فهرست
فیفا حق‌الزحمه باشگاه‌های ایرانی را می‌دهد
فیفا حق‌الزحمه باشگاه‌های ایرانی را می‌دهد

فیفا حق‌الزحمه باشگاه‌های ایرانی را می‌دهد

آی اسپورت- فدراسیون بین المللی فوتبال با ارجاع نامه‎ای به فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرده مدت زمان قرارداد و شرایط فی ما بین باشگاه‎ها و بازیکنانی که در جام‌جهانی به میدان رفته‎اند مشخص بشود.

فیفا در این نامه از فدراسیون خواسته دقیقا مشخص کند بازیکنان حاضر در جام‌جهانی، از جولای 2012 تا جولای 2014 در کدام باشگاه عضویت داشته‎اند تا حق‎الزحمه هر باشگاه را به صورت دقیق پرداخت کنند.

در جام‌جهانی گذشته باشگاه‎های سپاهان، پرسپولیس، استقلال، نفت‎تهران، ذوب‌آهن، اینتراخت برانشووایگ، الکویت، فولاد، فولام، لاس‎پالماس، نایمخن، تراکتورسازی، چارلتون، کوبیلیا و ونکوروایت کپس در تیم‌ملی ایران صاحب نماینده بوده‎اند. جالب اینکه اگر این بازیکنان در 2 سال گذشته در دو باشگاه حضور داشته باشند، به باشگاه قبلی هم مبلغی تعلق خواهد گرفت، به عنوان مثال باشگاه داماش بابت حضور یک ساله علیرضا جهانبخش نزدیک به 40هزار دلار از فیفا دریافت می‌ کند. این موضوع درباره تیم‎هایی مثل فجرسپاسی (رضا حقیقی)، اوساسونا(مسعود شجاعی) و ... صدق می‌ کند.

فدراسیون فوتبال ایران موظف است 23 بازیکن اعزامی به جام‌جهانی 2014 را در یک جدول دقیق به فیفا معرفی کند.

باشگاه پرسپولیس سیدجلال حسینی، مهرداد پولادی، حسین ماهینی، محمدرضا خانزاده، رضا حقیقی و کریم انصاری فرد(یک فصل) را به تیم‌ملی داده بود. استقلال هم هاشم بیک‌زاده، پژمان منتظری (یک و نیم فصل)، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان(یک فصل) و جواد نکونام (یک و نیم فصل) را در تیم‌ملی داشت.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-29 14:59:14
نظر دهید

۱ نظر
ال مورو
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۲۲
خدایا خیر این مسلمونا رو بده , شما فرض کن اینا اگه اینجایی بودن چی بدست این بازیکنا می رسید. خدا خیر همه ادمای خوب رو بده. نه اینکه اینا کار خیر می کنن اما همین که وظیفه شونو خوب و درست انجام می دن کارشون خیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر