فهرست
طغیان مسی؛ پوکر و آماده باش به رئال
طغیان مسی؛ پوکر و آماده باش به رئال

طغیان مسی؛ پوکر و آماده باش به رئال

آی اسپورت - بارسلونا که در روزهای گذشته به دلیل داستان رسوایی جوزپ بارتومئو شرایطی پر تنش را تجربه کرده بود، امروز میزبانی از ایبار را در هفته 26 لالیگا برعهده داشت و با توجه به در پیش بودن دو بازی حساس برابر ناپولی و رئال مادرید، نیاز به یک برد پرگل و روحیه بخش داشت. لیونل مسی مثل همیشه امید اول بارسلونا محسوب می شد اما فوق ستاره آرژانتینی در 4 بازی قبلی تیمش برابر والنسیا، لوانته، بتیس و ختافه موفق به گلزنی نشده بود. او علی رغم ناکامی در گلزنی توانسته بود شش پاس گل بدهد. مسی در مصاحبه دو روز پیش خود با موندودپورتیوو تاکید داشت که نگران نیست و اینکه مطمئن است به جاده گلزنی بازخواهد گشت.

برای این مهم چه حریفی بهتر از ایبار؟ او که در 10 بازی قبلی برابر این تیم 16 گل به ثمر رسانده بود و به تیم های تحت هدایت مندیلیبار مربی این تیم نیز 27 گل زده بود، امروز در نیمه اول و پس از 40 دقیقه توانست هت تریک کند. گل اول مسی دقیقه 14 به ثمر رسید تا پس از 388 دقیقه طلسم گل نزدن های او شکسته شود. مسی ابتدا به آربیا مدافع ایبار لایی زد و در ادامه با یک حرکت بدن گلر را نیز فریب داد و توپ را به گوشه مخالف دروازه فرستاد تا بارسا 1-0 پیش بیفتد. دقیقه 37 نوبت به گل دوم رسید. مسی پس از دریافت پاس از ویدال با سرعت وارد محوطه جریمه شد و با گذر از مدافعان و با یک بغل پا توپ را با همان جایی فرستاد که در گل اول فرستاده بود. سه دقیقه بعد او هت تریک خود را کامل کرد. این بار همه چیز به شکل تصادفی بود. مسی درون محوطه جریمه گریزمان را صاحب توپ کرد اما پیش از اینکه توپ به ستاره فرانسوی برسد، مدافع ایبار با تکل خود به اشتباه توپ را به مسی برگشت داد و فوق ستاره آرژانتینی هم این فرصت باد آورده را به گل سوم خود بدل کرد.

این سومین هت تریک فصل مسی هم محسوب می شود. او پیش از این برابر سلتا و مایورکا نیز هت تریک کرده بود. حالا تعداد هت تریک های مسی با پیراهن بارسا به 48 رسیده و در مجموع نیز او 54 بار در دوران فوتبالش موفق به هت تریک شده است. این پایان کار نبود و مسی دقیقه 87 روی پاس مارتین برایثویت در دهانه دروازه و با فریب چند باره مدافعان و گلر ایبار توانست گل چهارم را هم به ثمر برساند و پوکر کند. به این ترتیب مسی تعداد گل هایش در لالیگا را به 18 رساند و تعداد گل هایش در تمام رقابت های فصل جاری را برای دوازدهمین فصل متوالی فراتر از 20 برد. مسی حالا روی 11 گل از 12 گل اخیر بارسلونا نیز نقش مستقیم داشته است. بارسا در نهایت توسط آرتور به گل پنجم هم رسید و این بازی را با پیروزی 5-0 به اتمام رساند.

پیراهنم را نمی‌شویم، چون مسی بغلم کرد!

چند روز پیش و بعد از کش و قوس های فراوان نهایتا باشگاه بارسلونا از جانشین عثمان دمبله رونمایی کرد و مارتین برایثویت، ستاره دانمارکی لگانس نهایتا راهی بلوگرانا شد؛ انتقالی که البته با انتقادات بسیار زیادی نیز همراه شد. مارتین برایثویت امروز و در جریان بازی بارسلونا مقابل ایبار اولین حضور خود را برای آبی و اناری ها تجربه کرد. او در دقیقه ۷۲ جایگزین آنتوان گریزمان شد و اتفاقاً موفق شد یک پاس گل برای لیونل مسی ارسال کند و روی یک گل دیگر بارسا نیز تاثیر مستقیم داشته باشد؛ موضوعی که باعث شد این بازیکن شروعی امیدوار کننده در بارسا داشته باشد. برایثویت در پایان بازی گفت: «من هفته گذشته اصلاً فکر نمی کردم که حالا برای بارسلونا بازی کنم. مسی در این بازی چندین پاس به من داد و بعد از بازی من را در آغوش گرفت. او به من تبریک گفت و درخواست کرد که آرامش خودم را حفظ کنم. من لباسم را نخواهم شست چرا که مسی من را بغل کرده است.»

۱    
آی اسپورت
2020-02-22 20:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر