را از اینتر گرفتیم.»

ویکتور ایباربو که مورد انتقاد زمان قرار گرفته بود، در این بازی با یک حرکت زیگزاگی پایه‌گذار یکی از سه گل آلبین اکدال بود. زمان درباره‌ی او گفت: «من از ایباربو می‌خواهم حمله کند. او حتی در جام جهانی با کلمبیا هم به محوطه‌ی جریمه نزدیک نمی‌شد. او باکیفیت است و من از او می‌خواهم به سمت دروازه حرکت کند.»

«آیا سبک فوتبال من هنوز جواب می‌دهد؟ ما اینتر را در سن‌سیرو شکست دادیم و این برای من کافی‌ست. دیروز بعضی‌ها می‌گفتند ما سقوط‌کرده هستیم، اما ما به این‌جا آمدیم و تیمی را شکست دادیم که در اندیشه‌ی فتح اسکودتو ست. حالا من از خودمان می‌خواهم که این نمایش را تکرار کنیم. نقش من این است که یک سبک فوتبالی به تیم بدهم. برای آن‌ها کمی زمان برد تا رویکرد مرا درک کنند.»

     
آی اسپورت
2014-09-28 21:42:28
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر